Depresif Kişiliğe Sahip En Üzgün 10 Anime Kızı!

Depresif ve üzgün anime kızları listesini sizler için hazırladık! Anime kızları gerçek mi her ne kadar emin olamasakda en azından gördüklerimiz kadarıyla en depresif ve en üzgün halli 10 anime kızını sizler için derledik!

Haziran 10, 2024 - 00:02
Mayıs 31, 2024 - 14:11
 0  80

1. Shouko Nishimiya – A Silent Voice

Shouko Nishimiya – A Silent Voice

Nezaket ve affediciliğin bir işareti olmaya devam eden Shouko Nishimiya. Genç bir sağır kız olarak bir ortaokula transfer olduğunda, engeli ve son derece içe dönük doğası nedeniyle acımasız zorbalık ve izolasyonla karşı karşıya kaldı.

Tüm bu itilip kakılmaların sonucunda Shouko hiç arkadaş edinememiş ve kendisine ve çevresindeki dünyaya karşı çok olumsuz bir bakış açısı geliştirmiştir. Acı verici deneyimlerine rağmen sessiz direnci ve yufka yürekli doğası Shouko'yu böylesine güçlendirici bir kişilik yapan şeydir.

2. Violet – Violet Evergarden

Violet – Violet Evergarden

Violet Evergarden'da büyüleyici kahramanımız Violet, hayatta kalmak için hiçbir mücadele vermeden yaşamanın nasıl bir şey olduğunu bilmeyen gazilerin acısını somutlaştırıyor. Bir çocuk asker olarak yetiştirilen Violet, korkunç bir savaşta iki kolunu ve kendisine şefkat gösteren tek kişiyi kaybetmiştir.

Otomatik Hafıza Bebeği olmaya karar verdikten sonra, aniden o kadar çok duygusal ve hassas mektuba maruz kalır ki Violet müşterileri adına ağlamak zorunda kalır. Başkalarına yardım ederken, duygularını nasıl işlediğini ve ne kadar kasvetli olsa da kendini nasıl bulduğunu görmek alçakgönüllülük ister.

3. Annie Leonhart – Attack On Titan

Annie Leonhart – Attack On Titan

Annie Leonhart birçok hayranın gözünde üzgün anime kızlarından biri olarak kategorize edilmeyebilir, ancak özellikle ne kadar insancıl hissettiği düşünüldüğünde etrafında bir depresyon havası var. Tabii ki, memleketinden gelen akran baskısı ve onu böyle davranmasına neden olan yetiştirilme tarzı yüzünden.

Kendisini bir canavardan başka bir şey olarak görmüyor ama diğer herkes için Annie zeki, yakışıklı ve son derece uyumlu bir asker. Sakin tavrı, yıllarca süren sıkıntılar ve korkunç erken yaşamının getirdiği depresif varlığını gizlemek içindir.

4. Haruka Kotoura – Kotoura-san

Haruka Kotoura – Kotoura-san

Birçok kişi anime medyumların hayatının sorunlu olmaktan ziyade eğlenceli olduğunu düşünür, ancak ironik bir şekilde Haruka Kotoura için güçleri onu dışlanmış biri haline getirmiş, bu da derin üzüntü ve depresyona yol açmıştır. Zihin okuma yeteneğiyle doğan bir çocuk olarak Haruka, başkalarıyla kaynaşmayı zor buldu.

Sık sık herkesin düşüncelerini ortaya döküyor, bu da başkalarıyla gerçek bağlar kurmakta sorun yaşamasına neden oluyordu. Zaman geçtikçe, Haruka kendini izole etti ve herkese karşı soğuk davrandı, çünkü birine yaklaşmak istemiyordu, sadece daha sonra itilmek için.

5. Ai Enma – Hell Girl

Ai Enma – Hell Girl

Ai Enma'nın tüm varoluşu trajik ve intikam dolu. Henüz yedi yaşındayken, ölü bir kelebeği hayata döndürdükten sonra köyü tarafından korkulup dışlanmış ve köy halkı tarafından diri diri yakılmasına neden olmuştur ki bu her şeyin kötü gitmesinin başlangıç noktasıdır.

Kötü bir ruh olarak geri döndü ve hiçbir pişmanlık ya da empati duymadan tüm köyü cayır cayır yaktı. Olaylar birbirini izledi ve Ai, işlediği suçun cezası olarak tüm öbür hayatını "Cehennem Kızı" olarak anılarak geçirdi. Bundan daha üzücü bir şey olamazdı ama kader onu ait olduğu yere götürdü.

6. Kikyo – Inuyasha

Kikyo – Inuyasha

Inuyasha'nın Kikyo'su animelerdeki en duygu yüklü ve en hüzünlü geçmişlerden birini temsil eder. Yüzyıllar önce öldükten sonra bile ruhu, geçmiş yaşamının anıları ve sevdiği adam tarafından ihanete uğramanın acısıyla bir kez daha yüklenen diriliş nedeniyle asla huzur bulamadı.

Kikyo, affetme ve kabullenme yolculuğunun her köşesinde duygularıyla ve Inuyasha ile olan karmaşık ilişkisiyle mücadele etmiştir. Ancak, trajik geçmişine rağmen, Kikyo acısı ve melankolisi tarafından tanımlanmayı reddediyor.

7. Hotaru Tomoe – Sailor Moon

Hotaru Tomoe – Sailor Moon

Modern büyülü kız türünün öncüsü olarak kabul edilen Sailor Moon, ışıltılı ve güzel kadın oyuncu kadrosuyla tanınır. Bununla birlikte, renkli ve muhteşem güçlü kadınlardan oluşan bir grupta, Hotaru Tomoe karmaşık karakterizasyonu nedeniyle bir anomali olarak ortaya çıkıyor.

Geçmişte arkadaşlarını kurtarmaktaki acizliği ya da annesinin ölümü olsun, Hotaru'nun zihinsel kargaşası her zaman en iyisini elde etti. Tek seçeneği kederle yaşamak olan depresif kişiliğe sahip üzgün anime kızlarından biri haline gelmesi şaşırtıcı değil.

8. Sakura Matou – Fate/Stay Night

Sakura Matou – Fate/Stay Night

Sakura Matou, kökenleri trajedilerden başka bir şeyle dolu olmayan Fate serisinin önemli bir figürüdür. Doğumundan itibaren hayatının son derece karışık olduğunu söylemek yanlış olmaz çünkü önce ikiz kız kardeşinden ayrılmış, ardından da kendi ailesi tarafından terk edilmiştir.

Matou ailesine satıldıktan sonra, Sakura özel solucanlarla beslenir ve onu güçlü bir silah haline getirmek için akıl almaz derecede işkenceye maruz bırakılır. Söylemeye gerek yok, hayatı boyunca tecavüze uğramak ve istismar edilmek Sakura'nın duygusuz bir kabuğa dönüşmesine neden olmuştur.

9. Yukari Yukino – The Garden Of Words

Yukari Yukino – The Garden Of Words

Her zaman maskesini takan insanlar en yalnız ve en depresif insanlardan bazıları olabilirler ve Makoto Shinkai'nin Kelimeler Bahçesi de aynı acı verici yalnızlık hissini, gerçekte nasıl hissettiğini ve düşündüğünü asla ifade etmeyen 27 yaşındaki lise öğretmeni Yukari Yukino üzerinden anlatıyor.

Sahte ilişki söylentileri ve boşanmanın yol açtığı zihinsel yorgunlukla başa çıkamaması, onu sefil bir yalnızlık ve utanç sarmalına sürüklüyor. Ancak Yukari gerçek duygu ve düşüncelerini açıkladıktan sonra, hayatına ve işine devam etmeyi kolay bulur.

10. Rei Ayanami – Neon Genesis Evangelion

Rei Ayanami – Neon Genesis Evangelion

Esrarengiz ve genetik olarak tasarlanmış bir klon olan Rei Ayanami, her zaman duygusuz olması nedeniyle genellikle bir "oyuncak bebek" olarak anılır. Tüm hayatının büyük bir kısmı bir mecha pilotu olarak değeri tarafından belirlenir, bu da onu harcanabilir ve bireyselliği konusunda belirsiz hale getirir.

Anlamlı sosyal etkileşimler kuramamak ve etrafındakilere duygularını ifade edememek onu zaman içinde giderek savunmasız bir duruma soktu. Kim bilir nasıl bir geçmiş Rei'nin böylesine gizemli bir kişiliğe bürünmesine yol açmıştır ama kesin olan bir şey var ki o da en "acı bir şekilde mutsuz" hüzünlü anime kızlarından biri olduğu.

11. En Depresif ve En Üzgün Görünümlü Anime Kızları!

  • #1  Shouko Nishimiya – A Silent Voice 
  • #2  Violet – Violet Evergarden 
  • #3  Annie Leonhart – Attack On Titan 
  • #4  Haruka Kotoura – Kotoura-san 
  • #5  Ai Enma – Hell Girl 
  • #6  Kikyo – Inuyasha 
  • #7  Hotaru Tomoe – Sailor Moon 
  • #8  Sakura Matou – Fate/Stay Night 
  • #9  Yukari Yukino – The Garden Of Words 
  • #10  Rei Ayanami – Neon Genesis Evangelion 

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Galaksi Yolcusu Galaksiler arası seyahat eden bir blog yazarı.