Ana Karakterin Öldürmekten Çekinmediği 10 Anime Önerisi!

Ana karakterin öldürmekten çekinmediği animeler arayanlar buraya! Sizlere ana karakterin öldürmekten korkmadığı animeler önereceğim. Bu anime önerileri listemizde ana karakterimiz hiç acımadan diğerlerini öldürebiliyor!

Haziran 8, 2024 - 00:06
Mayıs 31, 2024 - 14:06
 0  443

1. Death Note

Death Note

Bunca yıl sonra bile Death Note, doğru yapılmış heyecan verici bir polisiye animenin en iyi örneği olmaya devam ediyor. Seri, kazara ölüm bahşeden bir deftere rastlayan ve toplumdaki tüm kötüleri ortadan kaldırmak için kötü adalet duygusunu takip eden genç, şeytani bir dahi olan Light Yagami'yi konu alıyor.

Ellerine düşen korkunç tanrısal gücün farkında olan Light, "Kira" takma adıyla kendini "yeni dünyanın tanrısı" olarak görmeye başlar. Ancak, sonunda hırsına o kadar yenik düşer ki, etik kurallardan vazgeçer ve sadece kellesini kurtarmak için suçsuz insanları öldürmeye başlar.

2. Hellsing

Hellsing

Klasik karanlık seinen serisi olan Hellsing, anime dünyasının en acımasız vampirlerinden biri olan Alucard'a ev sahipliği yapıyor. Alucard, ahlaki nedenlere benzeyen herhangi bir şey için vampir avcısı olmadı - bunu yapıyor çünkü hiçbir pişmanlık veya merhamet belirtisi olmadan hayatları sona erdirmekten tamamen zevk alıyor.

İngiltere'ye musallat olan doğaüstü canavarları yok etmeye adanmış Hellsing örgütünün kötücül bir figürü olan Alucard, kendi türünü öldürmenin heyecanını arıyor ve vampir ordusuyla ebedi bir kan davasını önlemek için topyekûn bir savaşa girmekten çekinmiyor.

3. Code Geass

Code Geass

Code Geass, Kutsal Britanya İmparatorluğu, Çin Federasyonu ve Avrupa Birliği olmak üzere üç egemenlik arasındaki siyasi ve ahlaki kargaşayı vurguluyor. Hikaye, anavatanını yok ettiği için ampirik devletten intikam almaya yemin eden Britanya'nın sürgündeki prensi Lelouch Lamperouge'u takip ediyor.

Zero takma adıyla Lelouch, ülkeyi özgürlüğe götürmek için yaygın sömürgeciliğe karşı bir isyana öncülük eder. Ancak, ahlaki pusulasının değişmesi uzun sürmez ve mutlak güç arayışında Lelouch sayısız masum insanı tali hasarın bir parçası haline getirir.

4. Darker Than Black

Darker Than Black

Bilimkurgu mafya animesi Darker Than Black, Tokyo'da Cehennem Kapısı olarak tanımlanan uzaysal bir anomalinin ortaya çıktığı, gökyüzünü ve manzaraları değiştirdiği alternatif bir günümüzde geçiyor. Kapılar yüzeye çıktıkça, "Yükleniciler" olarak bilinen bireyler, insanlıklarının karşılığında doğaüstü yetenekler kazandılar.

Bu dünyada faaliyet gösteren Yüklenici Hei, dünyanın en korkunç figürlerinden biri olarak damgalanmış seçkin bir ajandır. Syndicate adlı karanlık bir grup için suikastçı olarak çalışan Hei, kız kardeşini kötü güçlerden kurtarırken Cehennem Kapısı'nın sırlarını ortaya çıkarmak için yola çıkar.

5. Attack On Titan

Attack On Titan

Hajime Isayama'nın parlak zekasından çıkan Attack on Titan, insanların politik gerilimleri ve tehditkar Titanlara karşı hayatta kalma mücadelesi etrafında heyecan verici bir anlatı oluşturuyor. Söylemeye gerek yok, Eren gibi insanları yeryüzünden silmekten çekinmeyen acımasız ve yıkıcı bir kahramana sahip.

Eren'in arkadaşlarını dış tehditlerden korumak için benimsediği farklı ve tuhaf özgürlük ideolojisi, insan hayatının %80'ini tehlikeye atıyor. Muhtemelen bu onun neşeli bir savaş kışkırtıcısı olmasından değil, bunun yerine Eren soykırımdan başka bir yol görmüyor. Bu nedenle, bir kötü adam olarak yaşamayı ve bir Eldian kahramanı olarak ölmeyi seçti.

6. Terror In Resonance

Terror In Resonance

Studio MAPPA'nın Terror in Resonance'ı, anti-kahramanların şeytani zihinlerine ilginç bir bakış sağlayan iyi hazırlanmış bir gerilim animesi. Seri, artık inanmadıkları bir toplumda ideolojilerini korumak için modern dünyaya tehdit oluşturan iki kişiyi takip ediyor.

Japonya'daki bir nükleer tesise yapılan terörist saldırıdan aylar sonra, kendilerini "Sfenks" olarak tanımlayan iki gencin saldırının sorumluluğunu üstlendiği ve şifreli bir bilmece çözülemezse Tokyo'yu yok etmekle tehdit ettiği bir video gizemli bir şekilde internette ortaya çıkar.

7. Inuyashiki

Inuyashiki

"Gantz "ın yazarı tarafından yaratılan Inuyashiki, 50'li yaşlarının sonlarında bir adam olan Ichiro Inuyashiki ve bir genç olan Hiro Shishigami'nin, dünya dışı kaynaklı bir patlamanın ardından silahlı mekanize bedenlerle uyandıkları hayatlarını anlatıyor.

Inuyashiki güçlerini tedavi edilemez hastalıkları olanları iyileştirmek ve suçla mücadele etmek için kullanırken, Hiro bir psikopata dönüşür ve sadece eğlence için masum insanları öldürmeye devam eder. Yolları kesişmeye yazgılı olan Inuyashiki, Hiro'nun ölümcül güç gezisini durdurmak için isteksiz bir kahraman kıyafeti giyer.

8. Goblin Slayer

Goblin Slayer

Goblin Avcısı, goblinlerin köyler ve kasabalar için yaygın bir tehdit olduğu bir fantezi dünyasında baş karakteri anlatıyor. Onları zayıf ve önemsiz gören maceracılar tarafından genellikle hafife alınırlar. Ancak, onları yok etmeye kararlı bir ölümlü vardır.

Kız kardeşinin Goblinler tarafından istismar edilip öldürülmesini izlediğinden beri aklından tek bir düşünce geçiyordu: Goblinleri aşırı önyargıyla ortadan kaldırmak. Goblinleri katletmek için doğmuş duygusuz bir robot gibi davranan bu savaşçı, görevini yerine getirene kadar rahat etmeyecek!

9. Saga Of Tanya The Evil

Saga Of Tanya The Evil

Op MC kategorisine sahip isekai anime altında yer alan Saga of Tanya the Evil, bir manyaktan başka bir şey olmayan soğuk ve hesapçı bir kahramana sahiptir. Büyülü savaşın ortasında genç bir kız olarak reenkarne olmadan önce Tanya Degurechaff, sert ve benmerkezci bir kişiliğe sahip bir maaş memuruydu.

Kötü doğası nedeniyle, astlarından biri tarafından öldürüldü ve Tanya'nın "Varlık X" olarak adlandırdığı bir Tanrı tarafından bir dünyaya gönderildi. Meydan okumaya kararlı olan Tanya, sayısız düşmanı ortadan kaldırarak ve güçlü İmparatorluğu insanlık tarihindeki en güçlü ulus haline getirerek ülkesinin ordusunun rütbelerini yükseltmeye kararlıdır.

10. Dorohedoro

Dorohedoro

Dorohedoro, dehşet verici, kana bulanmış ve kanlı görsellerin karışımıyla bilinen karanlık bir fantezi anime serisidir. Seri, büyücülere olan nefreti onu kendisini kimin lanetlediğini bulmaya iten anti kahramanı Caiman aracılığıyla ham sanat, kara komedi, şiddet ve vahşetin özünü mükemmel bir şekilde yakalıyor.

Hafızasını kaybetmiş sürüngen kafalı bir insanın hayatını yaşamak herkes için zor olabilir, bu yüzden Caiman büyücülere çok az merhamet gösterir ve hafızasını geri kazanmasına yardımcı olacaksa hepsini katletmekten çekinmez. Onun için ahlakın sınırlarını bulanıklaştıran şey kabalığı ve akılsız şiddete olan yatkınlığıdır.

11. Ana Karakterin Öldürmekten Çekinmediği Animeler

  • #1  Death Note 
  • #2  Hellsing 
  • #3  Code Geass 
  • #4  Darker Than Black 
  • #5  Attack On Titan 
  • #6  Terror In Resonance 
  • #7  Inuyashiki 
  • #8  Goblin Slayer 
  • #9  Saga Of Tanya The Evil 
  • #10  Dorohedoro 

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Galaksi Yolcusu Galaksiler arası seyahat eden bir blog yazarı.