Herkesin Ana Karakterden Nefret Ettiği 10 Anime Önerisi!

Nefret edilen ana karakterin olduğu veya iyi de olsa ana karakterin herkes tarafından nefret edildiği anime önerileri hazırladım. Bu anime önerileri listemizde animedeki herkes ana karakterimizden nefret ediyor!

Haziran 6, 2024 - 10:33
Mayıs 31, 2024 - 14:00
 0  347

1. Naruto

Naruto

2000'lerin başında hit olan dövüş sanatları animesi Naruto, hem çocuklar hem de yetişkinler üzerindeki gizemli etkisi nedeniyle hala aynı coşkuyla kutlanıyor. Studio Pierrot tarafından üretilen hikaye, Naruto Uzumaki'nin köylüleri ve arkadaşları tarafından tanınmak için Hokage olma yolundaki amansız yolculuğuna tanıklık ediyor.

Bu serinin sıkı bir hayranı olarak, hayranlar Naruto'nun vücudunda dokuz kuyruklu şeytan tilki mührünü taşıdığı için herkes tarafından hor görüldüğü ve korkulduğu başlangıcını unutamazlar. Masum bir çocuk olmasına rağmen, Usta Iruka'dan başka birinin Naruto'ya şefkat göstermesi uzun zaman aldı.

2. Rising Of The Shield Hero

Rising Of The Shield Hero

Bir başka tipik isekai fantezi serisi olan Shield Hero, başlangıçta dört Kardinal Kahramandan biri olarak hizmet etmek üzere paralel bir dünyaya çağrılan Naofumi'nin hikayesini anlatır. Ancak, güçlü silahlar verilen ve insanlar tarafından saygı gören diğer kahramanların aksine, Naofumi bunun yerine alay konusu olur ve ayrımcılığa uğrar.

En zayıf olduğu düşünülen Kalkan Kahramanı olarak hareket eden Naofumi, saldırı becerilerinin eksikliği ve cinsel saldırı suçlamalarıyla kısa sürede alay konusu olur. Yeni dünyada ihanete uğrayan ve manipüle edilen Naofumi, sonunda alaycı bir insana dönüşür ve zafere giden kendi yolunu açar.

3. Beastars

Beastars

Hayvanlar aleminde doğanın mantığını aşan bir gösteri olan Beastars, olduğu kişi olmak için çabalayan ancak kusurlu bir dünyada kişisel şeytanlarıyla yüzleşen bir canavarın hikayesini somutlaştırıyor. Nazik doğasına rağmen Legoshi, kurda benzediği varsayılan doğasıyla ilgili önyargılarla karşı karşıya kalıyor.

Otçul akranları onun pençelerinin ve dişlerinin erişemeyeceği yerlerde dururken, etçiller onu fazla pasif olduğu için küçümsüyor. Legoshi kendini sansürleyerek ve kendisinden beklenenin neredeyse tam tersi gibi davranarak buna karşı koymaya çalışsa da, her fırsatta yargılanıyor.

4. A Silent Voice

A Silent Voice

KyoAni'nin Sessiz Bir Ses Serii, zorbalık ve bunun ilgili kişiler üzerindeki yansımalarını ele alan, eleştirmenlerce beğenilen romantik anime Serilerinden biridir. Seri, ortaokul öğrencisi Shoya Ishida'nın Shouko Nishimiya adlı sağır bir sınıf arkadaşına zorbalık yaptıktan sonra kendisinin de zorbalık kurbanı olmasını konu alıyor.

Shoya, Shouko'ya zorbalık yapan tek kişi olmasa da, zorbalığını teşvik eden insanlar tarafından dışlanmıştır. Shoya liseye başlayıp suçluluk ve çaresizlik duygularıyla boğuşmaya devam ederken, güvensizlikleriyle yüzleşir ve geçmişte yaşadığı acıları telafi etmeye çalışır.

5. Food Wars

Food Wars

Food Wars, komedi, lise ve dramanın tüm bileşenlerini hayran hizmetiyle güzel bir şekilde harmanlayan ana tema olarak "yemek pişirmeyi" benzersiz bir şekilde ele alması sayesinde türünün tek örneği. Dizinin hikayesi, aşçılık hünerinin zirvesine ulaşmaya kararlı hırslı bir şef olan Souma Yukihara'ya odaklanıyor.

Ama, insan hayalleri hakkında yüksek sesle övünmemeli, değil mi!? Bununla birlikte Souma, lisesinin oryantasyonunda aşçılık işinde en iyisi olacağını ilan etmeye devam ediyor, akranları arasındaki imajını düşürüyor ve kendisini diğer nitelikli gelecek vaat eden şeflerin hedefi haline getiriyor.

6. Tokyo Ghoul

Tokyo Ghoul

Tokyo Ghoul, Studio Pierrot tarafından şimdiye kadar yapılmış en iyi karanlık shonen animelerinden biridir. Seri, bir zamanlar yumuşak huylu bir öğrenci olan ancak sonunda en güçlü varlığa dönüşen Ken Kaneki gibi iyi yazılmış bir kahramana sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda kan ve vahşeti keşfetmekten de geri durmuyor.

Grungy estetiği, ilgi çekici aksiyon sahneleri ve metal parçaların bir karışımıyla hikaye, yarı gulyabani olarak yeni hayatıyla başa çıkmaya çalışan Kaneki'yi takip ediyor. Alışılmadık durumu nedeniyle yoldaşları ve düşmanları tarafından alay edilen Kaneki, içinde bulunduğu iki dünya arasında bir denge kurmak için kendini zorluyor.

7. Blue Exorcist

Blue Exorcist

Karanlık fantezi shonen serisi Blue Exorcist, kendi dünyasında "şeytanların" varlığını keşfetmekle kalmayıp aslında Şeytan'ın oğlu olan kabadayı bir genç hakkında. Böylece, kendini güçlendirmek ve şeytani gücünü kontrol etmeyi öğrenmek için bir şeytan çıkarma okuluna gitmeye karar verir.

Dürüst olmak gerekirse, Rin Okumura kötü bir insan olarak görünmüyor ama Şeytan'la akraba olduğu için herkes onun hakkında kötü düşünüyor. Ve sık sık başkalarının hayatlarını riske atmasına neden olan dürtüsel tarafını gösterdiği için tamamen suçlanamazlar. Yine de Rin, cehennem kökenine rağmen bir Exorcist olmak için çabalıyor.

8. Elfen Lied

Elfen Lied

Elfen Lied, karmaşık karakter ilişkileriyle iç içe geçmiş keskin bir hikaye sunan kanlı bir psikolojik korku animesi. Dizi, bir çift boynuz ve görünmez telekinetik ellerle doğan, "Diclonius" olarak adlandırılan özel bir mutant insan türü olan Lucy'ye odaklanıyor.

Psikokinetik güçlerle donanmış olan Lucy, onu kontrol altına almak için çeşitli insanlık dışı bilimsel deneyler yapan tutsakları tarafından ciddi bir tehdit olarak görülüyor. Korkunç gücü ve kan seline yol açma yeteneği, sadece dışlanmasının değil aynı zamanda korkulmasının da nedenidir.

9. Chivalry Of A Failed Knight

Chivalry Of A Failed Knight

Sihirli okul animelerinin genel konusunu takip eden bir mazlum hikayesi - Chivalry of a Failed Knight, diğerlerinden sıyrılmak için umutsuz bir girişimde türünün tüm klişe unsurlarını atıyor. Şaşırtıcı bir şekilde, bunu ana karakteri Ikki Kurogane etrafında mükemmel bir olay örgüsü uygulamasıyla yapmayı başarıyor.

Büyü konusunda özel bir yeteneği olmayan Ikki, prestijli Büyücü Şövalyeler Akademisi'ndeki en zayıf öğrenci olarak etiketlenir. Herkes ona "Başarısız Şövalye" diyerek tepeden bakıyor, ancak Ikki sonunda inanılmaz derecede güçlü bir kahraman olduğunu kanıtladığı için bu çoğunlukla olumsuz bir özellik olarak kalıyor.

10. Casshern Sins

Casshern Sins

Casshern Sins, 1970'lerin klasik animesi "Casshan "ın yeniden başlatılmasıdır ve geçmişini ve binlerce insanı ve robotu yavaş yavaş yok eden "Yıkım "a neden olan rolünü öğrenmek için dünyasının çorak arazilerinde seyahat eden hafıza kaybına uğramış Casshern'e odaklanmaktadır.

Anime, Casshern aracılığıyla, bu dünyaya yerleştirilmesinde cevaplar bulmaya çalışırken, izolasyon, ölüm ve yaşamın yavaş tempolu bir iç gözlemini görüyor. Casshern'den nefret mi edileceği yoksa ona sempati mi duyulacağı tartışıladursun, bu karakterin geçirdiği dönüşüm başlı başına düşündürücü.

11. Ana Karakterin Nefret Edildiği Animeler

  • #1  Naruto 
  • #2  Rising Of The Shield Hero 
  • #3  Beastars 
  • #4  A Silent Voice 
  • #5  Food Wars 
  • #6  Tokyo Ghoul 
  • #7  Blue Exorcist 
  • #8  Elfen Lied 
  • #9  Chivalry Of A Failed Knight 
  • #10  Casshern Sins 

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Galaksi Yolcusu Galaksiler arası seyahat eden bir blog yazarı.