Okulda Geçen Animeler! 26 Anime Önerisi!

Okul konulu veya okulda geçen animeler arayanlar buraya! Sizlere okulda geçen en iyi 26 animeyi önereceğim! Bu anime önerileri listemizde animenin bir okulda geçtiği seriler olacak. Geçelim okul animelerine.

Mayıs 23, 2024 - 23:54
Mayıs 23, 2024 - 23:54
 0  51

1. Another

Another
2012

Another'da Kouichi Sakakibara, Yomiyama Ortaokulu'na transfer olur ve göz bandı takan Mei'nin esrarengiz ağına ve okulun başına bela olan bir dizi korkunç ölümün içine çekilir. Kouichi, kimsenin göremediği bir kızla arkadaş olur ve ikili gerçeği bulmak için tavşan deliğinden aşağı yuvarlanır. Another, bir okul animesi olduğu kadar psikolojik bir korku animesi ve her adımda karanlık kalıyor.

Atmosferik, ürpertici ve son derece şiddetli olan Another, çoğu okul animesine pek benzemiyor, ancak bu, meraklıların bir göz atması için daha fazla neden. Seri, izleyicilerin bu türden beklediklerinin sınırlarını zorluyor ve herkesin zevkine göre olmasa da Another, eksiksiz bir okul animesi deneyimi isteyenler için mutlaka görülmesi gereken bir yapım.

2. Ouran High School Host Club

Ouran High School Host Club

Ouran Akademisi'nde yüksek bir soyağacı kabul gören standarttır. Haruhi, sıradan bir geçmişe sahip, okula burslu olarak devam eden parlak bir öğrencidir. Ders çalışmak için sessiz bir yer arayan Haruhi, Ouran'ın kız öğrencilerini eğlendirmek için çok fazla boş zamanı olan sevimli erkeklerin bulunduğu Host Club'a rastlar. Haruhi ayrılmak için acele ederken bir vazo kırar ve kulüp borcunu ödemek için onu ayak işlerine koşturmak üzere işe alır ve daha sonra onu tam zamanlı bir ev sahibi olarak saflarına katar.

Ouran Lisesi Host Kulübü, romantizm ve komedinin lezzetli karışımıyla, okul ortamından ve okuldaki öğrencilerden en iyi şekilde yararlanıyor. Gişe rekorları kıran bir anime olmayabilir, ancak Ouran High School Host Club aldığı her övgüyü hak ediyor.

3. My Hero Academia

My Hero Academia
2016

Izuku Midoriya, süper güçlerin yaygın olduğu bir dünyada süper güçleri olmadan doğar, ancak en sevdiği All-Might gibi bir kahraman olmaya yemin eder. Aynı kahraman Deku'ya gücünü bahşettiğinde, çocuk eğitimine ciddi bir şekilde başlamak için U.A. Lisesi'ne kaydolur. 
Güçler şaşırtıcı ve her kahramana kişiliklerini ve geçmişlerini geliştirmeleri için bolca ekran süresi veriliyor. Zaman zaman temponun düşmesi, dizinin animeyi harika yapan unsurların nasıl harmanlanacağına dair mükemmel anlayışı ile telafi edilenden daha fazlası. My Hero Academia türünün en iyileri arasında yer alıyor.

4. Assassination Classroom

Assassination Classroom

Ya öğrenciler geometri öğrenmek yerine öğretmenlerine suikast düzenlemek için bıçak atmayı ve ateş timi destek taktiklerini öğrenselerdi? Assassination Classroom zekice garip bir önermeye sahip ve her fırsatta vaat edilen heyecanı ve absürtlüğü yaşamayı başarıyor.

Sınıf 3-E'deki her karaktere gelişmesi için yer verilmiş, ancak serinin yıldızı tartışmasız öğretmenin kendisi. Gülen yüzlü uzaylı ahtapot Koro-sensei, bir gün kendisini öldürecek kadar güçlü olmaları umuduyla öğrencilerinden en iyisini almaya çalışarak onlara meydan okuyor. Yoğun, komik ve yaratıcı olan Assassination Classroom, okul animelerinin en iyisine yaklaşıyor.

5. Fruits Basket

Fruits Basket

Genç yetim Tohru rahatsızlık vermemek için bir çadırda yaşamaktadır, ancak Sohma ailesinin çocukları ev işlerini yapması karşılığında evlerine taşınmasına izin verir. İşte o zaman Tohru ailenin lanetli olduğunu öğrenir. Ailenin her bir üyesi Çin burçlarının bir üyesi tarafından ele geçirilmiştir ve büyük bir stres altında kaldıklarında ya da farklı cinsiyetten bir üyeye sarıldıklarında hayvan formuna dönüşmektedirler.

Tohru, karşılaştığı zorluklara rağmen her zaman ileriye doğru baskı yapan mükemmel bir kahraman. Güçlü sanat ve müzik, zaten mükemmel (ve oldukça komik) bir animeyi daha da yükseklere taşıyor. Fruits Basket, komedi animelerinden önemli teknikler ödünç alarak izleyicilerin gülmesini sağlıyor.

6. Nichijou

Nichijou

En iyi öğretmenlere, derslere ve kafeterya yemeklerine sahip olsanız bile, okul, arkadaşlar olmadan sefil bir deneyim olabilir. Nichijou, üç lise arkadaşı olan Mio, Yuuko ve Mai'nin hayatlarının eksantrik bir üçlü olan genç dahi Hakase, onun konuşan kedisi Sakamoto ve Hakase'nin robot bakıcısı Nano ile karışmasını konu alıyor. 
Aksiyon, sıradan aktivitelerden (okula yürürken arkadaşlarla şakalaşmak) gerçeküstüne (müdürün okul bahçesinde bir geyiği suplekslemesini izlemek) kadar değişiyor. Nichijou tuhaflaştığında, çok tuhaflaşıyor. Bu en iyisi çünkü en iyi anların çoğu seri gerçeküstüne daldığında ortaya çıkıyor.

7. Angel Beats!

Angel Beats!

Bazı liseler diğerlerinden daha alışılmadıktır, örneğin Angel Beats! 'teki öbür dünya lisesi bunu kanıtlamaktadır. 13 yaşındaki Otonashi ölür, hayatına dair tüm anılarını kaybeder ve öbür dünyaya vardığında hemen liseye kaydolur.

Yuri adında bir kız onu Ölümden Sonra Savaş Cephesi'ne davet edince işler Otonashi için daha da karmaşık bir hal alır. Yuri, öğrenci konseyi başkanı ve sihirli güçlere sahip bir kız olan Angel'a karşı savaşta bu organizasyona liderlik etmektedir. Hikaye dağınıktır ve 13 bölümlük kısa süresi bazı konuları çözümsüz bırakır, ancak Angel Beats! çok farklı bir okul türünde eğlenceli bir boğuşmadır ve türün çoğu teklifinden önemli bir sapmadır.

8. Great Teacher Onizuka

Great Teacher Onizuka

Onizuka 22 yaşında bir bakire, sapık ve eski bir motorcu çetesi üyesidir. Tesadüfi bir karşılaşma Onizuka'yı, bu rolün kendisine sağlayacağı etki için öğretmen olması gerektiğine ikna ettikten sonra, ikinci sınıf bir üniversitede öğretmenlik diplomasını (zar zor) kazanır.

Neyse ki, öğretmenlik yapma zamanı geldiğinde, Onizuka aslında bir vicdanı olduğunu keşfeder. Öğrencilerini avlamak yerine, onların anneleri üzerinde entrikalar çevirmeye başlar ve bir yandan da kendi alışılmışın dışındaki yöntemleriyle öğrencilere hayat dersleri verir. Büyük Öğretmen Onizuka, sınıf çalışmasını ve öğrenmeyi çok az animenin yaptığı şekilde canlandırıyor, Onizuka'nın kendisi kesinlikle çocuklar için bir anime olmayan oldukça şüpheli bir rol model olsa bile.

9. Monthly Girls' Nozaki-Kun

Monthly Girls' Nozaki-Kun

Chiyo'nun bir aşkı vardır ve aşık olduğu Nozaki'nin, ilişkilerini romantik mangası için ilham kaynağı olarak kullanmak isteyen ünlü bir sanatçı olduğunu öğrendiğinde bu gerçek olamayacak kadar iyi görünür. Bir dizi yanlış anlamadan sonra Chiyo kendini Nozaki'nin manga asistanı olarak bulur ve bir gün duygularının derinliğini takdir edeceği umuduyla ona yardım etmek için yan yana çalışır.
En nefes kesici görsellere sahip olmayabilir, ancak Monthly Girls'ün Nozaki-kun'u komik, kendini bilen bir anime. İzleyicileri çekmek için hayran hizmetine güvenmiyor ve onları tutmak için ucuz olay örgüsü hileleri kullanmıyor.

10. From Me To You

From Me To You

15 yaşındaki lise birinci sınıf öğrencisi Sawako Kuronuma, The Ring korku serisindeki kötü Sadako'ya benzediği için arkadaş edinmekte hep zorlanmıştır. Diğerleri ona bu acımasız lakabı takar ve ondan uzak durur, çekingen kıza ne kadar tatlı olduğunu gösterme şansı vermezler.

Sawako sınıftaki en dışa dönük ve popüler çocuk olan Shouta ile tanıştığında, onun nezaketine ve ilgi odağı olma yeteneğine hemen kapılır. İkili arasında filizlenen aşk, incelikli ve güzel bir şekilde tasvir ediliyor. From Me to You, genç aşkı tasvir ettiği kadar, Sawako'nun bu zarif yaşam kesiti animesinde diğer öğrencilerle yakınlaştıkça geçirdiği duygusal evrimle de başarılı oluyor.

11. The Melancholy Of Haruhi Suzumiya

The Melancholy Of Haruhi Suzumiya

Kuzey Lisesi öğrencisi Kyon, doğaüstü olaylara olan merakını bir kenara bırakmıştır. Ancak zaman yolcuları, uzaylılar ve diğer dünya dışı ve doğaüstü figürlere takıntılı bir sınıf arkadaşı olan Haruhi tarafından bu merakı yeniden uyandırılır. İkili, bu tuhaf olayları araştırmak için SOS Tugayı adında bir kulüp kurar.

Okul kulübü kinayesini bir sıçrama noktası olarak kullanan The Melancholy of Haruhi Suzumiya, aslında onu aynı eski şeylerden daha fazlası olmaktan alıkoyan bazı hoş kıvrımlara sahiptir. Kyon ve Haruhi'nin etrafındakilerin gerçek kimlikleri ve Haruhi'nin kendisiyle ilgili sırlar, dizinin dünyasını ilginç yönlerde inşa etmeye yardımcı oluyor.

12. ReLIFE

ReLIFE

Hayatı dolu dolu yaşamış bir insanın bile yapılan hatalar ve kaçırılan fırsatlarla ilgili pişmanlıklarının olması muhtemeldir. ReLIFE'ın kahramanı, 27 yıl boyunca gurur duyacağı hiçbir başarısı ya da ilişkisi olmadan yaşamış biri olarak bu paydan fazlasına sahiptir. Kaizaki işleri yoluna koymak için ikinci bir şans için her şeyi yapar. 

Bu şans, Kaizaki'nin alışılmadık bir iş teklifi almasıyla beklenmedik bir şekilde ortaya çıkar: Hastaların yeniden genç hallerine dönmelerini sağlayan yeni bir ilacı test etmek. Kaizaki bu şansa balıklama atlar ve liseye geri döner. ReLIFE, işleri yoluna koymaya çalışmakla ilgili şaşırtıcı derecede sempatik ve içten bir anime ve öncülü kolayca yoldan çıkabilecekken, senaryo baştan sona her şeyi çoğunlukla sağlam tutuyor.

13. Musaigen No Phantom World

Musaigen No Phantom World

Musaigen no Phantom World'ün yıldızı, Hosea Akademisi'nde hayaletleri çağırmak ve mühürlemek için sanatsal yeteneklerini kullanan bir öğrenci olan Haruhiko'dur. Haruhiko oldukça OP ve çizim gücü daha geleneksel shonen mecazlarına eğlenceli ve sıra dışı bir dokunuş, ancak Musaigen no Phantom World'ün çekiciliği burada bitmiyor.

Haruhiko, Mai, Ruru ve diğer karakterlerin hepsi kendi tarzlarında eğlenceli ve şovun kendisi aksiyon, komedi ve hayran hizmetinin iyi bir karışımı. Sanat tarzı mükemmel ve dövüşler gerçekten heyecan verici, bu iki özellik seriyi rakiplerinin çoğunun üzerine çıkarıyor.

14. Classroom Of The Elite

Classroom Of The Elite

Ayanokoji'nin dünya umurunda bile değildir. Yine de, hemen hemen her şeye karşı soğuk ilgisizliği, dahi zekasıyla birleştiğinde, onu Koudo Ikusei Senior High School'da ter dökmeden en iyi yarışmacı haline getirir.

Bu prestijli Akademi, anime tarihindeki en zengin öğrencilerden bazılarına ev sahipliği yaptığı için "elit" terimini yeniden tanımlıyor (belki de Kakegurui çocukları dışında.) Ayanokoji ve akademisyen arkadaşları, gerçek akademisyenlerden çok gençlerin manipülasyon yeteneklerine odaklanmış gibi görünen en rastgele test çeşitleriyle birbirleriyle karşı karşıya getiriliyor (kimse şikayet etmiyor!) Böylesine şaşırtıcı finansal teşviklerle, kesinlikle motive olmuş bir grup!

15. Komi Can't Communicate

Komi Can't Communicate


Birçok lise anime serisi romantik komedi türünü keşfediyor; ancak Komi masaya gerçekten benzersiz bir şey getiriyor. Bu ana kahraman nadiren bir kelime söyler ve yine de herkesin kalbini çalmayı başarır. O, Itan Özel Lisesi'nin tartışmasız Sınıf Tanrıçasıdır.
Göz kamaştırıcı güzelliği göz önüne alındığında, çoğu kişi Komi'nin etraftaki en havalı, en kendine güvenen çocuk olduğunu varsayar.
Sadece bir kişi yeterince dikkat eder ve içindeki kargaşayı ortaya çıkarır. Tadano, zavallı Komi'nin sakatlayıcı bir sosyal kaygıyla mücadele ettiğini ve sürekli panik ataklarla boğuştuğunu fark eder. Şefkat ve zarafetle, seçici olarak dilsiz olan kızla iletişim kurmanın bir yolunu bulur ve Komi'nin eğlence, arkadaşlar ve birkaç flört ile en iyi hayatını yaşamasına yardımcı olur.

16. Oshi No Ko

Oshi No Ko

Ai Hoshino ve ikizleri 2023 İlkbaharında çığır açan çıkışlarıyla şaşırtıcı bir şekilde dünyayı kasıp kavurdu. Oshi No Ko'nun (diğer adıyla My Star) 1. Bölümü, Demon Slayer ve One Piece gibi çok ünlü Shonen serilerine taş çıkartarak J-Pop animelerinin statüsünü yükseltti!
Idol ortamına reenkarnasyon dokunuşu kesinlikle şova ve Isekai hissi veriyor; ancak Aqua ve Ruby'nin hikayesinin eğlenceli temalarını bastırmadan. Sahne sanatları endüstrisi düşünüldüğünden çok daha zor. Ruby'yi annesiyle aynı trajik kaderi paylaşmaktan kurtarmak Aqua'nın en önemli önceliğidir; bu, yetişmekte olan elit yıldızlar ve köklü genç ünlülerle dolu can sıkıcı Youtou Lisesi'ne kaydolmak anlamına gelse bile.

17. Tomo-Chan Is a Girl!

Tomo-Chan Is a Girl!

Bu kızıl saçlı sert çocuk, cinsiyete özgü sosyal normlara uymaktan o kadar uzaktır ki çoğu insan Tomo-chan'ı erkek sanmaktadır. Bu onu hiçbir zaman rahatsız etmemiş olsa da, şimdi o korkunç hormonlar devreye girdiğinden, Tomo çocukluk arkadaşına fena halde aşıktır. Sorun şu ki, Tomo'yu "erkeklerden biri" olarak düşünmekte ve ona olan tutkusunu fark etmemektedir.
Tomo bazı yanlış yönlendirilmiş tavsiyelere uyarak sözde kadınlığını vurgulamaya çalışır ve birbiri ardına gelen rahatsız edici felaketlerle karşılaşır. Bu arada, Tomo hem kız hem de erkek pek çok hayran edinirken, okuldaki statüsü de giderek yükselir ve bu süreçte LGBTQ+ damak zevkini tatmin eder!

18. A Silent Voice

A Silent Voice

Muhtemelen tüm zamanların en iyi okul animesi (özellikle de izleyiciler göz yaşartıcı bir anime arıyorlarsa), geçmişlerinin travmalarıyla başa çıkmaya çalışan iki çocuğun yürek parçalayıcı hikayesini anlatıyor. Shōya Ishida çürük elma değildir, ancak uyum sağlamaya çalışmanın heyecanına kapılır ve acımasız sınıf arkadaşlarının yanı sıra yeni sağır transfer öğrenciye acımasızca zorbalık eder. Ne yazık ki, işleri çok ileri götürür ve Shōko'nun okul değiştirmesine neden olurken, Shōya akranları tarafından sert bir şekilde bir kenara atılır.

Utanç, pişmanlık ve reddedilmekten bunalan Shōya kendi canına kıymaya karar verir, ancak kaderin başka planları vardır. Mucizevi bir şekilde Shōko ile yeniden bir araya gelen melankolik genç adam, tüm enerjisini kefaretini ödemeye yöneltir ancak eylemlerin sözlerden daha güçlü olduğunu zor yoldan öğrenir.

19. Mashle: Magic And Muscle

Mashle: Magic And Muscle

İlkbahar 2023 serisine yapılan bu ekleme, izleyicilere ünlü Büyücülük Dünyası'nın komik bir anime parodisini hediye ederek Harry Potter dalgasını başarıyla sürüyor. Mash'in Easton Magic Academy'nin bir sonraki Seçilmiş Kişi'si olma hedefi, çocuğun vücudunda büyülü bir kemik olmadığı düşünüldüğünde imkansız görünüyor! Ancak, inanılmaz derecede kaslı fiziğinin verdiği saf, kaba güçle bunu bir şekilde telafi ediyor.
Mash'in Hogwarts'tan esinlenen kuruluştaki komik maceraları, kremalı puflar, arkadaşlık ve çok fazla derinlemesine düşünme ile besleniyor. Temel olarak, One Punch Man'in Saitama'sı J.K Rowling'in altın çocuğu ile yer değiştirseydi, bu anime okul hayatı tam olarak neye benzerdi? Cevabı Mash'te!

20. Kakegurui

Kakegurui

Hyakkao Özel Akademisi görünürde ülkenin en iyi ve en parlak öğrencilerinin gittiği saygın bir okuldur, ancak kapalı kapılar ardında ayrı bir sefahat ve bağımlılık dünyası vardır. Hiyerarşiyi şekillendiren kumarın tüm öğrenci topluluğuna hakim olmasıyla, öğrenciler sosyal sıralamada yükselmek için bazen özgürlükleri üzerine bahse girmektedir.

Görünüşte masum yeni bir öğrenci olan Yumeko Jabami, yüksek bahislere karşı oynama ve okulun borç dolu koridorlarında en tepedekileri tahttan indirme arzusuyla işleri sarstığında, kurulu düzen tehdit altına girer.

21. My Teen Romantic Comedy Snafu

My Teen Romantic Comedy Snafu

Hikigaya, toplumsal normlara uygun olduğuna inandığı insanlara veya şeylere çok az ilgi duyan tipik bir yalnızdır. Sevginin ve dostluğun, kendini beğenmiş insanların inandığı uydurmalar olduğunu söyleyen çok sert bir dünya görüşüne sahip olan Hikigfaya, zamanının çoğunu yalnız geçirir ve mümkün olan her türlü sosyal etkileşimden kaçınır.


Ancak, duyarsız bir kompozisyon yazdığı için azarlanıp Gönüllü Hizmet Kulübü'nün en yeni üyesi olunca Hikigaya'nın dünyası altüst olur. Hikigaya bir dizi yeni sorumluluk ve istemediği yeni bir sosyal hayatla boğuşmaktadır. My Teen Romantic Comedy Sanfu, birçok anime hayranını şaşırtacak gerçek bir pırlanta.

22. Hyouka

Hyouka

Oreki, lise birinci sınıfa başladığı için fark edilmekle çok az ilgilenmektedir. İçine kapanmaya, sıradan bir hayat yaşamaya ve enerjisini ileriki yıllarına saklamaya çalışır.

Bu plan, kız kardeşinin onu Classic Club'ı kurtarmaya sürüklemesiyle tamamen raydan çıkar ve Oreki'nin bakış açısını değiştiren spontane ve aşırı hevesli maceraların yaşandığı grubun küçük kadrosuna dahil olur.

23. Tokyo Majin

Tokyo Majin

Tatsuma lise son sınıf öğrencisidir ve Tokyo'nun kalbinde garip bir olay patlak verdiğinde, o ve diğer birkaç sınıf arkadaşı özel güçler kazanır. Tatsuma karışık ekiple yakınlaşır ve şehri Oni görünümlerindeki artıştan korumayı kendilerine görev edinirler. Tatsuma ve arkadaşları, dövüş sanatlarında aksiyon dolu ölümüne dövüşlerde tehlikeli canavarlarla ve güçlerle donatılmış diğer bireylerle mücadele eder.

24. Irregular At Magic High School

Irregular At Magic High School

Büyünün temizlikten askeri operasyonlara kadar her şey için kullanıldığı bir dünyada, genç öğrencilerin doğuştan gelen büyü gücünü geliştirmeye ve beslemeye çalışan okullar vardır. İlk büyü okulunda, Tatsuya Shiba kendini akranlarının sosyal-politik ikliminde sürekli büyülenmiş bulan esrarengiz bir yalnızdır.

Yüksek bir sihir ve gizem yeteneğine sahip olan Tatsuya, spot ışıklarının altına itildiğinde kısa sürede kasabanın konuşulan kişisi haline gelir. Ancak, yeni keşfettiği popülaritesinin mesai sonrası faaliyetlerini açığa çıkarmamasını sağlamalıdır. Irregular at Magic High School'un bu yıl bir devam filmi de çekilecek.

25. Full Metal Panic? Fumoffu!

Full Metal Panic? Fumoffu!

Full Metal Panic! izleyenlerin bu animenin tam olarak ne hakkında olduğu konusunda kafalarını kaşımasına neden olacak. Mecha'dan slice-of-life'a kadar birçok türün bir araya gelmesiyle oluşan Full Metal Panic! izleyicilere biraz kafa karışıklığı yaşatabilir. Spin-off serisi Full Metal Panic? Fumoffu! hikayede daha fazla çeşitlilik ile aynı derecede vahşi bir yolculuktur.

Ana karakterler, liseye devam eden gizli bir askeri varlık olan Chidori Kaname ve onu her ne pahasına olursa olsun korumakla görevlendirilmiş yüksek eğitimli bir asker olan Sousuke Sagara'dır. Bu ikilinin günlük yaşamları öngörülemezdir. Sosuke ölümcül yeteneklerini sıradan öğrencilere karşı kullanamaz ve Chidori de hayatını kurtarmak için normal bir lise günü geçiremez.

26. Toradora

Toradora

Aşk, nefret ve duygusal gelişimle dolu bir rollercoaster yolculuğu olan Toradora, hem sıkı hayranlar hem de bu türlere yeni başlayanlar için mükemmel bir slash romantizm animesi. Kötü bir üne sahip, yanlış anlaşılmış yalnız bir adam olan Ryuuji, avuç içi kaplanı olarak bilinen ünlü serseri Taiga ile kafa bulmaya başlar.

Yüklü bir rekabet olarak başlayan şey hızla sadık bir arkadaşlığa ve daha fazlasına dönüşür. Ryuuji kendisi hakkında daha çok şey keşfederken Taiga duygularıyla daha iyi başa çıkmayı öğrenir. Toradora'da kahkahalar, ağlamalar ve animelerdeki en iyi karakter hikayelerinden bazıları var ve izlenmeye değer.

27. Okul Animeleri | Okulda Geçen Animeler

 • #1  Another 
 • #2  Ouran High School Host Club 
 • #3  My Hero Academia 
 • #4  Assassination Classroom 
 • #5  Fruits Basket 
 • #6  Nichijou 
 • #7  Angel Beats! 
 • #8  Great Teacher Onizuka 
 • #9  Monthly Girls' Nozaki-Kun 
 • #10  From Me To You 
 • #11  The Melancholy Of Haruhi Suzumiya 
 • #12  ReLIFE 
 • #13  Musaigen No Phantom World 
 • #14  Classroom Of The Elite 
 • #15  Komi Can't Communicate 
 • #16  Oshi No Ko 
 • #17  Tomo-Chan Is a Girl! 
 • #18  A Silent Voice 
 • #19  Mashle: Magic And Muscle 
 • #20  Kakegurui 
 • #21  My Teen Romantic Comedy Snafu 
 • #22  Hyouka 
 • #23  Tokyo Majin 
 • #24  Irregular At Magic High School 
 • #25  Full Metal Panic? Fumoffu! 
 • #26  Toradora 

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Galaksi Yolcusu Galaksiler arası seyahat eden bir blog yazarı.