En İyi 12 Romantik Vampir Animesi Önerisi!

Vampir animesi arayanlar ve hatta bunun içinde biraz romantizm de olsun diyenler için En iyi 12 romantik vampir animesi öneri listesini hazırladım. Bu anime önerileri listemizde animenin içinde hem vampirler hemde romantizm olacak. Geçelim anime önerilerimize.

Mayıs 24, 2024 - 00:01
Mayıs 24, 2024 - 00:01
 0  67

1. Call Of The Night

Call Of The Night
2022

Popüler bir mangaya dayanan Gecenin Çağrısı, büyük ölçüde gece ortamından kaynaklanan neredeyse rüya benzeri bir havaya sahip. Uykusuzluktan muzdarip Ko, gecelerini boş sokakları keşfederek geçirir ve bu eğlencesi Nazuna adında büyüleyici bir kadınla tanışmasına neden olur. Esrarengiz ve özgür ruhlu bu kadın Ko'nun idealini temsil etmektedir ve Ko onun bir vampir olduğunu öğrendiğinde de durum değişmez. Aslında Ko, Nazuna'dan kendisini bir gece yürüyüşçüsüne dönüştürmesini ister; bu işlemin işe yaraması için bir insanın bir vampire aşık olması gerekmektedir. Bu nedenle, çabalarını diğer vampirlerden gizli tutmaya çalışırken tam da bunu başarmaya koyulurlar.

Gecenin Çağrısı tuhaf bir romantizm çünkü Ko aktif olarak Nazuna'ya aşık olmaya çalışıyor ama bu duygunun nasıl bir his olduğundan tam olarak emin değil. Bununla birlikte, iki karakterin harika bir kimyası var ve ikisi de son derece sevilebilir. Anime ayrıca, umarım bir gün devam sezonunda daha fazla keşfedilecek ilginç bir dünya kurar.

2. Hakuoki

Hakuoki
2010

Japonya'da Bakumatsu Dönemi sırasında Chizuru Yukimura, kaybolan babasının nerede olduğunu bulmak için bir görevdedir. Erkek kılığına girer ve Kyoto'ya doğru yola çıkar, ancak iki ronin tarafından kovalanır. Roninler daha sonra kılıçlardan etkilenmeyen dişleri olan insan benzeri yaratıklar tarafından öldürülür. Tam bir iblis tarafından öldürüleceğini düşünürken, Toshizo Hijikata adında bir shinsengumi tarafından kurtarılır.

Hakuoki, vampir avcılarını konu alan romantik bir aksiyon animesi. Ters harem gibi görünse de, romantizm esas olarak shinsengumi'lerden biri ve Chizuru arasındadır. Gösteri, doğaüstü temalarla karıştırılmış ilgi çekici bir tarihi destanla birlikte gerçek bir drama sunarak çok sayıda farklı türü dengelemek için harika bir iş çıkarıyor. Her zaman merkez sahneyi almasa da, anime ilerledikçe romantizm doğal olarak gelişir.

3. Sweet Bite Marks

Sweet Bite Marks
2022

Türler arasındaki bir savaşı kaybettikten sonra insanların vampirlere boyun eğdiği bir dünyada Xiao Xing Du, dünyadaki konumundan nefret eden tek kişi gibi hissediyor. Ailesinin vampirler tarafından öldürülmesini izledikten sonra, vampirlerden ve mevcut hiyerarşiyi kabul eden herkesten nefret etmektedir. Bir gün Luo Yi'ye bir şey teslim etmesi istendiğinde, Luo Yi onun kanını almaya çalışır. ONA'nın bu düşmandan aşığa vampir romantizminin hayranlarını kendinden geçireceği kesin.

Sweet Bite Marks, Rui Si ve Yi Kai'nin popüler manhua'sının bir donghua uyarlamasıdır. Manhua şu anda 186. bölümünde tamamlanmıştır.

4. Diabolik Lovers

Diabolik Lovers
2013

Popüler görsel roman serisinin bu anime uyarlaması, hepsi vampir olan bir grup erkek kardeşin yanına taşınan Yuki Komori'yi takip eden otome oyunundan esinlenen bir ters haremdir. Kardeşler ilk başta Yuki'ye oldukça kötü davranır, onun rızası olmadan kanını alır ve ona karşı genel olarak kaba davranırlar, ancak zaman geçtikçe onun korumalarına layık olan saf kalpli bir kız olduğunu görürler.

Bu ters harem vampir romantizmi zaman zaman buharlı ve acımasızdır. Yuki'nin gidecek başka bir yeri yoktur ve erkeklerin başlangıçta ona davranış biçimleri bazı izleyiciler için rahatsız edici olabilir. Bununla birlikte, vampir(ler) ve insan mecazının biraz daha sert bir gerçekliğini tasvir ettiği için türün bir klasiği olmasının bir nedeni var.

5. Actually, I Am...

Actually, I Am...
2015

Sınıfın "sızdıran sepeti" Asahi Kuromine, aşkına ona olan hislerinden bahsetmeye karar verdiğinde, yanlış zamanda onun yanına gider ve onun bir vampir olduğunu keşfeder. Asahi, karşısında gördüğü kanatlı vampirden korkmak yerine onu sevimli bulur ve Youko Shirgami'nin sırrını saklamaya karar verir. Ne yazık ki, Asahi'yi okumak kolaydır ve sır tutma konusunda kötüdür, bu yüzden Youko'nun gerçek kimliğini gizli tutma sözünden bir dizi komik durum ortaya çıkar.

Aslında, Ben... günlük yaşamda gizlice var olan doğaüstü varlıklar ve onları sır olarak saklamakla görevli bir lise öğrencisi hakkında kahkaha dolu sevimli bir romantik komedi.

6. Ms. Vampire Who Lives In My Neighborhood

Ms. Vampire Who Lives In My Neighborhood
2018

Sophie Twilight, ormandaki gizemli bir evde yaşayan otaku bir vampirdir. Akari Amano, Sophie'nin oyuncak bebek gibi göründüğünü duyduktan sonra onu aramaya çıkan bir kızdır. İkili bir gece tanışır ve hemen arkadaş olurlar; Sophie, Akari ormanda kaybolduğunda yolunu bulmasına yardım eder.

Mahallemde Yaşayan Bayan Vampir tartışmalı bir romantizm başlığıdır ve birçok hayran çekirdek ikilinin ilişkisini düpedüz romantik olmaktan ziyade flörtöz ve arkadaşça olarak yorumlamaktadır. Diğerleri ise bu hikayenin bariz bir yuri alt metnine sahip olduğunu düşünüyor. Her iki durumda da, bu şov bir sözü hak ediyor.

7. Vampire Hunter D: Bloodlust

Vampire Hunter D: Bloodlust
2000

Ahlaki açıdan gri vampir romantizmi hayranları için Vampir Avcısı D: Bloodlust mükemmel bir seçenektir. Daha da klasik olan 1985 yapımı OVA'nın klasik bir anime devam filmi olan Vampire Hunter D. Bloodlust, vampir asilzade Meier Link tarafından kaçırıldığından şüphelenilen Charlotte Elbourne'un hayatını anlatıyor. Vampir avcısı D, Charlotte'u geri getirmek için tutulur, ancak Meier ile olan bağı güçlendikten sonra Charlotte kendi isteğiyle gidecek midir?

Bu, insan-vampir ilişkilerinin karmaşıklığını vurgulayan karanlık bir romantizm. Madhouse'un filmi ne kadar harika olsa da, romantizm odak noktası değil, aksiyon ve hatta korku öncelikli. Bu nedenle, öncelikle bir aşk hikayesi arzulayanlara Bloodlust tavsiye edilemez.

8. Strike The Blood

Strike The Blood
2013

Strike The Blood, kadın başrolün güçlü bir insan büyücü olması ve erkek vampir başrolün insan kanı içmekten korkması nedeniyle atipik bir vampir romantizmidir. Kojo Akatsuki'nin 4. Progenitor olduğu, izlenmesi ve potansiyel olarak korkulması gereken güçlü bir vampir olduğu iddia ediliyor. Bununla birlikte, insan kanı içmeyi reddeder ve bu nedenle, unvanının göründüğünden daha zayıftır. Yukina Himeragi, Kojo'nun her hareketini izlemekle görevlendirilmiş bir saldırı büyücüsüdür. Doğal olarak, ikisi yakınlaştıkça birbirlerine güvenmeye başlarlar.

9. Vampire Knight

Vampire Knight
2008

Vampir Şövalye, bir insan olan Yuki, çocukluk arkadaşı Zero ve vampir Kaname hakkında klasik bir shojo manga uyarlamasıdır. Bu aşk üçgeni, Yuki ve Kaname arasındaki tomurcuklanan romantizmin yanı sıra Zero'nun vampirlere duyduğu kıskançlık ve nefreti tasvir ettiği için bir nedenden dolayı klasiktir.

Hikaye, gündüz ve gece sınıfları olan yatılı bir okul olan Cross Academy'de geçmektedir. Gündüz sınıfındaki insanlar, gece sınıfının vampirlerle dolu olduğunu bilmeden gece sınıfını idol olarak görmektedir. Dizi çok iyi yaşlanmamış olsa da, araba kazası türünde hala oldukça eğlenceli. Yuki zaman zaman biraz fazla pasif olabiliyor, ancak bu tür bir anlatı için işe yarıyor.

10. Mignon

Mignon
2023

Mignon, ilk olarak 2023 yazında Vimeo'da yayınlanan kısa, orijinal bir ONA'dır. Bir yeraltı kafes dövüşçüsü olan Mignon ile bilinçsiz boksörlerden gizlice kan çalan bir doktor olan Oh Young-one arasındaki romantizmi anlatan modern bir BL'dir. Dr. Oh ilk başta Mignon'un duygularına karşı isteksizdir, ancak zaman geçtikçe onunla bir hayatı paylaşma fikrine ısınır.

Bu, kan ve cinsel içerikli 18+ bir seridir. Bununla birlikte, hem BL hayranları hem de vampir romantizmi hayranları için harika bir seçim. Hayranlar müstehcen içeriği atlamak ve sadece vampir-insan romantizmine odaklanmak istiyorlarsa, son bölümden kaçınabilirler.

11. Dance With The Devils

Dance With The Devils
2015

Ritsuka'nın annesi kaçırıldığında ve daha önce hiç duymadığı bir büyü kitabını arayan adamlar tarafından saldırıya uğradığında, öğrenci konseyi başkanı Rem tarafından kurtarılır. Ne yazık ki Rem de aynı büyünün peşindedir ve Ritsuka'ya karşı niyetleri göründüğü kadar dürüst değildir. Ta ki ona ilgi duymaya başlayana kadar.

Bu ters harem, şeytanların, vampirlerin ve şeytan çıkarıcıların sevgisini içerir ve absürt olduğu kadar epiktir. Güçlü bir müzikal öğeye de sahip olan Dance with Devils serisini Fortuna adlı keyifli bir film takip etti.

12. Vampire Dormitory

Vampire Dormitory
2024

Vampire Dormitory, ilk turunun sadece yarısında devam eden bir şov olması nedeniyle şimdilik resmi olarak sıralanamıyor. Bununla birlikte, Studio Blanc'ın shojo uyarlaması, sadece nadir bir modern vampir romantizm animesi değil, aynı zamanda alt türün / temanın prototipik bir örneği olarak karşımıza çıktığı için bahsetmeyi garanti ediyor.

Vampire Dormitory'nin 12 bölüm yayınlanması ve herhangi bir gecikme yaşanmazsa finalinin 23 Haziran 2024'te yayınlanması planlanıyor.

Mito'nun hayatı zor ve bu yetersiz bir ifade. Destek sistemi veya ev diyebileceği bir yeri olmayan genç kızın geleceği o kadar kasvetli görünüyor ki, geçici olarak intihar etmeyi düşünüyor. Fikrini değiştirdikten sonra, Mito yanlışlıkla bir köprüden kayar ve bir vampir olan Ruka'yı onu kurtarmaya gelmeye zorlar. Bu tuhaf karşılaşma, ikisi arasında alışılmışın dışında bir ilişki başlatır; Ruka, Mito'nun hayatına ışık ve sevgi dokunuşu getirmesi karşılığında Mito'nun kanını içer. Kulağa her ne kadar harika gelse de, Ruka yanlışlıkla Mito'nun bir erkek olduğuna inanır; bu durum yeni partnerini kandırma arzusundan ziyade moda anlayışından kaynaklanmaktadır.

Mito'yu beş erkekle çevrili gösteren önemli bir görüntüye sahip olmasına rağmen, Vampire Dormitory bir ters harem değil, geleneksel bir romantizm. Mito ve Ruka kesin bir şekilde ana çift olarak sunuluyor ve diğer karakterler başrolleri destekliyor (veya bazı anlatı gerilimi sağlıyor). Tek küçük istisna Ren'dir, ancak o bile kadın başrolün sevgisi için bir rakip değildir. Şimdiye kadar anime, "vampir" kültürünü çok fazla araştırmadı ya da kanın tadının ev sahibinin zihinsel ve duygusal durumuna bağlı olarak değiştiği fikrinin ötesinde, genel formülde benzersiz bir bükülme sunmadı. Yine de, sonunda kendisini (çoğunlukla) kabul eden bir yer bulduğuna inanmaya başlayan Mito'nun kademeli büyümesini izlemek iç açıcı. Ruka da çoğunlukla iyi bir erkek başrol.

13. Vampir Animeleri | Romantik Vampir Animeleri

 • #1  Call Of The Night 
 • #2  Hakuoki 
 • #3  Sweet Bite Marks 
 • #4  Diabolik Lovers 
 • #5  Actually, I Am... 
 • #6  Ms. Vampire Who Lives In My Neighborhood 
 • #7  Vampire Hunter D: Bloodlust 
 • #8  Strike The Blood 
 • #9  Vampire Knight 
 • #10  Mignon 
 • #11  Dance With The Devils 
 • #12  Vampire Dormitory 

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Galaksi Yolcusu Galaksiler arası seyahat eden bir blog yazarı.