Uzayda Geçen Anime Önerileri! 12 Anime Önerisi!

Hey uzay tutkunları. Sizler için uzayda geçen animeler yani uzay konulu animeler listesini hazırladım. Sizlerde bu uçsuz bucaksız uzay'ın derinliklerinde kaybolmak istiyorsanız geçelim uzay animeleri önerileri listemize!

Mayıs 19, 2024 - 17:35
Mayıs 20, 2024 - 00:01
 0  33

1. Cowboy Bebop

Cowboy Bebop
1998 - 1999

Yıldızlararası ödül avcıları Spike Spiegel ve Jet Black'i, başlarına ödül konmuş suçluları bulmak için galaksiyi ararken takip edin. Geçmişlerinden kaçmayı umarak uzay gemisi Bebop'ta yaşıyorlar, ancak bu tehlikeli bir iş ve eski düşmanlar kolay kolay unutulmuyor. Ancak, güzel dolandırıcı Faye Valentine, dahi çocuk hacker Ed ve genetik olarak tasarlanmış 'veri köpeği' Ein'ı yoldaş olarak bulduklarında, müttefikler beklenmedik kaynaklardan gelir. Kendi mücadelelerinde birbirlerine yardım edebilecekler mi, yoksa kaderleri gerçekten kaçınılmaz mı?

2. Legend of the Galactic Heroes

Legend of the Galactic Heroes
1988 - 1997

Monarşik Galaktik İmparatorluk ile demokratik Özgür Gezegenler İttifakı arasındaki savaş, her iki gücün filolarının sayısız savaşa girdiği bir yüzyıldan fazla bir süredir galakside durmaksızın devam ediyor. Şu anda çatışma, iki gücün birbirine erişebildiği iki uzay geçidinden biri olan stratejik Iserlohn Koridoru etrafında dönüyor. İmparatorluk burada, ölümcül silahları İttifak'ın onu ele geçirme çabalarını defalarca engellemiş olan, neredeyse zaptedilemez Iserlohn Kalesi'ni inşa etmiştir. Tarafsız bir ticaret devleti olan Phezzan ise diğer koridoru kontrol ediyor. Uzun süren savaş kararsız bir çıkmazla sonuçlanmıştır, ancak iki dünyadan her şeyi değiştirecek iki adam vardır: İttifak'tan emekli olup tarihçi olmaktan başka bir şey istemeyen yetenekli bir stratejist olan Wen-Li Yang ve İmparatorluk'tan hırsı sınır tanımayan bir adam olan Reinhard von Lohengramm. Onların aşkları, mücadeleleri, zaferleri ve başarısızlıkları yıldızlararası bir entrika, savaş ve ölüm sahnesinde oynanıyor.

3. Space Brothers

Space Brothers
2012 - 2014

Mutta ve Hibito çocukken, bir gece bir UFO gördükten sonra birlikte astronot olmaya söz vermişlerdir. Şimdi yetişkinler olan ikilinin yolları daha fazla ayrılamazdı - Hibito, gelecekte Mars'ın keşfini simüle etmeye yardımcı olmak için NASA ile aya seyahat etmek üzeredir ve Mutta, kısa süre önce bir otomobil şirketindeki patronuna kafa attığı için işsizdir. Yine de küçük kardeşini geçme arzusundan kurtulamaz ve çok geçmeden Japonya'nın JAXA uzay programına başvurur. Nihai hedefi, Hibito'nun bir adım önüne geçmek ve Mars'a gitmektir. Ancak astronot olmaya giden yol uzun, testler ve zorluklarla doludur. Mutta ve yeni arkadaşları Kenji ve Serika sebat edip hayallerine ulaşmayı başarabilecekler midir?

4. Star Blazers: Space Battleship Yamato 2199

Star Blazers: Space Battleship Yamato 2199
2012 - 2013

2199 yılında, Gamilus gezegeninden gelen amansız saldırılar Dünya'daki tüm yaşamı yeraltı konutlarına zorlamış ve radyasyon seviyelerini neredeyse toksik seviyelere yükseltmiştir. Tüm bu zararlı radyasyonu temizlemenin tek yolu, Iscandar gezegeninin Kraliçesi'nin insanlığa cömertçe sunduğu Cosmo Cleaner'ı kullanmaktır. Ne yazık ki Iscandar 148.000 ışık yılı uzakta, ancak artan radyasyon seviyelerinin Dünya'yı yaşanmaz hale getirmesine sadece bir yıl var! Bu yolculuğu yapabilecek tek gemi, ileri teknolojiyle donatılmış ve ünlü İkinci Dünya Savaşı savaş gemisinden esinlenerek modellenmiş bir uzay gemisi olan Yamato'dur. Yamato'nun mürettebatı, Dünya'daki tüm yaşam yok olmadan önce Iscandar'a gidip dönmeyi başarabilecek mi?

5. Mobile Suit Gundam: The Origin

Mobile Suit Gundam: The Origin
2015-2018

U.C. 0068 - Zeon Zum Deikun, Munzo Özerk Cumhuriyeti'nin Dünya Federasyonu'ndan bağımsızlığını ilan eden konuşmasını yaparken aniden ölür. Munzo kargaşa içine düşerken, Zabi Hanesi iktidara yükselir ve Deikun'un çocukları Casval ve Artesia hayatta kalabilmek için koloniden Dünya'ya kaçmak zorunda kalır.

6. Astra Lost in Space

Astra Lost in Space
2019

Bugün Gezegen Kampıʼnın ilk günü ve Aries Spring daha heyecanlı olamazdı! O, diğer sekiz yabancıyla birlikte bir haftalık bir gezi için McPa Gezegenine doğru yola çıkar. Ancak oraya vardıktan kısa bir süre sonra gizemli bir küre belirir ve onları uzayın derinliklerine götürür, orada boş bir yüzen uzay gemisi bulurlar...

7. Planetes

Planetes
2003 - 2004

2075 yılında insanlık, teknolojileri, kolonileri ve... atıklarıyla birlikte yıldızlara yayıldı. Yörüngede bu kadar yüksek hızlarda, küçük bir cıvata bile trajik bir felakete neden olabilir. Yarım bölüm ekibine girin. Görevleri mi? Uzayı güvende tutmak için Dünya'yı çevreleyen çöp ve enkazı toplamak. Kırık dökük uydulardan cıvatalara ve çivilere kadar, az maaş alan ve az takdir edilen personelin kurtaramayacağı hiçbir şey yoktur. Uzayı temiz tutmak ve cüzdanlarını boş tutmak için hayatlarını riske atan Hachimaki, Tanabe, Fee ve ekibin geri kalanına katılın.

8. Outlaw Star

Outlaw Star
1998

Gene Starwind ve Jim Hawking çeşitli işler ve ödüllerle hayatlarını kazanmaktadır. Büyük vurgun için biletlerini beklerken, Hilda adında gizemli bir kadın onlara sadece Outlaw Star olarak bilinen büyük güce sahip bir yıldız gemisini bulma bulmacasının anahtarını bırakır. Uzun zamandır kayıp olan bu uzay gemileri ve Galaktik Leyline nedir?

9. Macross Frontier

Macross Frontier
2007-2008

Zentradi adı verilen uzaylı istilacılar tarafından yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalan insanlık, uzaya koloni gemilerinden oluşan filolar göndererek kendi geleceğini garanti altına alma görevini üstlenir. Böyle bir filo olan Macross Frontier'de, lise öğrencisi Saotome Alto'nun hayatı sonsuza dek değişir: Filo, çılgınca popüler idol Sheryl'in bir konseri için hava gösterileri yaparken aniden tanımlanamayan yaratıklar tarafından saldırıya uğrar. Alto kendini bir anda yeni model bir savaş uçağının kokpitinde, sadece birkaç saat önce tanıştığı genç kız Ranka Lee'yi istilacıların yıkımından korumak için mücadele ederken bulur. Bu olay sırasındaki performansına dikkat çeken S.M.S. Skull Squadron özel askeri şirketi Alto'yu organizasyonlarına katılmaya davet eder ve Alto arkadaşlarını ve Macross Frontier'ı korumaya devam eder.

10. Knights of Sidonia

Knights of Sidonia
2014

Gauna adlı uzaylı bir ırk Dünya'yı yok etmiş ve insanlığı Sidonia adlı uzay gemisinde hayatta kalma mücadelesi verirken bırakmıştır. Gauna ile son karşılaşmanın üzerinden bir asır geçmiş olmasına rağmen, askerlik zorunludur. Büyükbabası tarafından gizlice Sidonia'nın unutulmuş bağırsaklarına saklanan Nagate Tanikaze için, yüzeye çıkmaya zorlandığı yeni ve tuhaf bir dünyadır bu. Ancak askere alınması tam zamanında gerçekleşir çünkü Gauna aniden yeniden ortaya çıkmıştır.

11. Super Dimensional Fortress Macross

Super Dimensional Fortress Macross
1982-1983

Garip bir uzay gemisi Güney Ataria adasına düşer ve dünyayı kaderi konusunda kargaşaya sürükler. Böylece, sonunda gezegeni Birleşmiş Milletler'in yönetimi altında birleştiren dünya çapında bir savaş olan Birleşme Savaşları başlar. Şimdi, on yıl sonra, "Macross" olarak adlandırılan düşen uzaylı gemisinin yeniden inşası tamamlanmıştır. Ancak, vaftiz edildiği gün Macross beklenmedik bir şekilde ateş alır ve yaklaşan birkaç Zentradi uzay gemisini yok eder. Dünya'nın son umudu Macross, yalnız başına bir savaş vermeye başlar; ancak tek bir geminin tüm bir uzaylı ırkıyla karşı karşıya geldiğinde ne gibi umutları olabilir?

12. Irresponsible Captain Tylor

Irresponsible Captain Tylor

İnsanlığın geleceği tehlikededir, çünkü savaşçı benzeri bir uzaylı ırkıyla galaksiler arası bir çatışma tehdidiyle karşı karşıyadırlar ve onları kurtarabilecek tek kişi... Kaptan Tylor mu?! Alkolik bir doktor, muhteşem bir hemşire, bir komutan ve bir grup gerçekten aptal denizciden oluşan uyumsuz ve reddedilmiş bir mürettebata, uzayda hayatta kalmaya ve kaptanlarının yanlış anlaşılmış bir dahi mi yoksa göründüğü gibi tam bir moron mu olduğunu keşfetmeye çalışırken katılın.

13. Uzay Animeleri!

 • #1  Cowboy Bebop 
 • #2  Legend of the Galactic Heroes 
 • #3  Space Brothers 
 • #4  Star Blazers: Space Battleship Yamato 2199 
 • #5  Mobile Suit Gundam: The Origin 
 • #6  Astra Lost in Space 
 • #7  Planetes 
 • #8  Outlaw Star 
 • #9  Macross Frontier 
 • #10  Knights of Sidonia 
 • #11  Super Dimensional Fortress Macross 
 • #12  Irresponsible Captain Tylor 

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Galaksi Yolcusu Galaksiler arası seyahat eden bir blog yazarı.