Reverse Harem Önerileri! EN EFSANELER!

Reverse harem anime önerileri arayanlar bu içeriğe koşsun! Sizlere reverse harem tarihinin en efsane 21 animesini önereceğim! Geçelim kadın ana karakterin çevresinin erkeklerle dolu olduğu reverse harem türündeki anime önerilerimize!

Mayıs 23, 2024 - 23:44
Mayıs 23, 2024 - 23:44
 0  46

1. Ouran High School Host Club

Ouran High School Host Club
2006

Ouran Lisesi Ev Sahibi Kulübü tam bir macera. Baş karakter Haruhi Fujioka'nın elit bir okula kabul edilmesiyle başlıyor. Ne yazık ki okulun züppeleri olan Host Club'ı ilk kez yanlış bir şekilde tanıyor: birkaç milyon yen değerinde bir vazoyu kırarak. Böylece, kırdığı vazonun parasını ödemek için tamamen erkeklerden oluşan Ev Sahibi Kulübü'nün kölesi haline geldiği, cinsiyete bağlı gerçek bir ayak işine dönüşür.

Bu anime hem ters harem hem de komedi türlerinin yeri doldurulması zor klasiklerinden biridir ve bugün hala sevilmektedir. Ouran High School Host Club, tüm ana karakterlere birden fazla bölüm ayırarak erkeklerin kadın başrolle olan ilişkilerinin ötesine geçen kimlikler geliştirmelerine olanak tanır. Haruhi'nin geçmişi ve güdüleri iyi bir şekilde ortaya konmuş ve dizi boyunca araştırılmıştır. Ouran High School Host Club, türün en popüler temsilcisi olmasının yanı sıra aynı zamanda en iyi ters harem animesi.

2. Mysterious Play

Mysterious Play
1995

Daha çok Fushigi Yugi olarak bilinen Mysterious Play, var olan en eğlenceli ters harem animelerinden biridir. Miaka Yuuki adında genç bir liseli kız gizemli bir fantezi dünyasına taşınır ve burada üç dileği yerine getirecek bir tanrıyı çağırma gücüne sahip kehanet edilmiş bir rahibe olduğu ortaya çıkar. Ancak bundan önce, kendisini koruyacak korumalarını veya göksel savaşçılarını bulması gerekmektedir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, hepsi cılız erkek askerlerdir ve en çekici olanlardan ikisi Miaka'yı kendileri için istemektedir. Diğerleri sadece kaçamak yapmak ya da muammaya katkıda bulunmak için oradadır.

Fushigi Yugi, günümüzde yeterince ilgi görmediği tartışmasız bir kült klasiktir. Isekai hayranları bu seriye göz atmak için kesinlikle zaman ayırmalı çünkü yer yer biraz aceleye gelmiş gibi hissettirse de nispeten iyi yaşlanmış. Ters harem yönü, ana hikayeden ilgi odağı olmadan oldukça fazla ilgi görüyor ki bu oldukça harika.

3. The Wallflower (The Seven Metamorphoses Of Yamato Nadeshiko)

The Wallflower (The Seven Metamorphoses Of Yamato Nadeshiko)
2006

The Wallflower, fiziksel olarak mükemmele yakın dört shoujo anime erkek stereotipini benzersiz bir görünüme sahip bir kızla yaşamaya zorladığı için oldukça isyankar. Kızın adı Sunako Nakahara ve adının bir korku filmi olan Halka'daki Sadako'ya oldukça yakın olması kasıtlı. Neden onunla yaşamak zorundalar? Zengin teyzesi Sunako'ya nasıl kadın olunacağını öğretmek istemektedir ve görünüşe göre bunu yapmanın en iyi yolu da onu kadınlık hakkında hiçbir fikri olmayan dört erkekle tanıştırmaktır.

Bir süre sonra tekrara düşse de, The Wallflower rahatlıkla en komik ters harem animeleri arasında yer alıyor; daha da önemlisi, karakterlerin ilişkileri seri boyunca değişiyor ve bu ilk görüşte aşk değil.

4. Hakuoki ~Demon of the Fleeting Blossom~

Hakuoki ~Demon of the Fleeting Blossom~
2010

Her zamanki bahtsız kız öğrencinin birkaç muhteşem erkeğe borçlanmasından veya hizmet etmesinden bıktınız mı? O zaman Hakuouki, Japonya'nın Edo dönemini (1600'lerden 1800'lere kadar) mekan olarak seçtiği için yeni bir soluk. Filmde Chizuru Yukimura kayıp babasını ararken Japonya'nın özel polis gücü Shinsengumi'ye karışır.

Onların da babasını aradığı ortaya çıkıyor. Dolayısıyla, artık onlarla birlikte çalışmak zorundadır, ki bazı üyelerin bekâr ve kaynaşmaya hazır olduğu düşünüldüğünde bu çok da kötü değildir. Ayrıca, hepsinin fiziksel kusurları yok denecek kadar az olan çeşitli erkeklik tonlarını temsil etmeleri de yardımcı oluyor. Birinin babasını aramanın eğlenceli bir flört fırsatı olabileceğini kim bilebilirdi?

Hakuoki, romantizmi dizinin büyük bölümünde arka plana atarak, ana ilişkilerin melodram yoluyla gelişmeye zorlamak yerine doğal bir şekilde gelişmesine izin veriyor. Fantastik ipuçları içeren tarihi bir seri olarak anime etkili ve ilgi çekici.

5. The Story Of Saiunkoku

The Story Of Saiunkoku
2006

Bu kez, Saiunkoku'nun Hikayesi'ndeki esas kız, devlet memuru olmayı hayal eden soylu bir ailenin kızıdır. Ancak dizi, kadınların kocalarını seçmelerine bile izin verilmediği bir dönemde geçiyor.

Söz konusu esas kız Shuurei Kou, yeni ve tembel imparatorun onun yerine hükümet sorumluluklarını yerine getirebilmesi için altı aylık sahte bir evlilik teklif etmesiyle bir fırsat buldu. İmparatorun tamamı erkeklerden oluşan maiyetiyle birlikte, hükümdarı sorumluluk sahibi bir adama dönüştürürler ve bu sırada filizlenen romantizm de bonus ücret olarak sayılır. Saiunkoku'nun Hikayesi, proaktif kahramanı ve tarihi ortamıyla dikkat çekiyor, bu iki unsur onu sadece birçok ters harem animesinden ayırmakla kalmıyor, aynı zamanda onu çağdaşlarının çoğunun üzerine çıkarıyor.

6. Romantic Killer

Romantic Killer
2022

Romantic Killer, ters haremin özür dilemeyen bir parodisi olduğu için tuhaf bir noktada ve shonen tarzı mizahı herkesi etkilemeyebilir. Bununla birlikte, dizi yine de tür kaşıntılarını kaşıyabilecek bir parça arayan hayranlara hitap etmelidir.

Anzu erkeklere ilgi duymuyor, zamanını oyunlar ve abur cuburla geçirmeyi tercih ediyor; ne yazık ki, sihirli bir varlık aniden ortaya çıkıyor ve hayatını değiştirerek onu bir harem evreninin isteksiz lideri haline getiriyor. Başlangıçta haremlerin ve romantik hikâyelerin temsil ettiği her şeyle alay ediyormuş gibi görünmesine rağmen, Romantik Katil giderek her iki türün de şaşırtıcı derecede etkili bir örneğine dönüşüyor. Anzu, ters harem dünyasının en iyi kadın başrolü olmaya aday ve ona şaşırtıcı derinliğe sahip erkek karakterler eşlik ediyor. Erkekler zihin kontrollü gibi göründüğü için öncül ilk başta rahatsız edici görünüyor, ancak bu unsur sonunda alt üst ediliyor.

7. Kamisama Kiss

Kamisama Kiss
2012

Fruits Basket'in ruhani halefini arayanlar, tersine bir harem yarışmacısı olan Kamisama Kiss'i bulacaktır. Aslında, kahramanı için oldukça benzer bir vaat içeriyor. Bir kız (burada adı Nanami) maddi sorunlar nedeniyle evsiz kalır ve ince ve kadınsı görünümlü bir adam tarafından "evlat edinilir".

Adamın bir tür tilki tanrısı olduğu ortaya çıkar ve kız kazara ona bağlanır, bu da onu istemeden bir tanrıya dönüştürür. Artık hayatı asla eskisi gibi olmayacak, bir yandan yeni keşfettiği bir tür tanrı olarak yaşamaya çalışırken, bir yandan da onunla evlenmek isteyen bir yılan adamı, onu yemek isteyen canavarları savuşturacak ve tilki tanrısı tanıdığına karşı olan duygularını yönetecektir.

Sevimli başrol oyuncuları ve komedi ile dramı ustalıkla harmanlayan ilgi çekici bir olay örgüsüne sahip olan Kamisama Kiss, sadece ters harem dönüşü içeren her yönüyle harika bir anime.

8. My Next Life As A Villainess: All Routes Lead To Doom!

My Next Life As A Villainess: All Routes Lead To Doom!
2020

İsekai dünyasında geçen bir ters harem animesi bulmak nadirdir, ancak My Next Life as a Villainess: All Routes Lead to Doom! bu zorluğu üstleniyor. Ana kızın öldüğü ve en sevdiği flört simülasyonu oyununda bir karakter olarak yeniden dirildiği Re:Zero gibi bir şeye benziyor.

Sorun şu ki, eskiden oynadığı oyunda kötü adamdır. İşleri daha da kötüleştirmek için, eylemlerinin çoğu oyun içi ölümünü hızlandırıyor. Oyundaki karakterlerle olan etkileşimlerinin etrafından dolaşmalıdır ki daha uzun yaşama şansı olsun ve aynı zamanda kaygan ve yakışıklı bekar seçkisi arasından bazı adaylar bulabilsin.

Sezon 1, Catarina'nın hayati tehlikesini vurguladığı ve bunu komedi ve dramatik amaçlar için kullandığı için iki tekliften daha güçlü olanıdır. Karakterlerin arketiplerinin ötesinde parlamalarına izin veriliyor ve genellikle büyük kişiliklere sahipler. Berbat olmasa da, 2. sezon öncekine kıyasla biraz yönsüz.

9. Kakuriyo: Bed And Breakfast For Spirits

Kakuriyo: Bed And Breakfast For Spirits
2018

Kakuriyo'lu Aoi Tsubaki her zaman insan yiyen ruhları görebildiği ve onlarla iletişim kurabildiği özel bir vizyona sahip olmuştur. Bu ruhların kendisini tüketmesinden korktuğu için düzenli olarak onları beslemekte ve tehlikeli ruhları besleyebilecek kadar aşçılık becerilerini geliştirmiştir.

Şiddet yanlısı bir ruh kralı, bir çeşit borç anlaşması olarak aniden onunla evlenmek isteyince hayatı altüst olur. Aoi ne yapar? Teklifi şiddetle reddeder ve bunun yerine ruh kralına borcunu ödemek için bir restoran açacağını söyler. Müşterileri mi? İnsan yiyen ruhlar. Oh, ve bazıları kürklü sahneye ilgi duyan ateşli bekarlar.

Kakuriyo, tür için beklendiği gibi romantizm unsurlarına sahiptir, ancak şovun satış noktası tartışmasız yaşam tonudur. Anime yavaş bir hızda ilerliyor ve izleyicinin Aoi'nin müşterileriyle arkadaşlık kurmasını yavaş yavaş izlerken atmosferi içine çekmesine izin veriyor.

10. Hanasakeru Seishounen

Hanasakeru Seishounen
2009

Hanasakeru Seishounen, bir reşit olma hikayesinde koca seçmek zorunda olan bir başka zengin kızın sevimli ve pastoral hikayesi. Diğer ters harem animelerinin aksine, burada hiçbir numara veya bahane yoktur, çünkü hayat boyu sürecek bir eş seçmek Kajika Louisa Kugami Burnsworth'un en başından beri görevidir.

Zengin sanayici babası onu kendi özel adasında barındırdıktan sonra bu görünüşte muazzam hedefle görevlendirilir, ancak on dört yaşına geldiğinde balonundan çıkarılır. Artık onun ve babasının hayatındaki her şey Kajika'nın ne kadar iyi bir koca seçebileceğine bağlıdır.

11. Uta No Prince Sama

Uta No Prince Sama
2011

Müzik temalı bir ters harem animesi için Uta no Prince Sama ile yanlış gidemezsiniz. Baş karakter Haruka Nanami'nin hedefleri ve özlemleri hakkındadır. Her zamanki gibi, büyük hayalleri olan bir köylü kızıdır ve senpai idolünün onu fark etmesini sağlamayı planlamaktadır. Tek sorun, adamın elit bir rock yıldızı ve müzisyen olmasıdır. Bu Nanami'yi hiç caydırmaz. Büyük bir besteci olma hedefiyle bir müzik ve sanat akademisine kaydolur. Ancak akademideki herkesin ya bir idol, ya besteci ya da şair olması onu şaşırtır. Tabii ki, aralarındaki en yakışıklılar Nanami'nin garip taşralı kız tavırlarına yönelmiştir.

Hikaye açısından, Uta no Prince Sama heyecan açısından pek bir şey sunmuyor ve kendi iyiliği için her şeyi fazla güvenli oynuyor. Ancak dizi, müzikleri ve seslendirmeleriyle parlıyor.

12. Fena: Pirate Princess

Fena: Pirate Princess
2021

Ters harem ana kızlarının daha harika veya özel olmasını tercih edenler için Fena: Korsan Prenses bundan fazlasını fazlasıyla sunuyor. Film, görücü usulü bir evliliğe mahkum olan prenses Fena'yı konu alıyor, ancak şansına, ateşli erkek çocukluk arkadaşı ve birkaç savaşçı onu böyle bir çıkmazdan kurtarıyor.

Bundan sonrası, Fena ve erkek koruma grubunun babasının mirası olan Eden adlı yeri aramak için bir maceradan diğerine atladıkları bir kabadayı hikayesi. Daha popüler ters harem zımbalarından biri olan Fushigi Yuugi gibi hikayelere benziyor.

13. Kiss Him, Not Me!

Kiss Him, Not Me!
2016

En popüler ters harem animelerinden biri olan Kiss Him, Not Me! komediye ağırlık veriyor ve dizi zaman zaman oldukça komik olabiliyor. BL hikayelerine takıntılı olan Kae, en sevdiği manga karakterlerinden biri öldüğünde kabuğuna (ve odasına) çekilir. Ortaya çıktığında oldukça farklı görünmektedir ve bu değişiklik okuldaki birkaç erkeğin dikkatini çeker. Ancak Kae, bir haremin ilgi odağı olmaktansa erkeklerin aşkına odaklanmayı tercih eder.

Kiss Him, Not Me!'nin mangası sadece sevilen değil, aynı zamanda genel olarak harika ve anime sadece kaynak materyalinin içeriğinin yüzeyini çiziyor. Bununla birlikte, Brain's Base, eksiksiz bir deneyim olmasa bile manganın olumlu niteliklerini vurgulayan büyüleyici ve eğlenceli bir seriyi bir araya getirdi.

14. Meiji Tokyo Renka

Meiji Tokyo Renka
2019

Mei Ayazuki adında sıradan bir liseli kız, kendini sihirbaz ilan eden yakışıklı bir adam tarafından Meiji dönemine götürülür. Şaşırtıcı (ya da sevindirici) bir şekilde, bir grup yakışıklı tarihi Meiji figürü onu beklemektedir.
Mei hayaletleri görebildiğini öğrenir ve bu onu yukarıda bahsedilen erkekler için otomatik olarak daha çekici hale getirir. Josei demografisine hitap eden iyi bir ters harem animesi olan Meiji Tokyo Renka, sağlam bir erkek başrol listesi ile birlikte tür için oldukça benzersiz bir ortama sahip olmaktan yararlanıyor.

15. Magic-Kyun! Renaissance

Magic-Kyun! Renaissance
2016

Eğer birisi ters harem türünü temel bileşenlerine indirgeyecek olsaydı, Magic-Kyun! Rönesans. Sunrise'ın animesi, temel mecazlarının ve karakter arketiplerinin çoğunu içerme noktasına kadar bu tür hikayelerin mükemmel bir temsilcisidir. Bu nedenle, sindirmek için başka bir ters harem animesi arayan insanlar için kolay bir tavsiyedir; ancak, seri muhtemelen türe zaten aşık olmayan kimseyi etkilemeyecektir.

Hoshigei Lisesi, parıltı şeklini alan sihir etrafında dönüyor ve bunlar sanatla bağlantılı görünüyor. Kohana, annesinin izinden gitmek için bu okula katılır ve kısa sürede akademinin en popüler bekârlarından birkaçıyla birlikte bir projede çalışmaya başlar. Doğal olarak, ilk başta bazı anlaşmazlıklar yaşarlar, ancak erkekler kısa sürede kadın okul arkadaşlarına aşık olurlar.

16. La Corda D'oro: Primo Passo

La Corda D'oro: Primo Passo
2006

İşte bir müzik okulunda, özellikle Seiso Akademisi'nde geçen başka bir romantik anime. Ana kız Hino Kahoko, müzik akademisinde büyük şeyler için tasarlanmamıştı, ancak okul çapında bir müzik yarışmasına katıldı. Neyse ki, bir peri ona sihirli bir keman verir, böylece Seiso'nun erkek ağır toplarına karşı yarışabilir.

Kulağa ne kadar saçma gelse de, gerçekten böyle oldu. Ancak her zamanki ters harem saçmalıklarının yanında bir tutam klasik müzik seven herkes La corda d'oro'yu tatmin edici bir porsiyon ve biraz da tuhaf bir kokteyl olarak bulacaktır.

17. Tricks Of The Gods

Tricks Of The Gods
2014

Tricks of the Gods'ın kadın kahramanı, başka seçeneği olmayan, yoksul ve evsiz bir kız değil. Yui Kusanagi, popüler kültürün önerisine rağmen hiçbir şey olmasını beklemeden ailesinin ambarındaki kılıcı çeken rahat bir lise öğrencisidir. Bir de bakar ki, başka bir aleme ışınlanmış.


Bu herhangi bir diyar değil, Zeus'un (Yunan mitolojisi) beş yakışıklı, zayıf genç adama insanlıkla nasıl temasa geçeceklerini öğretmek için yarattığı bir tanrı akademisidir. Ve onları insani yönleriyle yeniden buluşturmak için liseli bir kızla tanıştırmaktan daha iyi bir yol olabilir mi? Bu beş asi tanrıya insani terbiyeyi öğretmek Yui'ye düşüyor. Yui genel olarak sevilesi bir ana karakter, zira zor durumdaki genç kız rolüne bürünmek yerine sürekli kendi sorunlarını çözmeye çalışıyor.

18. Code: Realize - Guardian Of Rebirth

Code: Realize - Guardian Of Rebirth
2017

Code: Realize - Guardian of Rebirth, bir ters harem animesinde şimdiye kadarki en tuhaf ve saçma olay örgülerinden birine sahip. Kahramanı Cardia Beckford, kalbinde sadece atom bombası olarak tanımlanabilecek bir şeyle doğmuştur. Şimdi, ordunun yanı sıra bir terör örgütü de onu elinde tutmak istiyor çünkü o bir silah. Dahası, kalbi organik olan her şeyin derisiyle temas ettiğinde erimesine neden oluyor. Yine de bu, Cardia'nın kalbini hem gerçek hem de mecazi anlamda çalacağına söz veren gözüpek bir hırsızın onu çalmasını engellemedi. Şimdi, binlerce erkek onun peşinde, ama çoğunlukla yürüyen bir saatli bomba olduğu için.

Görsel bir romana dayanan Guardian of Rebirth, onu kalabalıktan ayıran havalı bir steampunk estetiğine ve oldukça heyecan verici anlar üreten aşırı üst düzey bir önermeye sahiptir. Bununla birlikte, anime kalite açısından oldukça tutarsız ve birçok bölüm sürükleniyor.

19. Yona Of The Dawn

Yona Of The Dawn
2014

Şafağın Yona'sının güzelliği, ana karakter ve erkek savaşçı çevresinin yanı sıra, bazı yaygın ters harem mecazlarını altüst etmesidir. Yona, düzenli olarak korunması gereken naif ve savunmasız bir kişi olarak başlıyor; ancak, uzun süre bu şekilde kalmayı reddediyor ve değişmeye çalışmak için çok çalışıyor. Yeni yetişen bir savaşçı ve Yona'nın arkadaşı olduğuna inandığı biri tarafından yönetilen bir ayaklanma tarafından gasp edilen tahtın mirasçısıdır.

Anime aynı zamanda Yona'nın, kral olan babası öldürüldükten sonra krallığını geri almak için destansı bir yolculuğa çıktığı bir ergenlik macerası olarak da ikiye katlanıyor. Korunaklı doğası, yetiştirilme tarzı göz önüne alındığında mantıklıdır ve gelişimi doğal olarak kendini içinde bulduğu vahim durumdan kaynaklanmaktadır. Ne yazık ki anime, kaynak materyalin içeriğinin yalnızca yüzeyini çiziyor ve bu da onu genel franchise'da bir dipnottan biraz daha fazlası haline getiriyor.

Not: Yona of the Dawn, ters harem yönüne öncelik vermiyor.

20. Vampire Knight

Vampire Knight
2008

Vampire Knight diğer ters harem animelerinden daha fazlasını sunuyor: gizem ve aksiyon. Neyse ki bilgisiz bir insan kızı olmayan Yuuki Cross'un hikayesini takip ediyor; bir vampir olan Kaname Kuran tarafından ölümden kurtarıldıktan sonra tam teşekküllü bir vampir oldu. On yıl sonra, hem insanlar için bir gündüz sınıfı hem de vampirler için bir gece sınıfı olan Cross Akademisi'nde bir barış muhafızı olarak görev yapıyor. Vampirlerden biri olmasına rağmen Yuuki hala insanları av olarak görmeyi reddetmektedir, bu da onu çoğu keskin dişleri ve daha da keskin kakülleri olan esrarengiz vampir erkekler olan akranları arasında türünün tek örneği yapmaktadır.

En popüler ters haremlerden biri olan Vampire Knight, biraz aksiyonlu bir romantizm olarak yeterince iyi çalışmasına rağmen, özellikle iyi yaşlanmadı. Yuuki, alt türdeki birçok başrolden daha ilginç bir yapıya sahip olmasına rağmen, zaman zaman biraz fazla pasif olabiliyor.

21. La Storia Della Arcana Famiglia

La Storia Della Arcana Famiglia
2012

La storia della Arcana Famiglia daha iyi olmalıydı. Türev olsa da hikaye, kadın ana karakterin eşini belirlemek için mafya tarafından düzenlenen bir turnuva etrafında döndüğü için potansiyele sahip; anlaşılır bir şekilde Felicita da elini ve kaderini talep etmek için yarışmaya katılıyor. Yarışmacıların geri kalanı eğlenceli tasarımları, havalı kıyafetleri ve şık ya da tuhaf saçlarıyla çekici erkek gangsterler (Örnek A: Dante). J.C.Staff bu görsel roman uyarlaması için iyi bir seçim olmuş ve stüdyonun özgeçmişi fantastik animelerle dolu (Bakuman ve The Disastrous Life of Saiki K.).

Kağıt üzerinde her şey kulağa harika geliyor, ancak La storia della Arcana Famiglia tatmin edici bir şekilde bir araya gelmiyor. Birincisi, 13 bölümlük bir kur bu tür bir anlatı için çok kısa, özellikle de bunlardan biri çoğunlukla hiçbir şey eklemeyen bir OVA olduğunda. Daha da önemlisi, dizi, hiçbiri o kadar komik veya eğlenceli olmayan aptalca maskaralıklar ve şakalarla uğraşarak şok edici miktarda zaman harcıyor. Adil olmak gerekirse, ters harem animesi aksiyondan ziyade ilişkilere öncelik vermelidir, ancak ilki çalışmak için üç boyutlu karakterizasyona dayanır, bu da La storia della Arcana Famiglia'da çoğunlukla bulunmayan bir şeydir. Dürüst olmak gerekirse, mafya etrafında dönen bir harem animesi bir patlama olmalı ve bu seri sadece giydirme oynuyor gibi görünüyor.

22. Reverse Harem Önerileri!

 • #1  Ouran High School Host Club 
 • #2  Mysterious Play 
 • #3  The Wallflower (The Seven Metamorphoses Of Yamato Nadeshiko) 
 • #4  Hakuoki ~Demon of the Fleeting Blossom~ 
 • #5  The Story Of Saiunkoku 
 • #6  Romantic Killer 
 • #7  Kamisama Kiss 
 • #8  My Next Life As A Villainess: All Routes Lead To Doom! 
 • #9  Kakuriyo: Bed And Breakfast For Spirits 
 • #10  Hanasakeru Seishounen 
 • #11  Uta No Prince Sama 
 • #12  Fena: Pirate Princess 
 • #13  Kiss Him, Not Me! 
 • #14  Meiji Tokyo Renka 
 • #15  Magic-Kyun! Renaissance 
 • #16  La Corda D'oro: Primo Passo 
 • #17  Tricks Of The Gods 
 • #18  Code: Realize - Guardian Of Rebirth 
 • #19  Yona Of The Dawn 
 • #20  Vampire Knight 
 • #21  La Storia Della Arcana Famiglia 

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Galaksi Yolcusu Galaksiler arası seyahat eden bir blog yazarı.