Gizli Ajanlar ve Dedektifler Konulu 10 Casus Animesi Önerileri!

Dedektiflik veya casuslukla ilgili animeler mi arıyorsun? İşte sizler için ajanlık, dedektiflik ve casuslukla ilgili en iyi 10 anime önerisini hazırladık! Geçelim anime önerilerimize.

Haziran 26, 2024 - 01:40
Mayıs 31, 2024 - 15:01
 0  109

1. 91 Days

91 Days

V for Vendetta” hayranları, biraz benzer bir deneyim sunduğu için 91 Days'in tüm anlatısıyla ilişki kurabilecekler. Seri, intikam anime mecazının ana temasına odaklanarak, yasaların olmadığı ve mafyaların ve yasadışı çetelerin yeri yönettiği Yasaklama sırasında Amerika'nın kurgusal biçimine odaklanıyor.

Anime, Angelo Lagusa'nın, ailesinin onlar tarafından düzenlenen acımasız cinayetine tanık olduktan sonra güçlü Vanetti ailesine karşı misillemesini görüyor. Angelo, memleketini terk ettikten yedi yıl sonra ailesinin ölümüyle teğet geçen herkese acı çektirmek için geri döner.

2. Spy × Family

Spy × Family

Son yıllarda çıkan en iyi casus animelerinden biri olan Spy × Family, modern shonen kategorisinde yükselen bir aksiyon-komedi başlığıdır. Hikaye, Westalis ve Ostania uluslarının savaşın eşiğinde olduğu ve casusların her yerde olduğu bir Soğuk Savaş ortamında geçiyor.

Westalis'in usta casusu olarak çalışan Twilight, sıradan bir aile babası kılığına girip Eden Okulu Akademisi'ne sızmalı, bir yandan da dikkat çekmemeli ve yaramaz bir çocuk esper ve ölümcül bir kadın suikastçiden oluşan bir aileyle uğraşmalıdır.

3. Golgo 13

Golgo 13

Hollywood'un klasik James Bond serisinin Japonya'daki karşılığı olan Golgo 13, profesyonel suikastçıların dünyasına gerçek dünyadan bir bakış sunuyor. Anime, dünyanın dört bir yanındaki insanları infaz etmek için doğru fiyatı ödeyen herhangi bir kuruluş için çalışan tam zamanlı bir kiralık suikastçı olan Duke Togo diğer bir adıyla Golgo'yu takip ediyor.

Gerçek kimliği veya kişisel hayatı hakkında çok az şey biliniyor, ancak bir şey açık - Golgo'nun görüş alanına girdikten sonra kimse güvende değil. Özel yapım bir M16 ile silahlanmış ve etrafı güzel kadınlarla çevrili Golgo, diğer suikastçılar, kolluk kuvvetleri ve hatta ordu da dahil olmak üzere çeşitli zorluklarla mücadele eder.

4. Ghost In The Shell

Ghost In The Shell

Ghost in the Shell, karanlık ve psikolojik temalarla harmanlanmış aksiyon, drama ve bilimkurgu unsurlarıyla övülen bir siberpunk casus anime serisidir. Bir kadın başrol oyuncusu içeren bu mecha anime serisi, bir cyborg-insan toplumunun normlarını araştırıyor.

Teknolojinin insanlar ve robotlar arasındaki çizgileri giderek bulanıklaştırdığı kıyamet sonrası distopik dünyada geçen film, Kukla Ustası olarak bilinen gizemli bir hacker'ı araştıran cyborg polis Binbaşı Motoko Kusanagi'yi takip ediyor.

5. Darker Than Black

Darker Than Black

Bilimkurgu mafya animesi Darker Than Black, Tokyo'da Cehennem Kapısı olarak tanımlanan uzaysal bir anomalinin ortaya çıktığı, gökyüzünü ve manzaraları değiştirdiği alternatif bir günümüzde geçiyor. Kapılar yüzeye çıktıkça, “Yükleniciler” olarak bilinen bireyler insanlıklarının karşılığında doğaüstü yetenekler kazandılar.

Bu dünyada faaliyet gösteren Yüklenici Hei, dünyanın en korkunç figürlerinden biri olarak tanınan seçkin bir ajandır. Syndicate adlı karanlık bir grup için suikastçı olarak çalışan Hei, kız kardeşini potansiyel tehditlerden kurtarırken Cehennem Kapısı'nın sırlarını ortaya çıkarmak için yola çıkar.

6. Eden Of The East

Eden Of The East

Eden of the East, üniversite öğrencisi Akira Takizaka ve tuhaf arkadaşı Saki Morimi'nin gerçek Washington D.C.'de hiçbir anıları olmadan, elinde sıkılı bir silah ve 8,2 milyar yen dijital para yüklü garip bir cep telefonuyla uyanmalarını konu alan, gözden kaçmış ama büyüleyici bir casus anime dizisidir.

Saki'nin içinde bulunduğu durumdan habersiz olan Akira, çok geçmeden kendini ölümcül bir servet, aksiyon ve Japonya'nın kaderi oyununun içinde bulur. “Parayı harcayın ve insanları kurtarın, yoksa uymamak felakete yol açabilir” - bu kargaşanın sadece başlangıcı!

7. Joker Game

Joker Game

Klişeleşmiş casus anime şovlarının aksine, Joker Game, üst düzey doğaüstü kavramlar ve bilgi edinme yarışında casusların merkezde yer aldığı politik bir askeri drama haline getiren karmaşık temalar ekleyerek olay örgüsüne karmaşık bir açı kazandırıyor.

1930'ların yüksek tansiyonlu Japonya'sında, Japon hükümeti diğer ülkeler hakkında istihbarat toplamak için “D Ajansı” olarak bilinen yeni bir casus örgütü kurar. Ancak gerçekler ortaya çıktıkça, işlerin hiç de göründüğü gibi olmadığını fark edeceklerdir!

8. Night Raid 1931

Night Raid 1931

1931'in Çin'inde yaşanan siyasi ve sosyal çalkantıları konu alan Gece Baskını, izleyicileri şehrin Çin İç Savaşı'nın kargaşası içinde olduğu Şanghay'a götürüyor. Kaosun ortasında, Sakurai Kikan olarak bilinen gizli bir teşkilat, şehri güç için yarışan çeşitli gruplardan korumak için gönderilir.

Doğaüstü yeteneklerle donatılmış Sakurai Kikan üyeleri, bir yandan karmaşık ve tehlikeli casusluk dünyasına kapılırken, bir yandan da arka planda işleyen siyasi entrikalar ve doğaüstü güçlerle başa çıkmak için gölgeler içinde çalışırlar. Night Raid 1931 bolca casusluk göreviyle dolu ve mutlaka izlenmesi gereken bir dizi.

9. 009-1

009-1

009-1, Japon endüstrisinin en etkili isimlerinden biri olan ve Kamen Rider ve Power Rangers'ın geliştirilmesiyle tanınan Shotaro Ishinomori'nin casus anime türüne yaptığı bir katkıdır. Seride, Batı Bloku için gizli ajan olarak çalışan “009-1” kod adlı güzel bir siborg casus olan Mylene Hoffman yer alıyor.

Genellikle yüksek riskli görevler ve üstleri tarafından kendisine verilen tehlikeli görevlerle çevrili olan Mylene, bir cyborg ajan olarak ikili doğasıyla ve çatışma ve aldatmacalarla dolu bir dünyada kendi insanlığını koruma arzusuyla mücadele etmenin bir yolunu bulmalıdır.

10. Spy Classroom

Spy Classroom

Spy Classroom, Kış 2023'te gösterime giren ve savaş sonrası distopik bir ortamda harem anime kinayesiyle popülerlik kazanan bir casusluk gerilimidir. Hikaye, sadece bir aylık eğitimin ardından bir “İmkansız Görevi” tamamlamakla görevlendirilen yedi hevesli casustan oluşan bir ekibi takip ediyor.

Esrarengiz taktikçi Klaus'un liderliğindeki kızlar, sonunda casus olarak değerlerini kanıtlamak için birlikte çalışmayı kabul ederler. Ekip adalet arayışında daha da güçlenirken, kişisel engellerin üstesinden gelmeleri ve dünyadaki güç dengesini tehdit eden büyük bir komployu çözmeleri gerekir.

11. Ajanlık, dedektiflik ve casuslukla ilgili en iyi 10 anime önerisi

  • #1  91 Days 
  • #2  Spy × Family 
  • #3  Golgo 13 
  • #4  Ghost In The Shell 
  • #5  Darker Than Black 
  • #6  Eden Of The East 
  • #7  Joker Game 
  • #8  Night Raid 1931 
  • #9  009-1 
  • #10  Spy Classroom 

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Galaksi Yolcusu Galaksiler arası seyahat eden bir blog yazarı.