Animelerdeki En Sevilen 10 Erkek Fatma Karakteri!

Animelerdeki kadın olmasına rağmen eril davranışlarda bulunan ve görünen erkek fatma karakterleri hepimiz görmüşüzdür. İşte sizler için en sevilen 10 erkek fatma anime karakterini listeledim!

Haziran 28, 2024 - 00:49
Mayıs 31, 2024 - 15:04
 0  101

1. Sailor Uranus – Sailor Moon

Sailor Uranus – Sailor Moon

Ne zaman Sailor Uranus veya Haruka Tenoh'tan bahsedilse, fandomda karakterin cinsiyeti üzerine bir tartışma başlar. Modern uyarlamalar Sailor Uranus'u cinsiyeti olmayan olarak ilan ederken, 90'ların anime ve manga yaratıcısı Haruka'nın kadın olduğunu belirterek bu karışıklığı gideriyor.

Tartışma ne olursa olsun, erkeksi ve kadınsı özelliklerin karışımı nedeniyle göze çarpan erkek fatma anime karakterlerinden biri olmaya devam ediyor. Haruka, “erkek fatma” doğasını desteklemek için neredeyse tüm kadınsı olmayan özellikleri sergiliyor, ancak aynı zamanda zarif, koruyucu ve çekici.

2. Revy – Black Lagoon

Revy – Black Lagoon

Black Lagoon'un asabi kahramanı Revy, animelerdeki en iyi silah kullanıcılarından biridir ve iki silah kullanma yeteneği nedeniyle sevgiyle “İki El” lakabını almıştır. Yarı Çinli yarı Amerikalıdır ve hem moda anlayışı hem de ukala davranışları açısından oldukça mütevazıdır.

Lagün'ün askeri gücünün arkasındaki itici güç olan Revy, her zaman ateş saçıyor ve düşmanlarını öldürme konusunda hiçbir empati belirtisi göstermiyor. Kana susamış bir canavardır ve savaşta herkesi vurabilecek kadar erkeksidir, bu da onu en ölümcül erkek Fatma anime karakterlerinden biri yapar.

3. Ryuko Matoi – Kill la Kill

Ryuko Matoi – Kill la Kill

Kill la Kill'in Ryuko'su otoriteyi umursamayan korkusuz bir bireydir ve hiçbir şey onu durduramaz. Geçmişte bir suçlu olması nedeniyle Ryuko, Öğrenci Konseyi üyeleriyle olan tüm etkileşimlerinde açıkça görüldüğü gibi, özünde bir asi.

Bağımsız ve güçlü iradeli Ryuko, vahşi ve son derece sıcak kanlı doğasını sergilemekten çekinmiyor. İnatçılığı ve küstah tavırları sayesinde Ryuko genellikle sihirli bir kız olan gerçek kimliğinden ziyade erkeksi bir figür olarak görülür.

4. Mikasa Ackerman – Attack On Titan

Mikasa Ackerman – Attack On Titan

Omuz hizasında saçları, gözünün altında bir yara izi ve erkekleri bile korkutabilecek korkutucu bir kişiliğe sahip olan Mikasa, kimsenin zayıf ya da çekingen olduğunu düşünmesine bir an bile izin vermez. Kaos ve ölüm karşısında her zaman çekingen davranan Mikasa, savaş alanında acımasız olan metanetli bir asker olarak kabul edilir.

Mikasa genç yaştan itibaren kendini yetenekli bir dövüşçü olarak geliştirmiş ve yoğun bir eğitimden geçerek kendisinden büyük erkekleri kolayca alt edebilmiştir. Çelişkilerle dolu erkek fatmalığı ve hayata alaycı bakışı, onun hem sevgi dolu hem de tutkulu olmasını sağlar.

5. Casca – Berserk

Casca – Berserk

Berserk gibi bir dünyada, tehditkâr gelgitlere karşı kılıçlarını tutabilecek çok fazla kişi yoktur, ancak Casca sıradan bir kız değildir. Kadın olduğu için üzerine yapıştırılan damgayla sık sık mücadele eden Casca, cinsiyetinin onu daha az savaşçı yapmadığını defalarca kanıtlamıştır.

Sert görünüşü ve sert tavrı insanların onun “paralı asker olmak için kadın olmaktan vazgeçtiğini” düşünmesine neden olsa da Casca'nın genellikle kadınsı olmayan kişiliği ve erkek Fatma cephesi tarafından gizlenen hassas bir yanı da var.

6. Amanda O’Neill – Little Witch Academia

Amanda O’Neill – Little Witch Academia

Amerikan anime karakterleri sınıfını temsil eden Amanda O'Neill, gösterişçi suçlu erkek karizması ve akranlarına, özellikle de öğretmenlerine karşı rahat tavrı nedeniyle “asi” olarak tanımlanan Amerika Birleşik Devletleri'nden genç bir cadıdır.

Akrobasi yeteneği olan bir hoyden olan Amanda, pervasız ama etkileyici fiziksel numaralarıyla her zaman herkesi etkilemektedir. Doğuştan erkek fatma doğasıyla birleştiğinde, Amanda'nın dikkat çekici derecede ikna edici ve yakışıklı görünümü, ona diğer erkek fatma anime karakterlerine göre bir avantaj sağlıyor.

7. Maki Zenin – Jujutsu Kaisen

Maki Zenin – Jujutsu Kaisen

Mazlum kadın savaşçı Maki, Jujutsu Kaisen'in kadın grubuna liderlik ediyor ve mevcut en güçlü Zenin olarak statü sembolüyle övünüyor. Lanetli enerjiden yoksun olarak doğan ve ailesi tarafından başarısız olarak görülen Maki, kendine ve kendi yeteneklerine güvenerek uzun bir yol kat etti.

En güçlü lanetli ruhlar için bile müthiş bir tehdit oluşturuyor ve bu da onu hayranlarının gözünde değerli bir varlık haline getiriyor. Maki'nin sakin ve soğukkanlı kişiliği, gelişmiş fiziksel gücü ve usta kılıç ustalığıyla birleştiğinde, ona belalı Jujutsu Kaisen waifu'larından biri olarak saygı duyulmasını sağlar. 

8. Winry Rockbell – Fullmetal Alchemist

Winry Rockbell – Fullmetal Alchemist

Winry Rockbell, bir yağ maymunu olmaktan gurur duyan ve her zaman otomobil ve mekanik işlerine tüm kalbini koyan asabi bir mekanik dehasıdır. Winry genellikle şen şakrak ve neşeli olsa da, erkeksi tarafı en çok Ed'in etrafında ortaya çıkma eğilimindedir.

Edward'a göz kulak olurken inatçı ve açık sözlü olabiliyor, bu da onu daha da öne çıkarıyor. Güçlü iradesi ve empatik doğası, ikonik bandanasıyla birleştiğinde onu hayranların favorisi ve klasik erkek fatma anime karakterlerinden biri haline getiriyor.

9. Haruko Haruhara – FLCL

Haruko Haruhara – FLCL

Galaktik Uzay Devriyesi Kardeşliği'nden uzaylı bir temsilci olan Haruko Haruhara, hiperaktif ve spontane bir kızdır ve zaman zaman akla hayale gelmeyecek şeyler yapar. Çok şakacı ve bencil de olabilir ve gerektiğinde şiddet uygulamaktan geri durmaz.

Haruko'nun ikna edici ve dik başlı kişiliği, istediğini sebepsiz yere elde etmeye niyetli olmasını sağlar. Her ne kadar sözleri de eylemleri kadar mantıklı olmasa da, meşru olmasa bile Dünya'da bulunmasının bir nedeni vardır.

10. Touka Kirishima – Tokyo Ghoul

Touka Kirishima – Tokyo Ghoul

Tokyo Ghoul animesi kendi hatasına sahip olabilir, ancak aynı zamanda insan yiyen bir ghoul olan çarpıcı erkek fatma anime karakterlerinden birine sahip olmaktan da yoksun değildir. Bob uzunluğundaki koyu mavi saçları ve gündelik sokak kıyafetleri, erkeksi karakterini canlandırmanın tipik yönleridir.

O, görünüşünde olduğu kadar avlanma becerilerinde de vahşi olan, aklı başında, hesaplı, sakin ve güçlü bir kadındır. İnce bir figür ve son derece öfkeli bir kişilik arasındaki geçişi, onu piyasadaki en iyi erkek fatma anime kızlarından biri yapıyor.

11. En Sevilen Anime Erkek Fatma Karakterleri

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Galaksi Yolcusu Galaksiler arası seyahat eden bir blog yazarı.