Sizi Gaza Getirecek En İyi 10 Boks Animesi Önerisi!

Spor animeleri arayanlar için bugün de sizlere En iyi boks animelerini sıraladım! Box anime önerileri arayanlar için kaçırılmayacak olan bu listeye hepinizi bekliyoruz! Geçelim anime önerilerimize.

Haziran 30, 2024 - 09:28
Mayıs 31, 2024 - 15:07
 0  162

1. Megalo Box

Megalo Box

Megalo Box, Ashita no Joe serisine saygı duruşunda bulunan ve serinin 50. yıldönümünü kutlamak için yayınlanan Netflix orijinal boks animesi. Fütüristik bir ortamda geçen Megalo Box, klasik selefine bir saygı duruşu olarak steampunk benzeri unsurlardan ve retro sanat tarzından yararlanıyor.

Boksörlerin dövüşmek için dış iskelet giydiği 21. yüzyılın sonlarında geçen hikaye, para için maç yapmaya alışkın, gelecek vaat eden bir yeraltı dövüşçüsü olan Junk Dog'a odaklanıyor. Ancak, Megalo Box şampiyonu tarafından zahmetsizce mağlup edildikten sonra Junk Dog boks sıralamasında ciddi bir şekilde yükselmeye karar verir.

2. Hajime no Ippo

Hajime no Ippo

Hajime no Ippo, Madhouse'un eleştirmenlerce beğenilen boks temalı bir spor animesi. Seri, lise öğrencisi Ippo Makunoichi'nin zorbalık kurbanı olmaktan profesyonel bir boks şampiyonu olmaya uzanan yolculuğunu anlatıyor. Yol boyunca, hem ringde hem de dışarıda çeşitli zorluklarla karşılaşır.

Yükselen bir boksörün yanında kısa bir eğitimin ardından Ippo, boks ringine ilk adımını atar ve her biri bir öncekinden daha güçlü olan bir dizi zorlu rakiple karşılaşır. Dirençli vücudu ve vahşi dövüş ruhuyla, nazik genç adam tüm zamanların en iyisi olmak için dünyaya meydan okumaya çalışır.

3. Baki

Baki

Netflix'in orijinal dövüş sanatları animesi Baki, Keisuke Itagaki'nin mangasına dayanıyor ve yıllar içinde birden fazla devam filmi üretti. Saf ve acımasız dövüş anlayışıyla övgü toplayan orijinal hikaye, dünyanın en güçlü adamı olan babası Yuujirou'yu yenmek için yola çıkan Baki Hanma'yı takip ediyor.

Baki, babasını geçmek için dünyanın dört bir yanından gelen saygın dövüş sanatçılarının ölümcül bir karşılaşmada karşı karşıya geldiği bir dövüş turnuvasına katılır. Karate, boks ve Brezilya jiu-jitsu gibi çok çeşitli dövüş sanatları tekniklerinin tanıtılması, Baki'nin üst düzey şiddet dünyasına çeşitlilik katıyor.

4. Ashita no Joe

Ashita no Joe

“Yarının Joe'su” olarak da bilinen Ashita no Joe, 60'lı yıllarda yayınlanmaya başlayan ve daha sonra gelen birçok seriyi etkileyen çığır açan bir boks animesi. Anime, boksa yeteneği olan ancak disiplinden yoksun sorunlu bir genç olan Joe Yabuki'yi ele alıyor.

Joe'yu kanatları altına alan ve ham duygularını boks sanatını öğrenmeye yönlendirmesi için onu eğiten bitkin bir boks koçu olan Danpei Tange tarafından keşfedilir. Çoğu zaman eski alışkanlıklarına bağlı kalan Joe, profesyonel bir boksör olma yolunda cesaretini sınayacak tuzaklarla mücadele etmek zorundadır.

5. Rainbow

Rainbow

Rainbow, kabadayıların dürüst tarafını boks aracılığıyla gösteren, değeri bilinmemiş bir suçlu animesi. Ünlü Studio Madhouse tarafından üretilen seri, 1950'lerin Japonya'sında geçiyor ve küçük suçlar işledikleri için yakalanan altı küçük suçlunun hikayesini anlatıyor.

Daha sonra, eski bir boksör olan akıl hocalarıyla tanıştıkları ve onlarla aynı hücreye kapatıldıkları bir disiplin okuluna gönderilirler. Bu acımasız tesiste grup, sert ve affetmeyen ortamda hayatta kalmak istiyorsa birlikte çalışmayı öğrenmek zorundadır.

6. Nozomi Witches

Nozomi Witches

“Aşk sizi hiç olmak istemediğiniz yerlere sürükler” - Nozomi Cadıları'nın ana teması, ana karakter Ryoutaro Shiba'nın büyüleyici Nozomi Egawa ile tanıştıktan sonra okulunun boks kulübüne katılmaya zorlandığı benzer bir bağlamda anlaşılabilir.

Yüksek hırsları ya da sağlam bir ilham kaynağı olmayan Ryoutaro, çok geçmeden daha önce hiç bilmediği bir boks yeteneğine sahip olabileceğini keşfeder. Nozomi Cadıları, ilgi çekici romantik hikayesi ve ani olay örgüsüyle harika bir karakter gelişimi sunuyor.

7. Levius

Levius

Diğer boks anime türlerinin aksine Levius, asırlık dövüş sporlarında sibernetik olarak güçlendirilmiş arena dövüşçülerini tanıtarak klişeleşmiş temanın üzerine çıkıyor. Hikaye, “Metalboxing ”in Imperial City'nin en büyük eğlence biçimi haline geldiği alternatif bir siberpunk 19. yüzyılda geçiyor.

Geleceği için cesur hayalleri olan bir yetim olan Levius Cromwell, Imperial City'nin Metalboxing şampiyonu olmak için amcasının altında antrenman yaparken genç bir dövüşçü olarak ortaya çıkmaya başlar. Animedeki ağır CGI kullanımı izleyicilerin ilgisini çekmeyebilir, ancak tuhaf konsept Levius'u denemeye değer kılıyor.

8. Slow Step

Slow Step

Slow Step, hem boks hem de softbolu bir arada sunan bir spor romantik komedi animesi. Bir aşk üçgeninin genel kinayesini içeren hikaye, kendini bir erkek olarak gizlemek zorunda kalan popüler bir lise kızı ve softbol oyuncusu olan Minatsu Nakazato'nun etrafında dönüyor.

“Maria” kimliğine bürünerek yeni bir okula kaydolan Minatsu, burada okul arkadaşı Shu Akiba ve gelecek vaat eden bir boksör olan Naoto Kadomatsu ile karşılaşır ve zaman geçtikçe daha da karmaşıklaşan üçlü bir ilişki başlar.

9. Ring ni Kakero

Ring ni Kakero

Daha çok İngilizce adı “Put It All in the Ring” ile bilinen Ring ni Kakero, 2004 yılında ilk kez yayınlandığında zamanının ötesindeydi. Toei Animation'ın 36 bölümlük animesi modern bir animasyon tarzını canlandırıyor ve ölen babasının onuruna dünya şampiyonu olmayı hedefleyen genç boksör Ryuji Takane'nin hayatını anlatıyor.

Ryuji, kız kardeşi Kiku'nun yönetiminde boks sporunun zorlu Bumerang darbesinde ustalaşmak için yorulmak bilmeden antrenman yaparken, ikili kardeşler her şeylerini ortaya koyuyor. Birlikte birçok zorluğun üstesinden gelirler ve Ryuji boks dünyasının basamaklarını tırmanırken birçok güçlü rakiple karşılaşırlar.

10. One-pound Gospel

One-pound Gospel

Ünlü kadın manga yazarlarından Rumiko Takahashi'nin kaleminden çıkan One-pound Gospel, durumsal komedisi ve spora gerçekçi yaklaşımıyla övgü toplayan, 80'lerin sonlarından kalma ferahlatıcı bir boks animesi. Anime, orijinal hikayenin sadece bir kısmını uyarlayan 50 dakikalık tek bir bölüme yayılıyor.

Hikaye, boks dünyasının zirvesine çıkmak için obur dürtülerini kontrol etmeye çalışan Kosaku Hatanaka'yı takip ediyor. Zayıf iradesiyle boğuşmaya çalışırken, Kosaku yeniden yola girmesi için ona destek olan dindar bir rahibe olan Rahibe Angela ile tanışır.

11. En İyi Boks Animeleri Önerileri

  • #1  Megalo Box 
  • #2  Hajime no Ippo 
  • #3  Baki 
  • #4  Ashita no Joe 
  • #5  Rainbow 
  • #6  Nozomi Witches 
  • #7  Levius 
  • #8  Slow Step 
  • #9  Ring ni Kakero 
  • #10  One-pound Gospel 

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Galaksi Yolcusu Galaksiler arası seyahat eden bir blog yazarı.