Lezzetli Yemekler Pişirebilen En Yetenekli 10 Anime Şefi!

Animelerdeki yemek yapabilen karakterler yani şef karakterleri çoğumuz görmüşüzdür. Sizler için parmak yalatan lezzette yemekler pişirebilen animelerdeki en iyi 10 şef karakteri sıraladım! Geçelim animelerdeki şef karakterler listemize!

Temmuz 2, 2024 - 10:20
Mayıs 31, 2024 - 15:14
 0  107

1. Souma Yukihira – Food Wars

Souma Yukihira – Food Wars

Animenin birinci sınıf ve en sert okullarından birinde öğrenci olan Souma Yukihira, olağanüstü bir aşçılık becerisine sahiptir. Kendi kendini yetiştirmiş yetenekli bir şef olan Souma, babasının halefi olmak için hem en iyilerle çatışmak hem de onlardan bir şeyler öğrenmek için zorlu mücadelelere girmeye devam ediyor.

Dizi boyunca Souma, yemeklerini yapmak için en beklenmedik yerlerden ilham alarak muazzam düzeyde yaratıcılık göstermiştir. Özgün pişirme tarzıyla o kadar basit ama bir o kadar da abartılı yemekler yapıyor ki, eleştirmenler bile tadını sonuna kadar çıkarmaktan kendilerini alamıyor.

2. Vinsmoke Sanji – One Piece

Vinsmoke Sanji – One Piece

Sanji, One Piece'te tüm dövüş stili bacaklarının hareketine dayanan tek kişidir. Bunun nedeni, ellerine değer vermesi ve onları sadece mürettebat üyeleri için lezzetler pişirmek için kullanmak istemesidir. Kesinlikle büyük bir aptal ve çok çaresiz görünüyor, ancak en iyi yemekleri pişirme yeteneğini anlamasına izin vermiyor.

Sanji çok genç yaşta şef olma yolculuğuna başladı ancak en kötü anime babalarından biri tarafından ihmal edildiği için Baratie'nin baş şefi tarafından yetiştirilene kadar becerilerini asla geliştiremedi. Sanji sadece akla gelebilecek her yemeği pişirebildiğini değil, aynı zamanda yemeğe neredeyse her şeyden daha fazla değer verdiğini de kanıtlıyor.

3. Komatsu – Toriko

Komatsu – Toriko

Dünyanın en büyük gurme avcısı olan Toriko, bu malzemeleri kolayca gerçek gurme yemeklere dönüştüren Beş Yıldızlı Şef Komatsu'ya güvenebilir. Komatsu çok az tanınan ya da hiç tanınmayan iyi bir şef olarak görülüyordu ancak Toriko ile maceraya atıldıktan sonra yıldız şef olarak gerçek yetenekleri ortaya çıktı.

Komatsu'nun malzemelerin “sesini” duyma konusundaki özel yeteneği, mutfak becerilerini istikrarlı bir şekilde artırmasına yardımcı oldu ve mevcut tarifleri büyük ölçüde geliştirmesine izin verdi. Adı ayrıca prestijli IGO Şef Sıralamasında ilk 100'e girmiş ve böylece en iyi anime şeflerinden biri olarak tanınmıştır.

4. Antonio Trussardi – JoJo’s Bizarre Adventure

Antonio Trussardi – JoJo’s Bizarre Adventure

Antonio “Tonio” Trussardi, “Diamond is Unbreakable” bölümünde küçük bir rol oynuyor ancak onu en iyi anime şefleri dizinine kaydetmeye değer. Farklı mutfak türleri üzerinde kapsamlı çalışmalar yapmak için tüm dünyayı dolaşan İtalyan kökenli profesyonel bir aşçıdır. 

Seyahatleri sırasında, yemeklerini iyileştirici güçle aşılayarak geliştirmesine olanak tanıyan Stand Pearl Jam'i geliştirdi. Antonio, yıllar boyunca biriktirdiği becerilerden son derece gurur ve güven duyuyor ve bunları mümkün olan en lezzetli yemeği yaratmak için en üst düzeyde kullanıyor.

5. Kazuma Azuma – Yakitate!! Japan

Kazuma Azuma – Yakitate!! Japan

Bir fırın etrafında geçen ilginç bir öncülde, Kazuma Azuma'nın varlığı, tüm kariyerini sadece ülkesi için nihai bir imza ekmeği geliştirmeye adadığı için bir cazibe gibi çalışıyor. İşin iyi tarafı, ekmek yapımı konusunda gerçekten tutkulu ve en iyi anime şeflerinden biri olarak adlandırılacak doğuştan gelen yeteneğe sahip.

Kazuma, çeşitli ekmek türleri pişirerek becerilerini geliştirirken, aynı zamanda fırıncılığın temelleri hakkındaki bilgisini artırmaya da önem veriyor. Doğuştan bir savaşçıdır ve bir gün yiyenleri doğrudan Cennete gönderme gücüne sahip mükemmel bir ekmek yaratmak için hedefinden asla vazgeçmez.

6. Kirio Hikifune – Bleach

Kirio Hikifune – Bleach

Kirio Hikifune ilk kez “Thousand-Year Blood War” hikaye bölümünde ortaya çıkar ve burada 12. Bölük'ün eski bir yüzbaşısı ve Kraliyet Muhafızları'nın bir üyesi olarak tanıtılır. Hayata şekil vermek için aşçılık becerilerini kullanması bakımından Ruh Emicilerin geri kalanından farklıdır.

Hikifune en yüksek kalibrede usta bir aşçıdır ve pişirdiği yemekler bir ruhun fiziksel ve ruhsal gücünü büyük ölçüde artırabilir. Devasa kaşık şeklindeki Zanpakuto'sunun ve vücudundaki tüm Reiatsu'nun kullanımı, Hifikune'nin herkes için ağız sulandırıcı olabilecek şaşırtıcı yemekler hazırlamasını sağlar.

7. Sebastian Michaelis – Black Butler

Sebastian Michaelis – Black Butler

Phantomhive hanesi, anime dünyasının en güçlü uşaklarından birine sahip olma ayrıcalığına sahiptir ve aynı zamanda efendisi için yemek pişirirken tam bir özveri gösterir. Sebastian, bir bakıcı olmanın yanı sıra, Ciel için ekstra özenle yemekler hazırlar ve yemeklerinde kusursuz tadı korumak için yalnızca en iyi malzemeleri kullanır.

Başlangıçta Sebastian'ın yemek pişirme yöntemleri çok tartışmalıydı, ancak daha sonra becerileri üzerinde çalışarak yemeklerinin dikkat çekici ve lezzetli olmaya başladığı noktaya geldi. Nihayetinde Sebastian, yorucu bir eğitim ve tam bir adanmışlıkla muhteşem anime şeflerinden biri haline geldi.

8. Bols – Akame ga Kill

Bols – Akame ga Kill

Jaegers grubunun üyelerinden biri olan Bols, yüzünü korkunç bir maskenin ardında gizler ve genellikle zor konuşur, ancak özünde çok nazik ve şefkatli bir insandır. Bols, Yakma Timi'nin bir üyesi olarak korkunç bir geçmiş yaşamış olsa da, özünde bir aile babasıdır ve aslında çok yetenekli bir aşçıdır.

İmparatorluk'ta geçirdiği süre boyunca Bols sık sık ekip üyeleri ve Kaptan Esdeath için yemekler yapardı. Neredeyse herkes onun bir aşçı olarak yeteneğini takdir etti ve Esdeath onu herkesle birlikte yemek yemeye bile ikna etti çünkü kimse onun maskesiz görünümüne aldırış etmeyecekti.

9. Rin Okumura – Blue Exorcist

Rin Okumura – Blue Exorcist

Rin Okumura, aynı zamanda güçlü bir Exorcist olan en ateşli anime adamlarından biridir. Cehennem kökenine rağmen Rin, en iyi anime şeflerinden biri olarak olağanüstü becerilerini sergilemekten çekinmediği arkadaşlarına karşı şefkatli ve destekleyici olmaya çalışır.

Rin'in üvey babası tarafından belirtildiği gibi, yemek pişirmek Rin'in uzmanlık alanıdır ve her tarifin her adımını teknik olarak mükemmel bir seviyede bitirecek kadar ciddiye alır. Rin bir zamanlar yeteneğini uygulamak için bir restoran işi aramaya bile çalıştı, ancak şimdi sadece boş zamanlarında yemek pişirmekten hoşlanıyor.

10. Brock – Pokémon

Brock – Pokémon

Brock'un çapkın doğası Pokémon fandomundan gizli değildir, ancak iyi koca portföyünde güzel kızların etrafındaki büyüleyici kişiliğinden başka şeyler de vardır. Başlangıçta Brock en iyi Pokémon Yetiştiricisi olmak istiyordu çünkü hayalini destekleyecek harika aşçılık becerilerine sahipti.

Ana üçlü arasında yemek yapmayı bilen tek kişi olan Brock, aşçılık işini ciddiye alır ve bu konuda oldukça deneyimlidir. Sadece insanlar için lezzetli yemekler pişirmekle kalmaz, aynı zamanda Pokémon yemeği yapma konusunda da uzmanlığa sahiptir. Üstüne üstlük, Brock balık tutma, dikiş dikme ve temizlik konularında da iyidir.

11. Animelerdeki Şef Karakterler!

  • #1  Souma Yukihira – Food Wars 
  • #2  Vinsmoke Sanji – One Piece 
  • #3  Komatsu – Toriko 
  • #4  Antonio Trussardi – JoJo’s Bizarre Adventure 
  • #5  Kazuma Azuma – Yakitate!! Japan 
  • #6  Kirio Hikifune – Bleach 
  • #7  Sebastian Michaelis – Black Butler 
  • #8  Bols – Akame ga Kill 
  • #9  Rin Okumura – Blue Exorcist 
  • #10  Brock – Pokémon 

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Galaksi Yolcusu Galaksiler arası seyahat eden bir blog yazarı.