Göz Zevki Yaşatacak 10 Dövüş Sanatları Animesi Önerisi!

Dövüş sanatları animeleri önerileri arayanlar buraya! Sizler için gözlerini bayram ettirecek ve odağınızı dövüşten alamacayağınız en iyi 10 dövüş sanatları animeleri önerileri hazırladım! Geçelim anime önerilerimize.

Temmuz 4, 2024 - 10:19
Mayıs 31, 2024 - 15:20
 0  176

1. Fist Of The North Star

Fist Of The North Star

Dövüş sanatları hikayeleri genellikle modern bir ortamda bir arenada veya açık alanda yumruk dövüşleri ve yoğun düellolarla ilgilidir, ancak Fist of the North Star kıyamet sonrası temasıyla tuhaf bir şekilde benzersizdir. Anime, nükleer savaş nedeniyle yok olan ve sadece bir avuç hayatta kalanın kaldığı bir dünyada geçiyor.

Seride ölümcül dövüş sanatı “Hokuto Shinken ”in varisi Kenshiro, hayatını ahlaki açıdan yozlaşmış çeteler, haydutlar ve savaş lordlarının yanı sıra savunmasız ve masumları onların kötü pençelerinden korumak için rakip dövüş sanatçılarına karşı savaşmaya adıyor.

2. Baki

Baki

Netflix'in orijinal dövüş sanatları animesi Baki, Keisuke Itagaki'nin mangasına dayanıyor ve yıllar içinde birden fazla devam filmi üretti. Saf ve acımasız dövüş anlayışıyla övgü toplayan orijinal hikaye, dünyanın en güçlü adamı olan babası Yuujirou'yu yenmek için yola çıkan Baki Hanma'yı takip ediyor.

Baki, babasını geçmek için dünyanın dört bir yanından gelen saygın dövüş sanatçılarının ölümcül bir karşılaşmada karşı karşıya geldiği bir dövüş turnuvasına katılır. Karate, boks ve Brezilya jiu-jitsu gibi çok çeşitli dövüş sanatları tekniklerinin tanıtılması, Baki'nin üst düzey şiddet dünyasına çeşitlilik katıyor.

3. Kenichi: The Mightiest Disciple

Kenichi: The Mightiest Disciple
MEMELER FORA

Kenichi: The Mightiest Disciple, diğer dövüş sanatları animelerinden farklı olarak komedi unsurlarını da beraberinde getiren, ancak zorbalığı durdurmak için dövüş sanatlarını öğrenme arayışında olan kahramanın sürükleyici ve genç yolculuğunu kırpmadan türünün tek örneği.

Kenichi Shirahama daha güçlü olmak ve değer verdiği kişileri korumak için bir dojo'da eğitim almaya karar verir. Orada, her geçen gün tam teşekküllü bir savaşçı olmasına yardımcı olan diğer dövüş sanatları eğitmenleriyle tanışır. Dövüş sanatlarının gerçekçi tasviri Kenichi: The Mightiest Disciple'ı oldukça eğlenceli bir seyir haline getiriyor.

4. Kengan Ashura

Kengan Ashura

Kengan Ashura, dövüş sanatlarının farklı formlarını bir araya getirerek iyi koreografili 3D CGI acımasız yumruk dövüşleriyle dolu heyecan verici bir hikaye ortaya koyuyor. Kengan Ashura'nın hikayesi, şirket anlaşmazlıklarının Kengan maçları olarak bilinen acımasız gladyatör dövüşleriyle çözüldüğü bir dünyada geçiyor.

“Ashura” olarak bilinen gizemli genç dövüşçü Tokita Ohma ve menajeri Yamashita Kazuo, kendilerini kanıtlamak ve prestijli Kengan Birliği'nde bir güç koltuğu kazanmak için Kengan Yok Etme Turnuvası'na davet edilirler.

5. Rurouni Kenshin

Rurouni Kenshin

Rurouni Kenshin, restorasyon çağında yetenekleri ve acımasızlığı neredeyse efsaneleşmiş bir Ishin suikastçısını takip eden tarihi bir fantezi dövüş sanatları animesi. Bir gün iz bırakmadan ortadan kaybolur, ancak on bir yıl sonra gezgin bir kılıç ustası olan Himura Kenshin olarak yeniden ortaya çıkar.

Artık bir dojoda kalan ve etrafı yeni arkadaşlarla çevrili olan Himura, aldığı canların kefaretini ödemek için öldürmeden zayıfları koruma yeminini yerine getirmeye çalışmaktadır. Ancak çok geçmeden bu yemini sınanacak ve geçmişinin gölgeleri peşini bırakmayacaktır.

6. Afro Samurai

Afro Samurai

Afro Samuray'ın temel konusu, bir savaşçının sahip olabileceği en büyük onur olarak kabul edilen bir numaralı kafa bandını elinde tutmaktır. Afro'nun babası Rokutaro, eski dostu Justice kafa bandını almak için ortaya çıkıp Rokutaro'nun ölümüne neden olana kadar uzun bir süre bir numaraydı.

İntikam duygusu ve öfkeli bir kalple dolu olan Afro, intikam arayışına başlar. Afro Samurai, çoğu dövüş sanatları animesinin sunamadığı bir şeye sahip: Japon ve Amerikan etkilerinin inanılmaz karışımı, onu nefes kesen dövüş sahneleriyle dolu şık ama tarihi bir dizi haline getiriyor.

7. God Of High School

God Of High School

The God of High School, Yongje Park'ın manhwa'sına dayanan bir Güney Kore animesi. Naver Webtoon, Crunchyroll ve Studio MAPPA işbirliğiyle üretilen dizi 2020'de gösterime girmiş ve EDM müzikleri, temiz aksiyon sahneleri ve kusursuz dövüş koreografisiyle övgü toplamıştır.

Dizi, Kore'nin dört bir yanındaki en güçlü liselilerle birlikte “Lisenin Tanrısı” adlı bir dövüş sanatları turnuvasına katılmaya davet edilen 17 yaşındaki Mori Jin'i takip ediyor. Ülkenin dört bir yanından en güçlü bireylerin yer aldığı bu turnuvada Mori Jin'in kendini kanıtlaması gerekmektedir.

8. Dragon Ball Z

Dragon Ball Z

Dragon Ball Z, Toei Animation'ın en etkili animesi olup, hala göğüs göğüse dövüş sanatları dövüşlerini yüksek yoğunlukta göstermenin özü olarak kabul edilmektedir. İster Goku ister Saiyan ırkının diğer ölümlü savaşçıları olsun, hepsi dövüş sanatları becerileri konusunda iyi eğitimlidir ve en iyisini ortaya çıkarmak için bunları ki enerjileriyle senkronize olarak kullanırlar.

Dragon Ball anime serisi aslında dövüş sanatlarında eğitim alan ve her dileği yerine getirebilen yedi Ejder Topu'nu arayan genç bir Saiyan olan Goku'nun maceralarını konu alıyor. Yol boyunca, Goku diğer birçok müttefikle tanışır ve birlikte Dünya'nın fethedilmesini önlerler.

9. Sword Of The Stranger

Sword Of The Stranger

2007 yılında gösterime giren Sword Of The Stranger, Çin Ming Hanedanlığı'ndan bir grup suikastçının kendilerine saldırmasının ardından kaçmaya başlayan genç yetim Kotaro ve köpeğini konu alan, eleştirmenlerce beğenilen bir aksiyon-macera anime filmidir. Ancak, Nanashi adında bilinmeyen bir Ronin ile karşılaştıklarında işler değişir.

Geçmişi tarafından lanetlenen Nanashi, daha önce kılıcını hayatına tekrar sokmayı yasaklamıştı, ancak kader onu bıraktığı yerden aynı yola sokar ve bu sefer ikisini ne pahasına olursa olsun korumaya yemin eder. Sword of the Stranger akıcı dövüş sekanslarıyla sonsuza dek aklınızda kalacak sinematik bir deneyim sunuyor.

10. Hitori no Shita: The Outcast

Hitori no Shita: The Outcast

Hitori no Shita'nın çıkış ülkesi Japonya değildir, ancak animelerdeki en iyi dövüş dövüşlerinden bazılarına sahip olduğu göz önüne alındığında, bu onu daha az eğlenceli hale getirmez. Aslen Hitori no Shita, Chou Soran adlı gizemli bir dövüş sanatçısının talihsizliklerini takip eden bir Çin animesi.

Bir gün, bir zombi sürüsü tarafından saldırıya uğradıktan sonra Chou, çok sayıda karanlık dövüş sanatları grubunun dikkatini kendisine çeken çok nadir bir doğuştan gelen beceriye sahip olduğunu keşfeder. Sonunda, kendini gölgelerde gizlenen birçok tehlikeden koruması gereken onların dünyasına çekilir.

11. Dövüş Sanatları Animeleri Önerileri

  • #1  Fist Of The North Star 
  • #2  Baki 
  • #3  Kenichi: The Mightiest Disciple 
  • #4  Kengan Ashura 
  • #5  Rurouni Kenshin 
  • #6  Afro Samurai 
  • #7  God Of High School 
  • #8  Dragon Ball Z 
  • #9  Sword Of The Stranger 
  • #10  Hitori no Shita: The Outcast 

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Galaksi Yolcusu Galaksiler arası seyahat eden bir blog yazarı.