Mars Gezegeninde Geçen Animeler! 10 Anime Önerisi!

Başka gezegende geçen anime önerileri arayanlar buraya! Sizlere Mars gezegeninde geçen animeleri önereceğim. Bu anime önerileri listemizde 10 harika anime önerisi sizleri bekliyor!

Mayıs 24, 2024 - 09:55
Mayıs 24, 2024 - 09:55
 0  76

1. Martian Successor Nadesico

Martian Successor Nadesico

Bir kaza, Marslı Halef Nadesico'daki Kızıl Gezegen'in tamamen dünyalaştırılmasını ve dolayısıyla yaşanabilir olmasını engelledi.

Bu Mars, uzaylıların varlığı ve sofistike teknolojileri nedeniyle animelerdeki en tehlikeli kızıl gezegen uyarlamalarından biridir. Nadesico'nun bir dizi farklı bilim kurgu anime serisinden etkilendiği bariz bellidir.

2. Aria

Aria

Aria'da tasvir edilen Mars, geniş okyanuslara sahip olması bakımından Mars Daybreak'tekine benzese de, Aria'da gezegen çok daha sakin, daha çok turistler için bir tatil yeri gibi görünüyor. 
Aqua olarak yeniden adlandırılan gezegen, kadınların turistleri şehrin engin sularında gezdirdiği kendi Neo-Venezia'sı ile gerçek hayattaki Venedik'e saygı duruşunda bulunuyor. Mars'ın sakin bir tasvirine sahip olmak, diğer yinelemelerin çoğunda gelen tüm ölüm, yıkım ve genel zorluklar göz önüne alındığında hoş bir değişiklik.

3. Carole & Tuesday

Carole & Tuesday

Carole & Tuesday, Shinichiro Watanabe ve Bones stüdyosu tarafından yaratılan, çok farklı yaşam tarzları olan ancak müzisyen olma ortak hedefini paylaşan iki kızın hikayesini anlatan benzersiz ve çok beğenilen bir anime.

Mars'ta tesadüfen tanışan iki kız, bir yandan affetmeyen hayranlarının baskılarıyla uğraşırken bir yandan da yapay zekanın müzik endüstrisine hükmettiği bir dünyada gelişerek yükselip bir isim haline geldikleri heyecan verici bir yolculuğa çıkarlar. Mars, Carole & Tuesday'in ana mekanı olsa da, Dünya'da hala yerleşim var ve sürekli olarak göçmenlik konusunun gerçek hayatta ülkeler arasında bir sorun olmasının aksine gezegensel bir mesele haline gelmesine atıfta bulunuluyor.

4. Aldnoah.Zero

Aldnoah.Zero

Aldnoah.Zero'nun arkasındaki efsaneye göre 1972 yılında Apollo 17 görevi sırasında Ay'ın yüzeyinde bir Hiper Geçit keşfedildi ve bu sayede Mars gezegenine hızlı bir şekilde seyahat edilip kolonileşme sağlandı. Sonunda Dünya, Mars ve bağımsızlığını ilan eden Vers İmparatorluğu adlı ayrılıkçı bir grup arasında gerilim yükselecektir.

Slaine "Then and Now" bölümünde işkence görürken, bir dizi geri dönüşle Mars'ta Asseylum ile geçirdiği çocukluğunu yeniden yaşar. Mars, Aldnoah.Zero'da ana mekan olarak yoğun bir şekilde yer almaz, ancak tüm hikaye için büyük önem taşır.

5. Mars Daybreak

Mars Daybreak

Mars Daybreak, Sony Interactive Entertainment tarafından yaratılan ve Bones stüdyosu tarafından hayata geçirilen Mars'a dayanan bir başka anime. Gezegenin bu yinelemesi diğerlerinden daha az tehlikeli olsa da, Mars'ın bir okyanus gezegeni olması suyu değerli bir kaynak haline getiriyor ve hayatta kalmak hala zor ve tehlikelerle dolu.

Mars'ta ekonomi paramparça, yiyecek ve iş bulmak da aynı derecede zor. Anime, Gram ve arkadaşlarının kaçmakta olan bir korsan grubuna katılmalarının ardından yaşadıkları epik maceralara odaklanıyor.

6. Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

Dünya'nın büyük ölçüde yaşanmaz hale gelmesiyle Kovboy Bebop'ta insanlık etkin bir şekilde Güneş Sistemi'ne yayılmıştır. Baş karakterler bir uzay gemisindeki ödül avcılarından oluşan başıbozuk bir ekip olduğundan, doğal olarak Mars tek odak noktası değil.

Bununla birlikte, Mars'ın şehirler, alışveriş merkezleri ve çok daha fazlasıyla Dünya'ya oldukça benzediği gösterilmektedir. Hatta terk edilmiş bir tema parkı bile vardır ve terk edilmişlik uzun süredir orada olduğunu düşündürmektedir. Cowboy Bebop: The Movie'de ana olaylar Mars'ta geçiyor, bu yüzden anime serisinde olduğundan daha fazla odaklanıyor.

7. Super Dimension Fortress Macross

Super Dimension Fortress Macross

Super Dimension Fortress Macross'un  "Bye-Bye Mars" olarak adlandırılan bölümünde, gemi çok ihtiyaç duyulan malzemeler için Mars'ta durmak zorunda kalır.

Bunun önceden planlanmış olduğu ortaya çıkar ve terk edilmiş bir üsse ulaştıklarında Zentradi tarafından kurulan bir tuzağa düşerler. Gemilerini kurtarmak ve kaçmak için mürettebatın üssün yeraltı nükleer reaktörünü havaya uçurması gerekmektedir. Mars'a yaptıkları ziyaret oldukça kısa olsa da, Macross Mars'ta terk edilmiş gizemli bir üssü ziyaret etme mecazını iyi bir şekilde kullanmıştır ve bu da başlı başına entrika sağlamaktadır.

8. Mobile Suit Gundam: Iron-Blooded Orphans

Mobile Suit Gundam: Iron-Blooded Orphans

Mobile Suit Gundam: Iron-Blooded Orphans, kendilerine haksızlık eden yetişkinlere karşı savaşan bir grup genç askeri takip eden Gundam serisinin bir uzantısı.

Fütüristik ve dünyalaştırılmış Mars, bu animenin ve seri boyunca meydana gelen olayların ortamıdır. Terra Formars'taki durumun aksine, Iron-Blooded Orphans'ta gezegen insanlar tarafından başarılı bir şekilde kolonileştirilmiştir. Mars ve Dünya simbiyotik bir ilişkiyi paylaşıyor, birincisi kaynaklar ve genel ekonomileri için bir şekilde ikincisine bağlı.

9. Space Battleship Yamato

Space Battleship Yamato

Mars, Yamato Zırhlısı'nda birkaç kez keşfedilmiştir. Sasha Iscandar'ın ölümcül bir şekilde kaza yaptığı ve daha sonra Susumu Kodai ve Daisuke Shima tarafından bulunduğu gezegendir.

Mars ayrıca Yamato gemisinin warp sürüş yetenekleri test edilirken bir varış noktası olarak kullanılır ve daha fazla onarım yapılması için oraya iner. Ayrıca Dünya Savunma Kuvvetleri tarafından öğrenciler için bir tür eğitim alanı olarak kullanılır. Mars'ın bu versiyonunda atmosfer incedir, bu da düzgün bir şekilde dünyalaştırmayı ve yerleşimi zorlaştırır.

10. Terra Formars

Terra Formars

Terra Formars, Dünya'nın Mars'ı kolonileştirmeye çalıştığı, ancak dev mutasyona uğramış insansı hamamböcekleri şeklinde bir direnişle karşılaştığı fikri etrafında dönüyor.

Terraformars adı verilen çok sayıda ekip, durumu doğru bir şekilde değerlendirmek için hamamböceklerinden örnekler toplamak amacıyla bir araya getirilir, ancak işler hiçbir zaman çok iyi gitmez. Mars'ın bu versiyonu acımasız ve affetmezdir ve belki de dev mutant hamamböcekleri bir yana, gezegenin kolonileştirilme olasılığının ne kadar düşük olduğu açısından Mars'ın nasıl olabileceği tartışılabilir.

11. Mars'ta Geçen Anime Önerileri!

  • #1  Martian Successor Nadesico 
  • #2  Aria 
  • #3  Carole & Tuesday 
  • #4  Aldnoah.Zero 
  • #5  Mars Daybreak 
  • #6  Cowboy Bebop 
  • #7  Super Dimension Fortress Macross 
  • #8  Mobile Suit Gundam: Iron-Blooded Orphans 
  • #9  Space Battleship Yamato 
  • #10  Terra Formars 

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Galaksi Yolcusu Galaksiler arası seyahat eden bir blog yazarı.