Ormanda Geçen Animeler! 9 Anime Önerisi!

Ormanda geçen anime önerileri arayanlar buraya! Sizler için genel ortam olarak ormanda geçen anime önerileri hazırladım. Bu harika anime önerileri listesine göz atmanızı öneririm.

Mayıs 24, 2024 - 09:50
Mayıs 24, 2024 - 09:50
 0  77

1. My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

Eleştirmenlerce beğenilen bu film, ormandaki ağaç ruhlarının fantastik dünyasını deneyimleyen iki kız kardeşi anlatıyor. Annelerinin hastalığı nedeniyle Satsuki, Mei ve babaları kırsal kesime giderler. Kırsal yaşama alıştıkça, birçoğu "Kami" olarak adlandırılan doğaüstü varlıkların varlığının farkına varırlar.

Öne çıkan varlıklardan biri, kardeşlerin arkadaş olduğu dev bir mistik orman ruhudur. Mei bu dev ruhun bir trol olduğunu düşünür ve ona "trol "ün yanlış telaffuzu olan Totoro adını verir. Daha sonra kardeşler Totoro ile iyi arkadaş olurlar ve babalarına bu mistik varlıktan bahsederler.

2. Princess Mononoke

Princess Mononoke
Öneririm!

Doğa, doğaüstü ve bunların arasındaki her şeyi gözler önüne seren Prenses Mononoke, bir ormanın tanrıları ile ormanın kaynaklarını tüketen insanlar arasındaki mücadeleyi gözler önüne seriyor.

Emishi Prensi Ashitaka'ya, korkunç bir iblisin ortaya çıktığı batı ülkelerine giderek iblisin kendisine koyduğu laneti bozması söylenir. Yol boyunca Ashitaka, Büyük Orman'ın ruhunun çabalarını destekleyebileceğini keşfeder. Ashitaka bir tedavi arayışı içinde seyahat ederken, kurtlar tarafından büyütülen ve Prenses Mononoke adı verilen küçük bir kız olan San ile tanışır. San ve Ashitaka'nın ilk karşılaşmaları çekişmeli geçer, ancak ormanın tehlikelerinden geçmeye devam ettikçe San, Ashitaka'ya yaklaşır ve yolculuğunda ona yardım etmeye başlar.

3. Nausicaä Of The Valley Of The Wind

Nausicaä Of The Valley Of The Wind

Kıyamet sonrası bir dünyada geçen anime serisi, "Ateşin Yedi Günü" adlı nükleer savaşın ardından geçiyor. İnsanlığın çoğunun yok olmasıyla, insan ırkının kalıntılarını silmek için zehirli bir orman gelişir. Ölümcül toksinler ve dev böceklerle orman yayılır ve her geçen gün daha da şiddetlenir.

Tüm bunların arasında, deniz kıyısındaki bir vadinin karizmatik prensesi Nausicaä da vardır. Deniz kıyısında yer alan vadi, ormanın saldırısından kurtulmuştur ve halkı Tolmekia'nın gelişine kadar huzur içinde yaşar. Bu krallık, yaklaşan ormanı yok etmek için nükleer savaştan kalma eski bir silahı yeniden canlandırmak istemektedir. Dünyanın böylesine büyük ölçekli ve şiddetli bir olaydan asla kurtulamayacağına inanan Nausicaä, zehirli ormanın istilası ve Tolmekia'lılar arasında kalır.

4. Mobile Suit Gundam: The 08th MS Team

Mobile Suit Gundam: The 08th MS Team

Zeon Prensliği'nin bir Ukrayna şehrini ele geçirmesine karşılık olarak, Dünya Federasyonu şehri geri almak için bir saldırı başlattı. Görev başarılı olsa da, Zeon'un üyeleri şu anda dünyanın dört bir yanına dağılmış durumdadır. İsyancı güçler dağıldığında, Federasyon onları bulmaları için birliklerini gönderir.

Karen, Eledor, Mikel ve Sanders, yeni transfer Shiro Amada ile birlikte 08. Mobile Suit Tümeni'ni oluşturur ve Vietnam ormanlarının derinliklerine gönderilir. Önlerindeki çetin mücadeleye hazırlanırken Shiro, Federasyon'a olan bağlılığını test edecek biriyle tanışır.

5. To The Forest Of Firefly Lights

To The Forest Of Firefly Lights

Genç bir kız olan Hotaru Takegawa, büyükbabasının evinde geçirdiği bir yaz tatili sırasında ormanda kaybolur. Genç bir kız olarak, maskeli gizemli bir çocukla karşılaşana kadar çaresizlik içinde ağlar. Hotaru sevinç içinde Gin'e yaklaşmak için acele eder ancak kabaca savuşturulur. Gin'in kaba davranışına şaşıran Hotaru, Gin'e bir insan tarafından dokunulduğunda yok olması için bir lanet yapıldığını keşfeder.

İlk etkileşimlerine ve gerekli sınırlara rağmen, ikili çok iyi arkadaş olur ve Hotaru, Gin'in itirazlarına rağmen her yaz Gin ile vakit geçirmek için ormana geri döner. Mevsimler geçtikçe, Hotaru ve Gin birbirlerine karşı karşılıklı duygular geliştirir ve kaderin onlara koyduğu sınırlamalarla mücadele ederler.

6. Btooom!

Btooom!

Katılımcılar bilinmeyen bir adada mahsur kalmışken Btooom oyunu zorunludur. İlk yayınlandığında, Btooom'un çevrimiçi milyonlarca kullanıcısı vardı ve şimdi 22 yaşındaki Ryota günlerini bu oyunu oynayarak geçiriyor.

Ancak Ryota ve bir grup diğer oyuncu kendilerini aniden oyunda mahsur kalmış, oyun içi bombalarla dolu bir adada sıkışıp kalmış ve kaçma şansına sahip olmak için en az yedi oyuncu arkadaşlarını ortadan kaldırmaları gerekirken bulurlar. Ryota, diğer oyuncularla takım kurduktan sonra bu oyunun ardındaki gerçeği ortaya çıkarmayı ve eve dönmeyi ummaktadır.

7. Haré+Guu

Haré+Guu

Renjuro Kindaichi tarafından yazılan ve resimlenen Haré+Guu serisi, Hare'nin annesiyle birlikte yaşadığı bir ormanda geçiyor. Bir gün Haré'nin annesi Weda, onu evlerinin bir üyesi olacak Guu adında bir kızla tanıştırır.

Annesiyle birlikte ormanda yaşayan tipik bir çocuk olan Haré, Guu'nun karnında başka bir dünya olması gibi doğal olmayan eğilimleri karşısında hazırlıksız yakalanır ve ormanda bir olaylar zinciri başlatır. Guu'nun doğal bir varlık olmadığını keşfeden Haré, günlük hayatını yaşarken onu ormanda sürekli olarak beladan uzak tutmaya çalışır.

8. Pokemon The Movie: Secrets Of The Jungle

Pokemon The Movie: Secrets Of The Jungle

Kurgusal Okoya Ormanı'nda geçen 2020 Pokemon filmi, biyolojik ebeveynlerini bir kazada kaybeden küçük bir çocuk olan Koko'yu canlandırıyor. Film, bir Pokemon ile insan eğitmeni arasındaki olağan bağın aksine, insan Koko ile onu evlat edinen efsanevi Pokemon babası Zarude arasındaki sıra dışı baba-oğul bağını gözler önüne seriyor.

Genç vahşi çocuğa bakmak için Zarude, insanların oraya ayak basması yasak olduğu için ormanın derinliklerindeki Büyük Ağaç evini terk etmek zorunda kalmıştır. Artık Koko'ya kendi çocuğu gibi bakan küçük çocuk, Okoya Ormanı'nda Ash ve Pikachu ile karşılaşır ve burada daha derin bir olay örgüsü ortaya çıkar.

9. Jungle Emperor Leo

Jungle Emperor Leo

1997 yapımı bu film, beyaz bir aslanın Ormanın Kralı olmak için çıktığı yolculuğa odaklanıyor. Aslan Kral'ın devam filmiyle esrarengiz benzerlikler taşıyan film, insanların açgözlülüğünü ve beyaz bir aslan olan Leo'nun halkını (hayvanları) orman sakinlerinin başına bela olan ölümcül bir hastalıktan kurtarma çabalarını anlatıyor.

Leo'nun çocukları Lune ve Lukio'nun doğumuyla başlayan anime film, açgözlü bir hazine avcısı olan Ham Egg'in Bajalu Ormanı'nda bulduğu özel bir taşı satmaya çalışmasını gösteriyor. Elindeki taşın, dünyayı bir enerji krizinden kurtarabileceği söylenen efsanevi Ay Işığı Taşı olduğunu fark eden Ham Egg, taşı yasadışı yollardan ele geçirmek için ormana geri döner.

10. Ormanda Geçen Anime Önerileri

  • #1  My Neighbor Totoro 
  • #2  Princess Mononoke 
  • #3  Nausicaä Of The Valley Of The Wind 
  • #4  Mobile Suit Gundam: The 08th MS Team 
  • #5  To The Forest Of Firefly Lights 
  • #6  Btooom! 
  • #7  Haré+Guu 
  • #8  Pokemon The Movie: Secrets Of The Jungle 
  • #9  Jungle Emperor Leo 

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Galaksi Yolcusu Galaksiler arası seyahat eden bir blog yazarı.