Solo Leveling Benzeri 10 Anime Önerisi! Kesin İzle!

Anime dünyasında Solo Leveling ile benzer temalara ve niteliklere sahip çeşitli animeler var. Bu yazıda, Solo Leveling tarzı en iyi animelerden bazılarını keşfedeceğiz. Öyleyse, daha fazla uzatmadan başlayalım.

Haziran 2, 2024 - 09:40
Mayıs 31, 2024 - 13:58
 0  696

1. Tower Of God

Tower Of God

Aslen Solo Leveling gibi bir Güney Kore animesi olarak ortaya çıkan Tower of God, aynı zamanda zengin dünya inşası, karakter keşfi, dövüş yapısı ve çeşitli battle royale senaryoları içeren bir hikaye de dahil olmak üzere fantastik unsurların geniş yönleriyle büyük övgü alan anime serisine dönüşen üretken bir webtoon.

Seri, tek arkadaşı Rachel'ı gizemli bir kuleye kadar takip eden genç bir çocuk olan Baam hakkında. Efsaneler, kulenin tepesine tırmanmayı başarırsanız, herhangi bir dileğinizin yerine getirileceğini söylüyor. Jinwoo gibi Baam da Rachel'ı tekrar görebilmek için omuzlarındaki yükün ağırlığını taşımak anlamına gelse bile her türlü mesafeyi kat etmeye karar verir.

2. Arifureta

Arifureta

Arifureta: Sıradanlıktan Dünyanın En Güçlüsüne, White Fox'un şiddet dolu ve kanlı anlatımıyla bilinen karanlık ve cesur bir isekai animesi. Hikaye, canavarlarla savaşmak için sınıfının geri kalanıyla birlikte fantastik bir dünyaya taşınan ortalama bir otaku olan lise öğrencisi Hajime Nagumo'nun yolculuğunu araştırıyor.

Sadece temel bir zanaat becerisine sahip olan Hajime, canavarlarla dolu uçurumdan bir şekilde kaçmaya yemin eder. "Sistemi" kendi avantajlarına kullanmak hem Arifureta hem de Solo Leveling'de yaygın olan bir şeydir. Her iki ana karakter de başlangıçta zayıf ve korkaktır, ancak giderek daha güçlü ve kendinden emin hale gelirler.

3. Unwanted Undead Adventurer

Unwanted Undead Adventurer

Karanlık bir fantezi romanından uyarlanan İstenmeyen Ölümsüz Maceracı'da canavar avcısı Rentt Faina, bir zindan baskınında ejderhanın ağzında ölmesinin ardından gizemli bir gücün onu sihirli bir şekilde iskelet formunda diriltmesinin ardından kendi ölümlülüğüyle yüzleşiyor.

Varoluşsal Evrim'e ulaşmak ve yaşayanlar diyarına yeniden katılmak için çabalarken, istediğini elde etmek için çeşitli zorluklarla karşılaşır! Rentt en baştan başlamak zorunda kalıyor, bu da onu tıpkı Solo Leveling'deki Sung Jinwoo gibi sevimli bir kara at yapıyor.

4. Rising Of The Shield Hero

Rising Of The Shield Hero

Rising of the Shield Hero, modern anime hayranları arasında isekai türünü kuran öncülerden biridir. Bir zamanlar sıradan bir genç adam olan Naofumi Iwatani'nin, "Shield Hero" unvanıyla fantastik canavarlarla savaşmanın şiddetli dünyasına sürüklenene kadar olan hikayesini anlatıyor.

Şimdi, Solo Leveling ve Shield Hero arasındaki benzerliklere gelelim. Hem Jinwoo hem de Naofumi başlangıçta mazlumdur ancak tehlikeli çevrelerine tepki olarak yükselmeye çalışırlar. Ayrıca, her iki seri de paralel boyutlardan gelen canavarların dünyalarına saldırmasıyla oldukça benzerdir.

5. Sword Art Online

Sword Art Online

Sword Art Online, yıllar boyunca anime medyası aracılığıyla sanal gerçeklik oyunlarının unsurlarını keşfetmeye büyük yatırım yaptı. İlk olarak hafif roman olarak geliştirilen seri, genç beta testçisi Kazuto "Kirito" Kirigaya'nın hikayesiyle harekete geçen bir dizi çeşitli sanal gerçeklik MMORPG dünyası sunuyor.

RPG merkezli dizilerin hayranı olarak Solo Leveling hayranları Sword Art Online'ın renkli hikayesini kaçırmamalı. Ayrıca, her iki dizi de sıradan bir gencin fantastik aksiyonun acımasız dünyasına dalışını gösteriyor ve ikisi de aynı animasyon stüdyosu, yani A-1 Pictures tarafından üretiliyor.

6. Engage Kiss

Engage Kiss

Harem anime unsurlarıyla tanınan Engage Kiss, Solo Leveling gibi yüksek profilli animelerden çok daha sıra dışı olsa da denemeye değer. Tıpkı hit webtoon gibi, seri, ölümcül yaratıkları öldürmek için özel güçlere sahip ana karakter Shu Ogata ile canavar avcılığı teması etrafında şekilleniyor.

Shu, yarı iblis müttefiki Kisara ve eski sevgilileriyle birlikte Bayron City'de iblis avlayarak hayatını kazanıyor. Ancak, yıllar önce meydana gelen ve ebeveynleri ile kız kardeşinin kaybolmasıyla sonuçlanan D-Hazard olayının ardındaki gerçeği ortaya çıkarmaya kararlı olduğu için amaçları sadece paranın ötesine geçiyor.

7. Goblin Slayer

Goblin Slayer

Solo Leveling gibi tamamen canavarlar ve büyücüler tarafından kolonileştirilmiş kurgusal bir diyarda geçen başka bir fantastik animeye geçelim. Goblin Slayer, kız kardeşinin onlar tarafından istismar edilip öldürülmesini izlediğinden beri goblin ırkını yok etmeye kararlı olan isimsiz karakteri konu alıyor.

Aşırı önyargıyla goblinleri katletmek için doğmuş duygusuz bir robot gibi davranan bu savaşçı, görevini yerine getirene kadar durmayacak! Hem Goblin Avcısı hem de Solo Seviye Atlama maceracılar/avcılar için bir sıralama sistemine sahiptir ve her iki seride de ana karakter yalnız bir kurttur.

8. Overlord

Overlord

Oyun dünyasına aktarılan en popüler animelerden biri olarak kabul edilen Overlord, RPG konseptlerine tamamen eğiliyor ve Solo Leveling hayranları için mutlaka izlenmesi gereken bir yapım. Hikaye, sunucuların kapanmasının ardından popüler sanal gerçeklik oyunu "Yggdrasil" dünyasında sıkışıp kalan güçlü bir büyücü olan Momonga'yı anlatıyor.

Elinin altındaki sihir ve kontrolündeki kozmik eşyalarla Momonga, karakteri Ainz Ooal Gown rolünü üstlenmeye karar verir ve başına gelen felaketi çözmek için dünyayı keşfetmeye başlar. "Oyun sisteminin" bir parçası olmak, serinin her iki kahramanının da ilişki kurabileceği bir şey.

9. Magi: The Labyrinth of Magic

Magi: The Labyrinth of Magic

Magi ve Solo Leveling, anlatılarında yer alan zindanlar ve sihirli yaratıklarla benzer bir temayı paylaşıyor. Seri başlangıçta gerçek benliğini aramak için dünyayı dolaşan genç büyücü Aladdin'i takip ediyor. Ancak, arkadaşı ve akıl hocası Ugo - çağrılmış bir cin - ona eşlik ettiği için yolculuğu yalnız bir yolculuk değildir.

Yolculuğu sırasında Alibaba Saluja ile de arkadaş olur ve bu yeni dostlukla birlikte, her zamankinden daha sık görülen çeşitli düzensizliklere tanıklık ederek dünya çapında destansı bir maceraya başlarlar. Aladdin, her ikisinin de rakiplerini kolayca alt edebilmesi açısından Jinwoo'nun bir nevi kopyasıdır.

10. Shangri-La Frontier

Shangri-La Frontier

Kış 2024'te çıkan en iyi animelerden biri olan Shangri-La Frontier, Solo Leveling gibi bir başka gösterişli aksiyon dolu anime. Sanal gerçeklik oyunlarının moda olduğu bir dünyada geçen hikayede, deneyimli oyuncu Rakuro Hizutome, Sunraku takma adıyla piyasadaki en değersiz oyunları fethetmekten gurur duymaktadır.

Ancak, yüzeyinin altında alışılagelmiş video oyunu sırlarından daha fazlasını saklayan sanal gerçeklik RPG'si "Shangri-La Frontier "ı fethetmek için yola çıktığında hayatı beklenmedik bir hal alır. Solo Leveling hayranları, Sunraku'nun alışılmışın dışındaki oyun tarzı ve animede zekice yürütülen hızlı tempolu dövüşlerle bir ziyafet çekecek.

11. Solo Leveling Benzeri Animeler

  • #1  Tower Of God 
  • #2  Arifureta 
  • #3  Unwanted Undead Adventurer 
  • #4  Rising Of The Shield Hero 
  • #5  Sword Art Online 
  • #6  Engage Kiss 
  • #7  Goblin Slayer 
  • #8  Overlord 
  • #9  Magi: The Labyrinth of Magic 
  • #10  Shangri-La Frontier 

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Galaksi Yolcusu Galaksiler arası seyahat eden bir blog yazarı.