Ana Karakterin Öldüğü 10 Trajik Anime Önerisi!

Ana karakterler çoğunlukla finali görürler ama bu anime önerileri listesinde ana karakterin finalde öldüğü 10 trajik anime önerisini sizler için hazırladım. Geçelim ana karakterin öldüğü trajik anime önerilerimize!

Haziran 3, 2024 - 22:55
Mayıs 31, 2024 - 13:58
 0  224

1. Code Geass

Code Geass

Bir diziyi başyapıt yapan şey tatmin edici bir sonuçtur ve Code Geass bunu mükemmel bir şekilde yerine getirdi. Ancak, bu sonun geliş şekli sadece yürek parçalayıcı derecede acı verici olmakla kalmadı, aynı zamanda televizyon tarihinin en iyi anti kahramanlarından biri olan Lelouch Lamperouge'u trajik bir sonla karşı karşıya bıraktı.

Britanya'nın sürgündeki prensini üç dominyon arasındaki siyasi ve ahlaki çalkantılar boyunca takip eden hikaye, Lelouch'un kaderinin Suzaku tarafından belirlenmesiyle zirveye ulaştı. O zamandan bu yana yeterince zaman geçti ancak Nunnally'nin çaresiz hıçkırıkları ve Lelouch'un veda gülümsemesi hayranların gözlerini yaşartıyor.

2. Attack On Titan

Attack On Titan

Attack on Titan, hikayenin gerektirmesi halinde ana kadroyu öldürmekten çekinmeyen acımasız ve yıkıcı bir seri. Isayama, anlatıyı kötü etkilemediği sürece hayranların duygularıyla oynamaktan çekinmediğini zaman zaman kanıtladı.

Eren'in Titan karşıtı saplantısının giderek Marley'den intikam almak için kitlesel soykırıma neden olmaya karar verdiği noktaya kadar inmesi, tüm bu olaylar toplu olarak Eren'in sevgili Mikasa'sının ellerinde öngörülebilir ölümüyle sonuçlanan gümbürtünün kaçınılmaz koşullarına yol açtı.

3. Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

Uzay operası, onu engelleyen hayranların favori karakterleri ölmediği sürece eğlencelidir. Cowboy Bebop, Spike'ın ezeli rakibi Vicious ile kafa kafaya geldikten sonra zamansız sonuyla karşılaştığı üzücü sahnesiyle izleyicileri gözyaşlarına boğan sarsıcı final bölümüne kadar bunu bir ölçüde sürdürmeyi başardı.

Aksine, Spike Spiegel'in kaderi dizinin finalinde yürek burkan bir şekilde açık uçlu kaldı çünkü pek çok kişi hala onun ölmediğine inanıyor ve dizinin yönetmeni de karakterin ölümünü asla doğrulamadı. Ne olursa olsun, kanlar içindeki Spike'ın büyük bir merdivende kan kaybından ölmesi sonsuza kadar önemli bir görüntü olarak kalacaktır.

4. Death Note

Death Note

Psikolojik gerilim polisiye animesi Death Note, genç ve ilkeli bir lise öğrencisi olan Light Yagami'nin, ölüm bahşeden bir defterin yardımıyla dünyayı kötülerden temizlemek için hınzır adalet duygusunun peşinden gitmesiyle başlar. Ancak bu süreçte yavaş yavaş deliliğe doğru sürüklenir.

Light - "Kira" takma adıyla - kendini "yeni dünyanın tanrısı" olarak görmeye başlar ve birincil amacı adalet dağıtmaktan Interpol'den boynunu kurtarmaya kayar. Böylesine sinsi hedefleri varken, yakında sonuyla karşılaşacağı oldukça açıktı ve zamanı geldiğinde Ryuk kalemi ve Ölüm Defteri ile hazırdı.

5. Akame ga Kill

Akame ga Kill

Akame ga Kill ile ortaya çıkan en büyük kafa karışıklığı, serinin adını almamasına rağmen Tatsumi'nin başkahraman olduğu gerçeğidir. İkinci olarak, Tatsumi'nin sonundaki ölümüne şaşırmamak gerekiyor çünkü hikayenin sunduğu şey bu - seri boyunca her yerde cinayetler var.

Başkent öylesine kanunsuz ve ihmalkâr bir yer ki, kimin tarafında olduğunuzun bir önemi yok, ölüm kesin. Tatsumi de aynı zalim rejimi devirmek için devrimin bir parçası oldu ve bunda biraz başarılı da oldu ama bunun bedelini o ve diğer takım arkadaşları ölümleriyle ödedi.

6. Banana Fish

Banana Fish

Ash Lynx'in kasvetli geçmişi ona animelerdeki en hüzünlü geçmişe sahip karakterlerle birlikte bir yer veriyor ve insan daha ne kadar kötü olabileceğini düşünebilir. Elbette, Ash için iyi bitmedi, çünkü tüm acılardan sonra nihayet bir ışık ışını parladığında, bir an bile huzur ve kapanışa sahip olamadı.

Eiji ile tomurcuklanan aşkı, Japonya'ya dönüş yolunda rakip bir çete üyesinin onu bıçaklayarak öldürmesiyle kısa kesilir. Ash saldırganla başa çıkabilse ve kütüphaneye girmeyi başarsa da, sonunda yaralarına yenik düşer - aşkının içten mektubuyla teselli bulur.

7. Cyberpunk: Edgerunners

Cyberpunk: Edgerunners

Cyberpunk: Edgerunners, Studio Trigger tarafından 2022'de yayınlanacak en iyi animelerden biriydi. Anime, David'in daha güçlü olmak için her seferinde geçirdiği siber eşya yükseltmeleri veya değişiklikleri de dahil olmak üzere sezon boyunca kan ve kan dökme sıkıntısı çekmedi.

Tüm bunlar vücuduna büyük bir yük bindirir ve serinin sonunda David kendini siber psikozun eşiğinde bulur. Zaten uzun süre dayanamazdı ama tabutuna çiviyi çakan Adam Smasher ile son hesaplaşması oldu. Neyse ki Lucy hayatta kaldı ve David'in son sözünü yerine getirdiğinden emin oldu.

8. Devilman Crybaby

Devilman Crybaby

Netflix'in orijinal korku animesi Devilman Crybaby'nin finali, ana kötü adam dışında herkesin ölmesiyle trajik ama dokunaklıydı. Kulağa saçma geliyor ama iblislerin insanlar arasında yaşadığı ve şiddetin günlük bir eylem olduğu bir dünyada, işlerin ne zaman şok edici bir hal aldığını söylemek zor.

Benzer bir durum "Devilman" Akira ile daha çok Şeytan olarak bilinen Ryo arasındaki son yüzleşmede de yaşanıyor ve Akira, Ryo'nun ellerinde can veriyor. Sonunda, hemen hemen herkes yok oldu ve Ryo'yu eylemlerinin sonuçları ve kollarında sevgilisinin cansız bedeniyle baş başa bıraktı.

9. JoJo’s Bizarre Adventure: Phantom Blood

JoJo’s Bizarre Adventure: Phantom Blood

Bir serinin başlangıcı hem ana karakter hem de sonrasında gelen hikaye arkları için çok önemlidir. Şaşırtıcı bir şekilde, JoJo's Bizzare Adventure'ın ilk bölümü ana karakterlerinden birine trajik ama kahramanca bir son vererek MC'nin öldüğü animeler arasında en nadir olanıdır.

Phantom Blood'da Jonathan Joestar, hayatının önemli bir bölümünü DIO'nun dünya hakimiyeti hevesini durdurmaya adar ve DIO'yu kendisiyle birlikte alaşağı etmesini sağlamak için hayatını feda eder. Ölümü boşa gitmez, çünkü serinin bir sonraki başrolü Joseph Joestar için yeni bir bölüm açan onun kahramanlıklarıdır.

10. Terror In Resonance

Terror In Resonance

Rezonanstaki Dehşet, yozlaşmış hükümete karşı isyan etmek ve artık inanmadıkları bir toplumda ideolojilerini korumak için günümüz Tokyo'sunu yok etmekle tehdit eden iki kişinin - On İki ve Dokuz - şeytani zihinlerine ilginç bir bakış sunuyor.

Yasadışı deneylerin kurbanı olan ikili, hükümeti dize getirmek için her şeyi göze alır. Sonunda Athena Planı'nı dünyaya ifşa ederek bunu başarırlar ancak sonunda On İki, ABD güçleri tarafından vurulur ve Dokuz, ilaçların etkisi nedeniyle ölür.

11. Ana Karakterin Öldüğü Animeler

  • #1  Code Geass 
  • #2  Attack On Titan 
  • #3  Cowboy Bebop 
  • #4  Death Note 
  • #5  Akame ga Kill 
  • #6  Banana Fish 
  • #7  Cyberpunk: Edgerunners 
  • #8  Devilman Crybaby 
  • #9  JoJo’s Bizarre Adventure: Phantom Blood 
  • #10  Terror In Resonance 

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Galaksi Yolcusu Galaksiler arası seyahat eden bir blog yazarı.