Vampir Alemine Ayak Basacağınız 16 Harika Vampir Animesi Önerisi!

Vampir animeleri önerileri arayanlar buraya! Sizler için kendinizi yürüyen ölülerin arasında ve onların başını çeken vampirlerle bulacağınız 16 harika vampir animeleri önerisi hazırladım!

Haziran 14, 2024 - 10:37
Mayıs 31, 2024 - 14:23
 0  279

15. Diabolik Lovers

15. Diabolik Lovers

Diabolik Lovers, ters harem fanatikleri için mükemmel bir yer çünkü seri, mevcut en ateşli anime erkeklerinden bazılarıyla dolup taşıyor. Bir kadın başrolün yer aldığı hikaye, "kurban gelinleri" olması için yakışıklı genç vampirlerle dolu bir eve gönderilen Yui Komori'nin sıkıntılı hayatını görüyor.

Her biri bir öncekinden daha sadist olan Sakamaki kardeşler onun kanı için yarışırken, Yui'nin tutsak hayatı yeni evinde üzücü bir hal alıyor. Diabolik Lovers, izleyiciler için üzücü olabilecek cinsel istismar ve fiziksel baskınlık gibi hassas temaları ele alıyor, bu yüzden seçmeden önce düşünün.

14. Kurozuka

14. Kurozuka

"Aşk asla ölmez" - bu üç kelime, tarihi bir ortamda geçen ve takipçilerinden kaçan kılıç ustası Kurou'yu takip eden Kurozuka'nın olay örgüsünü tanımlar. Bir şekilde vampir olduğu ortaya çıkan Kuromitsu adında büyüleyici bir kadının evine sığınır.

Ancak Kurou bu gerçekten korkmak yerine Kuromitsu'ya aşık olur ve onunla birlikte olabilmek için kendisi de vampir olur. Ancak ölüm onları ayırır ve Kurou yüzyıllar sonra uyanarak sevgilisiyle yeniden bir araya gelir ve onlara yanlış yapanlardan intikamını alır.

13. Vampire Knight

13. Vampire Knight

Bir vampir romantizm animesinde shojo klişelerini benimseyen Vampire Knight, bir aşk üçgeni senaryosunda dramın bir karışımını sunuyor. Seri, insan öğrencilerden oluşan "Gündüz Sınıfı "nı vampirlerden oluşan "Gece Sınıfı "ndan koruyan okul muhafızları olarak Cross Akademisi'ne katılan Yuki Cross ve Zero Kiryu'nun etrafında dönüyor.

Yuki vampir dünyası ve kendi yeri hakkında daha fazla şey öğrenirken, kendini iki vampirle bir aşk üçgeninin içinde bulur: Yuki'nin üvey kardeşi ve vampir avcısı Zero Kiryu ve Yuki'yi küçükken kurtaran safkan bir orijinal vampir olan Kaname Kuran.

12. Rosario + Vampire

12. Rosario + Vampire

Bir anlamda Rosario Vampire, aşırı fan hizmeti ve canlı romantizm konusu ile vampir ortamında harem anime kinayesi trendini popülerleştirdi. Seri, farkında olmadan canavarlar için yatılı bir okul olan Yokai Akademisi'ne kaydolan Tsukune Aono'nun hayatını takip ediyor.

Orada Moka Akashiya adında eksantrik bir vampirle karşılaşır ve hemen onunla arkadaş olur, ancak Tsukune'nin kanının tadı yüzünden. Böylece, Tsukune'nin canavarlar ve iblisler okulundaki heyecan verici yolculuğu başlar ve burada ateşli canavar kızları içeren günlük eğlenceli aktivitelerden geçer.

11. Blood Lad

11. Blood Lad

Kara mizahı ve yoğun aksiyon unsurlarıyla Blood Lad, klişe vampir anime hikayeleri masasına farklı bir şey koyuyor. Seri, Demon World'de yaşayan ve şans eseri bir otaku olan güçlü bir vampir olan Staz Charlie Blood'ın hikayesini anlatıyor.

Bir gün Staz, yanlışlıkla bir portaldan İblis Dünyası'na giren sıradan bir Japon liseli kız olan Fuyumi Yanagi ile tanışır. Ancak tanışmalarından kısa bir süre sonra Fuyumi, etobur bir bitki tarafından öldürülür ve Staz'ın sorumluluğu üstlenerek onu hayata döndürmeye yardım edeceğine söz vermesine neden olur.

10. Shiki

10. Shiki

Yavaş ilerleyen tıbbi korku anime serisi Shiki, iyi ve kötünün kolayca ayırt edilemediği bir dünyada hayatta kalmanın trajik hikayesini anlatıyor. Sotoba köyünde genç bir kız olan Megumi Shimizu'nun gizemli ölümü, sıcak bir yazın başlangıcını, kan ve dehşet dolu bir mevsime dönüştürür.

Genç bir doktor olan Toshio Ozaki ilk başta bunun vahşi bir salgın olduğundan şüphelenir, ancak kısa süre sonra bunun "Shiki" adı verilen vampir benzeri yapıların işi olduğunu anlar. Daha sonra Toshio, anti-sosyal bir genç olan Natsuno ile bir araya gelerek Sotoba'yı vampirlerden oluşan hayalet bir kasabaya dönüşmeden önce kurtarmak için birlikte çalışmaya başlar.

9. Servamp

9. Servamp

Bir vampir animesi olarak Servamp, sanat tarzı ve parlak renkleriyle izleyicileri meşgul etmede başarılı olduğu için karanlık bir hikaye dışında sunabileceği hemen hemen her şeye sahiptir. Seri, eve giderken bir sokak kedisi alan ve ona Kuro adını veren lise öğrencisi Mahiru Shirota'nın eğlenceli hayatını öne çıkarıyor. 

Bir gün, Kuro'nun aslında Yedi Ölümcül Günah'ı temsil eden yedi vampirden biri olduğunu öğrenir. Birbiri ardına gelen felaketler, Mahiru'nun yanlışlıkla yeni beleşçisiyle bir sözleşme yapmasına yol açar ve onu doğaüstü hizmetkârlar ve kana susamış varlıklarla hayati tehlike arz eden bir savaşa sürükler.

8. Vampire Hunter D

8. Vampire Hunter D

Kült klasik Vampire Hunter D 90'lı yıllara dayanıyor ve daha sonra gelen tüm vampir animeleri için bir temel oluşturuyor. Hikaye, genellikle göz ardı edilen dhampirden yararlanıyor ve vampirlerin, mutantların ve iblislerin "karanlık bir dünyada süründüğü" nükleer soykırım sonrası bir dünyada geçiyor.

Bu ıssız coğrafyada dolaşan ve kısaca D olarak bilinen yarı vampir kahraman, ödül karşılığında gecenin diğer yaratıklarını avlıyor. Orijinal Vampir Avcısı D 1985 filmi bu türün hayranları için mutlaka izlenmesi gereken bir filmdir ve şiddet hayranlarını tatmin edeceği kesindir.

7. The Case Study of Vanitas

7. The Case Study of Vanitas

Vanitas'ın Vaka Çalışması özünde vampir ve steampunk tematikleriyle bezenmiş doğaüstü bir drama. Kurgusal bir 19. yüzyıl Paris'inde geçen dizi, uzmanlığı sayesinde vampirleri tedavi edebildiğini iddia eden genç bir adam olan Vanitas'ın hikayesini anlatıyor.

Vanitas'ın elinde, tüm vampirleri lanetleyebileceği söylenen kutsal "Vanitas'ın Kitabı" bulunmaktadır. Kaderin cilvesi, kitabı kendisi için arayan vampir Noé Archiviste ile yolları kesişir ve sonunda vampir lanetlerinin gizemlerini çözmek için birlikte seyahat ederler.

6. Trinity Blood

6. Trinity Blood

Genellikle iki büyük klasik "Hellsing" ve "Trigun" un rip-off versiyonu olarak anılan Trinity Blood, vampir anime türünde bir aksiyon düzeltmesine ihtiyaç duyan meraklılar için yapılmıştır. Hikaye, dünyayı harabeye çeviren, insanların ve vampirlerin artık huzursuz bir ateşkes içinde yaşadığı kıyamet sonrası bir savaşın ardından geçiyor.

İki cepheye bölünmüş bir dünyada, Abel Nightroad adında bir rahip ve vampir, iki ırk arasındaki uyumlu dengeyi korumaya ve sürdürmeye çalışır. Trinity Blood, Crusnik vampir sınıfı hakkında bilgi edinmek isteyen herkes içindir ancak dizinin iyi kısmına ulaşmak için kötü kısmına katlanmanız gerekir.

5. Blood+

5. Blood+

Blood+, türünün sınırlarını aşan ve her iki kitleye de hitap eden bir avuç vampir animesi arasında yer alıyor - mecazı sevenler ve sevmeyenler. Günümüz Japonya'sında geçen dizi, bir gece okulda bir canavar ona saldırana kadar görünüşte normal bir hayat yaşayan Saya Otonashi'yi takip ediyor.

Saldırının ardından Saya vampirik güçlerini öğrenir ve Haji adlı kurtarıcısının teşvikiyle bir örgüte katılır. Birlikte tek amaçları cehennem canavarlarını yenmek için çalışırken bir yandan da Saya'nın gizli geçmişini araştırırlar.

4. Seraph Of The End

4. Seraph Of The End

Seraph of the End, Wit Studio tarafından 2015 yılında prömiyeri yapılan kıyamet sonrası bir karanlık fantezi vampir animesi. Seri, "insan yapımı" bir virüsün küresel nüfusu tahrip ettiği ve yalnızca on üç yaşın altındaki çocuklara dokunulmadan bıraktığı iddia edilen bir dünyada geçiyor.

İşte bu sırada vampirler yeryüzünün derinliklerinden ortaya çıkar ve muhtemelen bunu, sadece bir efsane olduğu düşünülen karanlığın asırlık dehşeti takip eder. Yuichiro Hyakuya adlı genç bir adam, yetim kalan ailesinin intikamını almak ve çocukluk arkadaşı Mikaela'yı vampirlerden geri almak için bir vampir imha birimine katılır.

3. Call Of The Night

3. Call Of The Night

Call of the Night, ana akım toplumda kaybolmuş hisseden ortaokul öğrencisi Ko Yamori'yi takip eden doğaüstü ve romantik komedi temalı modern bir shonen mangadan vampir animeye dönüşmüştür. Uyuyamayan veya günlük hayatında gerçek tatmini bulamayan Yamori, okula gitmeyi bırakır ve geceleri sokaklarda dolaşmaya başlar.

Bir gece, Ko'ya bir gece gezgini olmanın zevklerini gösteren Nazuna Nanakusa adında dışa dönük bir vampir kızla karşılaşır. Gecenin Çağrısı, gecenin gizli zevklerini ve en önemlisi gerçek aşkın gücüne inanan baştan çıkarıcı vampirleri güzel bir şekilde ele alıyor.

2. Castlevania

2. Castlevania

Castlevania, Netflix tarafından hazırlanan bir Amerikan anime-etkilenimli karanlık fantezi aksiyon televizyon dizisidir. Anime, Konami'nin aynı adlı video oyunu serisine dayanıyor ve ilk olay örgüsü, Eflak ulusunu Drakula ve kölelerinden koruyan Trevor Belmont, Alucard ve Sypha Belnades'i takip ediyor.

Ahlaki ve ailevi çatışmalar serinin merkezinde yer alır ve bunu sürekli bir dizi şiddetli macera izler. Klasik vampir estetiği, ilgi çekici karakterleri ve çarpıcı animasyonuyla Castlevania, modern zamanların en iyi vampir animesi olarak kendini kolayca gösteriyor.

1. Hellsing

1. Hellsing

Vampir animeleri listesi, klasik karanlık seinen serisi Hellsing'den bahsetmeden eksik kalır. Anime dünyasının en yetenekli silah kullanıcılarından biri olan Alucard'ın başrolde olduğu dizi, ana hedefi İngiltere'ye musallat olan doğaüstü canavarların sayısını kontrol etmek olan Hellsing organizasyonu etrafında dönüyor.

Sir Integra liderliğindeki örgüt, İngiltere'nin güvenliğini tehdit eden "Millenium" adlı Nazi kalıntıları vakasını derinlemesine araştırıyor. En güçlü vampir Alucard'ı görevlendiren grup, İngiltere'yi vampir ordusuyla ebedi bir savaş başlatmak isteyen savaş delisi bir SS Binbaşısından korumak için topyekûn bir savaşa girer.

0. Noblesse

0. Noblesse

Noblesse, 820 yıllık derin uykusundan uyanan güçlü bir soylu olan Cadis Etrama Di Raizel'in hayatını anlatan doğaüstü bir Kore animesi ve manhwa'sıdır. İnsanlığın ilerlemesi ve bilimsel başarıları hakkında hiçbir bilgisi olmayan Raizel, Ye Ran Lisesi'nde bir transfer öğrencisi olarak hayatına başlar.

Raizel'in kanının peşinde olan gizli bir örgüt olan Birlik'in gözünden uzak kalmak için, değer verdiği her şeyi korurken kimliğini gizli tutmak zorunda kalır. Noblesse'in anime uyarlamasının hikaye anlatımında büyük kusurları vardır, bu nedenle seriyi webtoonunu da okumanız iyi olabilir.

Vampir Animeleri Önerileri

 • 15. Diabolik Lovers 
 • 14. Kurozuka 
 • 13. Vampire Knight 
 • 12. Rosario + Vampire 
 • 11. Blood Lad 
 • 10. Shiki 
 • 9. Servamp 
 • 8. Vampire Hunter D 
 • 7. The Case Study of Vanitas 
 • 6. Trinity Blood 
 • 5. Blood+ 
 • 4. Seraph Of The End 
 • 3. Call Of The Night 
 • 2. Castlevania 
 • 1. Hellsing 
 • 0. Noblesse 

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Galaksi Yolcusu Galaksiler arası seyahat eden bir blog yazarı.