İzlemeniz Gereken En İyi 10 Basketbol Animesi Önerisi!

Basketbol animeleri arayanlar buraya! Siz spor animeleri önerileri arayanlar için hazırladığımız bu basketbol animeleri önerileri listemizde kesinlikle izlemenizi tavsiye ettiğimiz 10 basketbol animesini listeledik!

Haziran 16, 2024 - 11:39
Mayıs 31, 2024 - 14:28
 0  272

1. Slam Dunk

Slam Dunk

Toei Animation'ın hit klasik spor animesi Slam Dunk, 1993 yılında yayınlanmaya başladı ve basketbol ve spor meraklıları arasında büyük bir kült takipçi kitlesi kazandı. Birçokları için, hayatlarını tam teşekküllü sporcular olarak şekillendirmek için bir ilham kaynağı oldu.

Üretken mangaka Takehiko Inoue tarafından kaleme alınan Slam Dunk, aşkını etkilemek için lise basketbol takımına katılan bir suçlu olan Hanamichi Sakuragi'yi takip ediyor. Ona diğer basketbol umutları da katılır ve kısa süre sonra oyunda daha fazlası olduğunu öğrenir.

2. Kuroko’s Basketball

Kuroko’s Basketball

Kuroko's Basketball, Production IG tarafından hazırlanan ve spor fanatikleri arasında büyük bir takipçi kitlesine sahip, eleştirmenlerce beğenilen bir basketbol animesi. İlgi çekici olay örgüsü ve karakter tanıtımı sayesinde seri, çok sayıda eğlence, drama ve nefes kesici anlar sunuyor.

Hikaye, Teikou Ortaokulu basketbol takımının eski bir üyesi olan Tetsuya Kuroko'nun Seirin Lisesi basketbol takımına katılmasını konu alıyor. Seirin'i ulusal şampiyonluk unvanına taşımak için birlikte çalışırken orada bazı yetenekli takım arkadaşlarıyla tanışır.

3. Ahiru no Sora

Ahiru no Sora

Tarafsız veya genel olarak basketbol anime hayranları için Ahiru no Sora, bir takımın ilerlemesini bir bütün olarak takip ettiği ve hikayeyi daha tutarlı ve ilgi çekici hale getirdiği için sadece öncülü için bile izlemeye değer olabilir. Seri, basketbol için bariz bir yetenek ve sevgi gösteren Sora Kuramatani etrafında şekilleniyor.

Ancak, tek bir sorun var - kısa boyu. Yine de, annesinin isteğini yerine getirmek için Sora Kuzuryu Lisesi'ne katılır, ancak basketbol kulübünün tembeller için bir sığınak haline geldiğini öğrenir. Takımı yeniden canlandırmaya kararlı olan Sora'nın basketbola olan tutkusu, grup üyelerini bu spor için yeniden her şeylerini vermeye iter.

4. Buzzer Beater

Buzzer Beater

"Slam Dunk "ın yazarından Buzzer Beater, türe farklı bir yaklaşım getiren bilim kurgu temalı gezegenler arası bir basketbol animesi. Uzay operası ve komedi unsurlarıyla tanınan seri, basketbol oyununun fiziksel olarak üstün Uzaylılar tarafından domine edildiği yakın bir gelecekte geçiyor.

Evsiz bir basketbol dehası olan Hideyoshi Tanaka, Uzay Ligi'ndeki ilk tamamen insanlardan oluşan takım olan Dünyalılar'a katılmak üzere işe alınır. Hideyoshi ve ekibinin amacı, bu sporu domine edenlere karşı mücadele etmek ve basketbol şampiyonluğu unvanını Dünya'ya geri getirmektir.

5. Dear Boys

Dear Boys

Bazen spor etrafında örülen hikayeler, herkesin keyif alabilmesi için çok ciddi olmamayı ve hafif kalmayı gerektirir. Dear Boys, Mizuho Lisesi'ne transfer olan ve basketbol takımına katılan, ancak takımın işlevsiz olduğunu öğrenen ana kahramanı Kazuhiko Aikawa aracılığıyla tam olarak aynı şeyi yapıyor.

Ancak Kazuhiko inatçılığı ve sıkı çalışmasıyla diğer takım üyelerine ulusal turnuvaya hazırlanma konusunda ilham vererek gençleşmelerini sağlar. Hafif yürekli, eğlenceli ve eğlenceli bir basketbol animesi arayan herkes, animasyon tarzı sizi çok rahatsız etmediği sürece Dear Boys ile başlamalıdır.

6. I’ll CKBC

I’ll CKBC

I'll CKBC, karakterlerin saha dışındaki etkileşimini vurgulayan daha çok drama odaklı bir basketbol animesi. Ne yazık ki, anime sadece iki bölüm uzunluğunda olduğu için orijinal mangayı tam olarak özetlemiyor, ancak rekabetçi atmosfer ve karakterlerin ikilemi onu mutlaka izlenmesi gereken bir şey yapıyor.

Hikaye öncelikle, üzerindeki baskı nedeniyle basketbolu bırakmaya karar veren gelecek vaat eden bir basketbol birinci sınıf öğrencisi olan Hitonari Hiiragi ile ilgilidir. Ancak Akane Tachibana ile tanıştıktan sonra Hiiragi'nin spora olan aşkı yeniden alevlenir ve çok sevdiği takım arkadaşlarıyla birlikte kendi yolunu çizmek için Kouzu Lisesi basketbol kulübüne katılır.

7. Breakers

Breakers

Tıpkı Takehiko Inoue'nin "Real "i gibi, Breakers da bizi çeşitli engelli sporcularla ve titizlikle katıldıkları sporlarla tanıştırıyor. Her bölüm (yaklaşık 3-4 bölüm), tekerlekli sandalye basketbolu da dahil olmak üzere belirli bir spora odaklanıyor ve sporcuların hem antrenman hem de rekabetteki iniş çıkışlarını vurguluyor.

Dizinin hikayesi esas olarak, en üst düzeyde rekabet etme potansiyeline ve yeteneğine sahip para-atletleri arayan Ren Narita adlı dışlanmış bir spor bilimcisine odaklanıyor. Narita, gelecek vaat eden dört sporcuyla karşılaştıktan sonra, onları eğitiyor ve yarışmacı olarak potansiyellerini keşfetmelerini öğretiyor.

8. Basquash!

Basquash!

Basquash, spor türü serilerinin geri kalanından çok garip ve tuhaf olduğu için animeye ilk kez giren herkesi şaşırtmayı bırakıyor. Hikaye mecha ile basketbol oyununu birleştiriyor ve popüler spor basketbolun "Big Foot" adı verilen dev robot arabalarla oynandığı fütüristik bir dünyada geçiyor.

Bu spordan etkilenen Dan JD liderliğindeki kavgacı bir grup mazlum, sokakta oynamak için oyunun kendi versiyonunu yapar ve adını "Basquash" olarak değiştirir. Değerlerini kanıtlamaya kararlı olan Dan ve ekibi, Basquash dünyasında kendilerine bir isim yapmak için yola koyulurlar.

9. Barangay 143

Barangay 143

Barangay 143 ile ilgili en ilginç şey, Filipinli ve Singapurlu firmaların yapım evleri arasında ortak bir girişim anime dizisi olması. Hikayeye gelince, ailesinin başına bir trajedi geldiğinde büyük bir basketbol oyuncusu olma kaderini reddeden Filipinli-Koreli genç bir adam olan Bren Park'ın etrafında dönüyor. 

Uzun süredir kayıp olan babasını aramak için Manila'ya geldiğinde, sokak basketboluna olan tutkusunu keşfeder ve efsanevi Koç B'nin yönetimindeki uyumsuzlardan oluşan bir takıma katılır. Trajik kayıpları ve her şeylerini ellerinden alan oyunla birbirlerine bağlanan Bren ve Koç B, kısa süre sonra basketbol sayesinde teselli bulurlar.

10. Hungry Best 5

Hungry Best 5

Güney Kore anime filmi Hungry Best 5, Kore dışında daha az biliniyor ancak saha oyununu öğrenmek için harika bir basketbol animesi. Film, yetenekli bir lise basketbol oyuncusu olan Kim Young-woong'a odaklanıyor ve takımını genç Asya Kupası yarışmasında zafere taşıyor, ancak performansından memnun değil.

Ülkesine döndüğünde Young-woong, basketbol takımı olan her üniversite tarafından aranmaktadır ancak herkesi şaşırtan bir şekilde en az ünlü basketbol kulübüne gider. Orada Young-woong takımın başına buyruk diğer üyeleriyle tanışır, ancak birlikte ülkenin en iyi basketbol takımı olmak için çabalarlar.

11. Basketbol Animeleri

  • #1  Slam Dunk 
  • #2  Kuroko’s Basketball 
  • #3  Ahiru no Sora 
  • #4  Buzzer Beater 
  • #5  Dear Boys 
  • #6  I’ll CKBC 
  • #7  Breakers 
  • #8  Basquash! 
  • #9  Barangay 143 
  • #10  Hungry Best 5 

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Galaksi Yolcusu Galaksiler arası seyahat eden bir blog yazarı.