Ana Karakterin Çocuk Olarak Reenkarne Olduğu 10 İsekai Anime Önerisi!

Ana karakterin bir çocuk veya bebek olarak reenkarne olduğu anime önerileri arayanlar buraya! Sizler için ana karakterin bebek olarak reenkarne olduğu en iyi 10 isekai anime önerisini hazırladım!

Haziran 21, 2024 - 10:13
Mayıs 31, 2024 - 14:40
 0  258

1. Eminence In Shadow

Eminence In Shadow

Eminence in Shadow, 2022'deki ilk çıkışından bu yana oldukça isim yapmış, anime serisine dönüştürülmüş bir karanlık fantezi romanıdır. Üst düzey komedi ve aksiyonuyla övülen hikaye, şimdiye kadar yaşamış en güçlü vampir olan Cadis Etrama Di Raizel'in enkarnasyonu olan sıradan bir lise öğrencisi Cid Kagenou'yu takip ediyor.

Sihirli bir fantezi dünyasında yeniden doğan Cid, Gölge Bahçesi adında gizli bir örgüt kurar ve dünyadaki olayların gidişatını etkilemek için gölgelerden çalışmaya başlar. Yol boyunca, güzel ve büyük memeli kızlardan oluşan bir harem, kötülükle savaşmak ve masumları korumak için ona katılır.

2. Mushoku Tensei

Mushoku Tensei

Ergenliğe giriş hikâyesi ve iyi yazılmış karakterleriyle beğeni toplayan Mushoku Tensei, bir kamyonun çarpması sonucu fantastik bir dünyada reenkarne olan 34 yaşında içine kapanık bir adamın hikâyesini anlatıyor. Yeni hayatında yetenekli bir büyücü olarak doğar ve Rudeus Greyrat adını alır.

Rudeus'un hayattaki ikinci şansı başladığında, hayatını pişmanlık duymadan yaşamaya ve önceki hayatından edindiği bilgileri en iyi şekilde kullanmaya karar verir. Kısa sürede büyü ve kılıç kullanmayı öğrenir ve her dönemeci sürprizlerle dolu bir dünyada yerini bulmak için bir yolculuğa çıkar.

3. Saga Of Tanya The Evil

Saga Of Tanya The Evil

Saga of Tanya the Evil, kahramanın bir manyaktan başka bir şey olmadığı op MC'li isekai animelerinden biridir. Büyülü savaşın ortasında genç bir kız olarak reenkarne olmadan önce Tanya Degurechaff, sert ve benmerkezci bir kişiliğe sahip bir maaş memuruydu.

Kötü kişiliği nedeniyle, astlarından biri tarafından öldürüldü ve Tanya'nın "Varlık X" olarak adlandırdığı bir Tanrı tarafından bir dünyaya gönderildi. Meydan okumaya kararlı olan Tanya, ülkesinin ordusunda yükselmeye ve kudretli İmparatorluğu insanlık tarihinin en güçlü uluslarından biri haline getirmeye karar verir.

4. Wise Man’s Grandchild

Wise Man’s Grandchild

Bilge Adamın Torunu, zaman zaman can sıkıcı ve tekrarlayıcı olabilen genel konusunu kabul etmeye hazırsanız, komedi rahatlaması için iyi bir seçim olabilir. Wise Man's Grandchild'ın hikayesi, büyü dünyasında reenkarne olan normal bir memur olan Shin'in hayatını takip ediyor.

Ülkedeki en güçlü büyücülerden biri tarafından yetiştirilen Shin, hem büyü yapma hem de dövüş sanatlarında benzersiz bir yetenek sergiliyor, ancak sosyal becerilerden yoksun. Bu yüzden, yeteneklerini geliştirmek ve diğer gençler arasında olgunlaşmak için krallığın Sihir Akademisi'ne kaydolur.

5. Ascendance Of A Bookworm

Ascendance Of A Bookworm

Hayat perspektifini çok daha derinlemesine inceleyen bir başka düşündürücü ve içten isekai anime olan Ascendance of a Bookworm, gerçekçiliğe dayanıyor. Hikaye, ölüm döşeğindeyken sonsuza dek kitap okuyabileceği bir dünyada reenkarne olmayı dileyen kitap aşığı bir üniversite öğrencisi olan Urano Motosu'nun etrafında dönüyor.

Kaderin bir cilvesi olarak, kitapların ne yazık ki az bulunduğu ve sadece seçkinlerin ulaşabildiği bir dünyada Myne adında beş yaşında çelimsiz bir kızın bedeninde uyanır. Geçmişteki anılarını saklayan Myne, tekrar okuyabilmek için kendi kitaplarını yaratmaya ve basmaya karar verir.

6. Faraway Paladin

Faraway Paladin

Faraway Paladin, selefi "Mushoku Tensei "den büyük ölçüde ilham alıyor ve benzerlikler ilk izleyişte çok net bir şekilde anlaşılıyor. Bununla birlikte, dizi tuhaf karakterleri ve bir iskelet, bir hayalet ve bir mumyadan oluşan bir aile tarafından yetiştirilen kahramanı ile çılgın bir yolculuk.

Uzun zaman önce yıkılmış bir şehrin kalıntılarında yaşayan bu üçlü, Will'i kendi çocukları gibi yetiştiriyor ve ona, koruyucularının bile ne durumda olduğunu bilmediği bir dünyaya doğru yola çıkmadan önce farklı özel beceriler öğretiyor. Will bu uzak diyarın ve ölümsüzlerin gizemlerini öyle ya da böyle çözmek zorundadır.

7. The 8th Son? Are You Kidding Me?

The 8th Son? Are You Kidding Me?

Her sezon radarın altında kalan birkaç seri vardır. 8. Oğul, özellikle harika veya devrimci olmayan, ancak biraz sabır gösterilirse sağlam bir seyirlik olan bu dizilerden biridir. Hikaye, fakir bir soylu ailenin sekizinci oğlu olarak başka bir dünyaya reenkarne olan Wendelin von Benno Baumeister hakkında.

Wendelin'e bir miras garanti edilmemiştir ancak yetenekli bir büyücü olduğunun işaretlerini gösterir ancak ailesi tarafından değer görmez. Sonra bir gün evini terk etmeye ve başkentte yeni bir hayata başlamaya karar verir ve sonunda kusurlu soylular sisteminde yükselir.

8. Misfit Of The Demon King Academy

Misfit Of The Demon King Academy

"Zorbalığın İblis Kralı" Anos Voldigoad, Mitik Çağ'da dünyaya hükmediyordu. Ancak, iblisler ve insanlar arasında barışı sağlamak için hayatını feda etmek üzere bir anlaşma yaptıktan sonra, 2000 yıl sonra kendisinden çok farklı görünen bir dünyada bir bebek olarak uyanır.

Yarattığı barışın bir sonucu olarak büyünün bir bütün olarak azalmaya başladığını ve soyundan gelenlerin zayıfladığını gören Anos, eski unvanını geri almaya karar verir. Ancak bunun gerçekleşmesi için önce tam bir uyumsuz olarak etiketlendiği İblis Kral Akademisi'nden mezun olması gerekmektedir.

9. By The Grace Of The Gods

By The Grace Of The Gods

Uzun zaman önce yayınlanmayan By the Grace of the Gods, türe farklı bir yaklaşım getiriyor ve isekai dünyasının fazla sağlıklı olan rahatlatıcı bir tarafını gösteriyor. Anime, geçmiş enkarnasyonunda yıllarca süren zorlukların ardından hayatın harikalarının tadını çıkarmak için paralel bir dünyaya getirilen Ryoma Takebayashi'ye odaklanıyor.

Varışta, üç tanrı Ryoma'yı kanatları altına alır ve ona toplumla yeniden bütünleşmesi için özel güçler verir. Ancak Ryoma, yetenekleriyle övünmek ve bir harem yaratmak yerine, bir çamaşırhane işletmeye ve evinin ötesindeki uçsuz bucaksız dünyayı keşfetmeye karar verir.

10. Knight’s & Magic

Knight’s & Magic

Her ne kadar isekai animeler son yıllarda bir trend haline gelmiş olsa da Knight's & Magic, daha önce hiç görülmemiş mecha anime merkezli konusuyla 2010'lara damgasını vurmuştu. Seri, askeri savaş için birincil yöntemin mecha olduğu bir dünyada reenkarne olan bir programcı olan Tsubasa Kurata'yı takip ediyor. 

Ernesti Echevarria adı altında soylu bir ailede yeniden doğan ve olağanüstü sihirli yeteneklerle donatılan Kurata, bir gün kendi savaş mekaniğini yaratmak için eğitimine başlar, bu birkaç yüzyıldır duyulmamış bir başarıdır. Knight's & Magic bu türdeki diğer dizilerden çok farklı ve kesinlikle denenmeli.

11. Ana Karakterin çocuk Olarak Reenkarne Olduğu İsekai Animeler

  • #1  Eminence In Shadow 
  • #2  Mushoku Tensei 
  • #3  Saga Of Tanya The Evil 
  • #4  Wise Man’s Grandchild 
  • #5  Ascendance Of A Bookworm 
  • #6  Faraway Paladin 
  • #7  The 8th Son? Are You Kidding Me? 
  • #8  Misfit Of The Demon King Academy 
  • #9  By The Grace Of The Gods 
  • #10  Knight’s & Magic 

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Galaksi Yolcusu Galaksiler arası seyahat eden bir blog yazarı.